Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4033
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Może, a może nie. Przestaje mnie to bawić, myślę poważnie o rozstaniu się z tym forum.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Serio? Nie dramatyzuj. To kolejny cytat z klasyka. :hahaha:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13518
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 11 sie 2022, 23:08 Może, a może nie. Przestaje mnie to bawić, myślę poważnie o rozstaniu się z tym forum.
Ja tez... ale lubie trochę o bieganiu dyskutować.
Co prawda tu już mało i gdzieś indziej duzo więcej, ale te laiki na FB mnie jakoś nie ciągną.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13518
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 11 sie 2022, 22:39 Co ja za wideo wkleiłem? :niewiem: To nie to.

O to to:

https://www.youtube.com/watch?v=vQWcQpXJifE
Dobek dobrze sie trzymał i wcale sie tak nie chował. Pare razy przyspieszał. Ale... na koniec przez te hamowanie troche ścięło. Pare jednostek brakuje... i blad taktyczny.

Ben ładnie, do końca.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z oceną postępów Dobka trzeba poczekać ze dwa sezony. Tak myślę. Z pewnością anatomicznie i ruchowo, to jest największa nadzieja polskich biegów średnich ever. Takiej naturalnej petardy ze świecą szukać. I to na świecie. Dlatego właśnie dużo łatwiej to spierdolić niż poprawić. To trener Król ma teraz szansę czegoś się nauczyć obserwując zawodnika, a nie odwrotnie. Taka sytuacja.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Filtrowanie Kleina, gaspera, Ciebie, mnie i innych osób, uratowałoby Artiego przed ostracyzmem i banem. I jeżeli do tej pory kierował się złą wolą, to pokazałby dobry przykład konstruktywnego działania. Najlepiej jakby założył filtr na samego siebie, ale to już forma rekurencji, której chyba nie przewiduje żaden silnik. :hahaha:

A że coraz mniej wiesz o ekonomii, to najlepiej o Tobie świadczy. Bo nie ma nic gorszego niż "duża wiedza i pojęcie o temacie". :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sorry Pawo, coś tutaj czyszcząc wyciąłem przez przypadek jakiś Twój post do którego odnosi się Yacool, mam nadzieję, że wybaczysz.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4033
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

To nie było nic ważnego, rozmawialiśmy o żabich udkach, ale żeby dać się sprowokować, żabami. :szok:
Obrazek

Koniec wątku.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Naczelny zdecydował się zbanować Artiego, więc tak sobie pomyślałem, że może ja też zrobiłbym jakiś dobry uczynek i mógłbym Królowi zelektryfikować jego rower. Zupełnie gratisowo. Dla idei. Trzeba by było tylko dokupić kilka klamotów, czyli wiadomo: silnik, bateria, sterownik, manetka. Żadnych fajerwerków. Około 4K za najprostszy zestaw. Jakie to daje możliwości?
Przede wszystkim pozwala na utrzymanie stałego tempa z nieosiągalną dotąd dokładnością po przecinku. Na analogu jest to niemożliwe do utrzymania. Poza tym ebajk pozwala na rozszerzenie warsztatu trenerskiego o trening przeciążeniowy lecz to jest pieśń przyszłości, na którą Król nie jest jeszcze gotowy. :hahaha:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4961
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 14 sie 2022, 13:00 Naczelny zdecydował się zbanować Artiego,...
Chyba nawet wiecej niz zbanowal? Aktualnie wg forum taki user w ogole nie istnieje :niewiem:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

...ale jego twórczość pozostała jak widzę. Jest kilka gradacji usunięcia z tego co pamiętam, gdzie ban jest tym pierwszym stopniem, a usunięcie wraz z postami tym ostatnim. Jest jeszcze ewaporacja, ale to już marzenie i stopień dostępności dla nielicznych. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool.
Jeśli Dobek w przyszłym sezonie nie błyśnie, to jak odróżnić i oddzielić błędy w sztuce klasycznej od mechanicznej?
Oczywiście życzę Patrykowi jak najlepiej, ale "coś" tu jest nie tak...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mnie tylko zaniepokoił wtedy dodatkowy obóz jaki Król zarządził Dobkowi. Poza tym nie widzę powodów by sądzić, że Król popełni jakieś błędy klasyczne. Ma doświadczenie z Kszczotem, wcześniej z Czapiewskim. Trochę też z Lewandowskim. Błędy biomechaniczne, to już temat mało znany za to udzielający się na oczy, bo ja już wszędzie widzę biomechanikę.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4033
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Odważna teza, :tonieja: rzekłbym nawet bezczelna, bezczelna nawet jak na fana biomechaniki.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Do bardziej otwartych przemyśleń skłonił mnie kanał profesora, gdzie bredzi o technice biegu. Zwłaszcza zaciekawił mnie jego pomysł na wydłużenie kroku dzięki skręcaniu miednicy. Nie wiem czy to szkoła Króla, czy może tego speca od przygotowania motorycznego, czy tylko profesorskie wymysły, ale jeśli takie kwiatki tam funkcjonują, to nie muszę się wstydzić swoich własnych głupot.
ODPOWIEDZ