PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Aspekt mentalny jest oczywiście bardzo istotny i można śmiało powiedzieć, że doczekaliśmy się pełnej profesjonalizacji na tym polu. Jest praca z psychologiem, obrazami mentalnymi, zainteresowanie częstotliwością fal mózgowych itd. Tego samego oczekuję na polu biomechaniki. A tego wciąż nie ma.

Co do niebieskiego, to niestety realizuje się typowy scenariusz wyniszczania. Nie jestem w stanie mu pomóc choć próbowałem, sugerując sprowadzenie go do PL i koncepcyjny trening z Sebastianem. Jego menedżer nie zgodził się na ten eksperyment.
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prędzej zrobisz coś na miejscu, tylko wtedy musiałbyś tam więcej czasu spędzić. Jakiś menadżer, grupa treningowa pewnie zgodzi się na wprowadzenie w jakiejś części twojego treningu. Albo założysz coś swojego, Afryka to nie tylko Kenia i wielu krajach po prostu nie ma trenerów. Masz jakieś plany?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Kenii nie da się planować. Dlatego pomysł na sprowadzenie zawodnika do mnie. Próbowałem dwa razy. Odbiłem się od ściany polskiej ambasady. Nie ma szans na kilkumiesięczny pobyt w Polsce. W tym czasie mógłbym przecież w pełni wyszkolić Keniola na terrorystę dźgającego nożem między regałami w biedronce czy lidlu.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

może niepotrzebnie pokazywałeś pani ambasadzie ćwiczenie na sikanie sarny?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Możliwe.
W każdym razie składając taką aplikację byłem zaraz na drugim miejscu po binladenie. Trudno z takiej pozycji rozmawiać o czymkolwiek i racjonalizować swoje pomysły.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Mówienie o specjalizacji w wieku 20 lat to niestety patrzenie przez pryzmat maratonów.

Wielu zaczynało w wieku 12 lat, to kwestia w jakim tempie nastąpią obciążenia. Jak rozłoży się je na lata to spoko, wtedy jest szansa startu na Igrzyskach co mojemu dobremu koledze się udało a zaczynał z tego co wtedy słyszałem w wieku 11 lat...

Natomiast co było domeną w Polsce juniorzy młodsi czasami byli już na poziomie obciążeń treningowych seniora.....i wtedy się sypie...
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool, a reszta Afryki? Np Uganda ma kilku biegaczy na najwyższym poziomie i duży potencjał, ale jeszcze nie jest to poziom Etiopii czy Kenii
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Uganda nie ma miejsc do trenowania na wysokościach i coraz więcej zawodników przyjeżdża do Kenii. To są zresztą te same plemiona, tyle że przedzielone kiedyś linijką przez Anglików.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Joshua Cheptegei zrobił bazę treningową. Bieżnia w "kenijskim stylu" na 2500m przy Mt Elgon National Park https://www.instagram.com/p/BuoTZ0UnwnP/?hl=pl . W tym roku wygrał MŚ w crossie i też miał tam fajne miejsce do treningu https://www.instagram.com/p/BvxsBtdnDbe/?hl=pl
https://www.instagram.com/p/BvxsBtdnDbe/?hl=pl
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No to mamy kolejną destynację. Z Eldoret do Ugandy jest już blisko, a Mt Elgon leży na samej granicy.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jacob Kiplimo to kolejna nadzieja dla Ugandy. W wieku 15 lat wygrał mistrzostwa kraju w biegach górskich i wtedy został zauważony. W tym roku już wygrał 10 km na Great Manchester Run, a wcześniej 2 miejsce w crossie na MŚ. Życiówka na nieprzepisowej trasie 26:41 na 10k, też nieźle. Widać, że umie biegać w różnym terenie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rocznik Ingebrigtsena.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

https://m.youtube.com/watch?v=rBtDjhf_M3w

Na tym filmie w minucie 42:39 na MŚ w biegach górskich super widać jak zbiega jakiś ugandyjczyk. Jak się jeszcze da slow-mo to w ogóle.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019, 16:54 przez Ricardo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

On jest chyba bardzo malutki, stąd ta kadencja. Oglądałem go teraz na dyszce w Manchesterze. Ciekawe, czy się jeszcze rozwinie.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool, a co u białego keniola? Biega jeszcze?
ODPOWIEDZ