15 letni amator

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Głowa nie nadąża za nogami :echech:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

zielonybiegacz pisze:Do biegania zachecil mnie wujek z ktorym bieglem bieg pamieci zolnierzy wykletych.
Just recallin'

I Ty się dziwisz Rolli, że Ci się dostało? Ciesz się, że dopiero teraz :) Chyba że to na kacu było o tym zdradzieckim szwabie :bum:

:hej:
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
chmiel
Wyga
Wyga
Posty: 119
Rejestracja: 10 kwie 2017, 13:27
Życiówka na 10k: 49 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

hmm.. może nie tylko bieganie ćwiczą razem.. w końcu za autorytetami trzeba gonić...

jakby ktoś się pytał, czemu polska lekkoatletyka na arenie międzynarodowej nie zachwyca.. no cóż.. może spora część zdolnych ludzi ma "dobrego wujka" który zamiast pomóc młodemu osiągnąć sukces, stara się realizować swoje niespełnione ambicje.

Nie zdziwię się, jak wujek zaraz konto na forum założy i da upust swojej wiedzy :bum:
tymocz1
Wyga
Wyga
Posty: 141
Rejestracja: 10 cze 2012, 08:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

chmiel pisze:hmm.. może nie tylko bieganie ćwiczą razem.. w końcu za autorytetami trzeba gonić...

jakby ktoś się pytał, czemu polska lekkoatletyka na arenie międzynarodowej nie zachwyca.. no cóż.. może spora część zdolnych ludzi ma "dobrego wujka" który zamiast pomóc młodemu osiągnąć sukces, stara się realizować swoje niespełnione ambicje.

Nie zdziwię się, jak wujek zaraz konto na forum założy i da upust swojej wiedzy :bum:
Nie przesadzajmy. Polska lekkoatletyka ostatnimi czasy jest na wybitnym poziomie, smialo mozna powiedzieć ze jesteśmy europejską potęga biorac pod uwage ostatnie wyniki na ME a Amsterdamie, HME w Belgradzie czy na DME w tym roku. Choć pewnie chodzilo ci bardziej o biegi dlugodystansowe ;) tutaj nie można zaprzeczyć, Polska jest na tragicznym poziomie. A nawiązując do powyzszych wypowiedzi chcialbym przypomnieć ze dzieci z Afryki w wieku 17 lat biegają 5km w 13 min, dla nich takie 15:40 twojego wujka to lekki 2 zakres, takze wiecej pokory, bo bez tego nic w sporcie sie nie osiągnie ;)
asz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co ja czytam ;) W jego wieku i jak byłem ciut starszy to miałem okazję pobawić się trochę w LA na poziomie ogólnopolskim, z treningami w klubie itd., ale on nie jest jakoś wybitnie utalentowany (nie wiem po co mu piszecie takie rzeczy, szajba jeszcze bardziej odbije :hejhej: ) ale na pewno ma potencjał żeby się pobawić w sport bardziej poważny niż bieganie z wujkiem...kwestia, żeby trafił do dobrego trenera. Szkoda, że dopiero teraz a nie np. 2-3 lata wcześniej. Teraz progres będzie zauważalny z zawodów na zawody, bo jest młody i to naturalna kolej rzeczy ;) W klubach aby startować na poziomie makroregionów, nie mówiąc o zawodach ogólnopolskich jak młody kusy (istnieje jeszcze? :D ) tym wieku trenuje się już po 4-5 razy w tygodniu, powoli pojawia się siłownia, zabawy biegowe, ciągłe, jakieś crossy w zimę, są obozy z 2 treningami dziennie, więc sporo chłopie tracisz z tej swojej zajawki. Cóż, Polska powiatowa... :lalala:


Jeszcze jedno. Bieganie 10k na zawodach w takim wieku to jest kryminał. W takim wieku to rozbieganie 8-10 km a nie zawody i bicie 40 minut :hahaha:
ODPOWIEDZ