Trenowanie biegania tylko i wyłącznie metodą interwałową

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
krzysfizjobiega
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:00
Życiówka na 10k: 47:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcinostrowiec pisze:
kaligr pisze:
yacool pisze:To nie jest odwrócenie myśli, ale pokłosie wypaczenia. Żeby nie sięgać za daleko: idea pronacji/supinacji albo pięta/śródstopie i wtłaczanie wyczynowców w te ramy sprawia, że to świat amatorski dyktuje jak ma biegać wyczynowiec. Kanony ustalają dizajnerzy, lajfstajlerzy, trendseterzy i wspierające ich koncerny.
Ciekawe który zawodowiec sugeruje się treścismi które tu zamieszczasz i jest to dla niego istotna informacja? Nie piszę wogóle, tylko tu na forum.
a jakis zawodowiec ma sie sugerować wg tekstu do którego sie odnosisz ? o czym ty piszesz
Skoro ktoś pisze, że złe idee pochodzące od amatorów dyktują dla zawodowców jak mają postępować, to ja się pytam który zawodowiec się tym przejmuje co tu jest pisane i co do powiedzenia mają marketingowcy, dizajnerzy, lifestajlerzy?
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=53810][color=#BF0000]BLOG[/color][/url]
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=53812][color=#4000BF]KOMENTARZE[/color][/url]
[url=https://run-log.com/profiles/profile/KaliGr/][color=#4000FF]run-log.com[/color][/url]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12442
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kaligr pisze:który zawodowiec się tym przejmuje co tu jest pisane i co do powiedzenia mają marketingowcy, dizajnerzy, lifestajlerzy?
Mają bardzo dużo do powiedzenia. Topowi zawodnicy muszą choćby biegać w tym co im wymyśli marketing, a to że czasem w biegu wypadnie wkładka, a po biegu stopa jest jak zmielony tatar, to jest to tylko zakulisowa sprawa. Nie wolno zmieniać albo przerabiać butów, nawet jeśli powodują ogromny dyskomfort, bo grozi to utratą kontraktu. Gdy kilka lat temu Kipsang pokazał mi stopy po połówce w Ołomuńcu, to nie miałem złudzeń na jakich zasadach odbywa się ta zabawa.
krzysfizjobiega
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:00
Życiówka na 10k: 47:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
Ciekawe który zawodowiec sugeruje się treścismi które tu zamieszczasz i jest to dla niego istotna informacja? Nie piszę wogóle, tylko tu na forum.
Dotykasz sedna problemu. Żaden.
Powód jest chyba rozpoznany. Zawodowiec nie może sobie pozwolić na eksperymenty, tak jak amator. Korzysta ze znanych metod i utartych informacji, bo to najmniej ryzykowne i wkalkulowuje się w bilans zysków i strat, dając w efekcie ogólną mizerię polskiego wyczynu. Żeby cokolwiek zmienić w systemie myślenia, trzeba najpierw udowodnić, że dana metoda doprowadzi do poprawy rekordu świata. Wtedy ewentualnie zawodnik może zaryzykować i podjąć wyzwanie poprawy rekordów Polski na 5 i 10k.
Zatem to co wrzucam na forum jest beletrystyką, a jej uprawa pozwala wyostrzać wypowiedź i klarować myśl. Nic zatem nie dzieje się bez powodu. Teraz wyzwaniem jest wyrażać tę myśl w suahili, bo celem doraźnym jest rekord świata, dający przepustkę do rekordu Polski.
Zgadzam się.
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=53810][color=#BF0000]BLOG[/color][/url]
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=53812][color=#4000BF]KOMENTARZE[/color][/url]
[url=https://run-log.com/profiles/profile/KaliGr/][color=#4000FF]run-log.com[/color][/url]
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

chyba yacool masz jeden z tych dni, kiedy odjeżdżasz...

moim zdaniem poza tymi butami nie ma żadnego wpływu świata amatorów na świat zawodowców.

poza tym ja osobiście się nie zgadzam, że świat wyczynowców powinien dyktować warunki środowisku amatorów.
"idea powinna płynąć z wyczyny" - możesz to jakoś uargumentować, żebym miał szansę zrozumieć i się zgodzić? bo to budziwe mnie zdecydowany sprzeciw.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12442
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No trochę tego wpływu jest. Na przykład konieczność istnienia na instagramie, pisania bloga, kontaktu z fanem/ klientem. To jest oczywiście dyskusyjna sprawa, ale pewna presja środowiskowa tutaj jest zauważalna, bo jak mawia stara mądrość ludowa - jak nie ma cię na fejsie to znaczy, że nie żyjesz. Weźmy kwestię polityki falstartu, która jest czysto komercyjnym dyktatem dla sprintera itd.

Świat wyczynowców powinien dyktować warunki środowisku naukowemu, bardziej niż amatorskiemu. Taki miał być mój przekaz.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Jaki to byl tu temat? :lalala:
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A co by sugerowało że po bieganiu w 1 zakresie long run, jestem bardziej zmęczona niż po hiper mocnym treningu interwałowym?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:A co by sugerowało że po bieganiu w 1 zakresie long run, jestem bardziej zmęczona niż po hiper mocnym treningu interwałowym?
To sugeruje, ze masz zle rozwiniete ST-miesnie i ich mitochondria.
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Krysia80 pisze:A co by sugerowało że po bieganiu w 1 zakresie long run, jestem bardziej zmęczona niż po hiper mocnym treningu interwałowym?
To sugeruje, ze masz zle rozwiniete ST-miesnie i ich mitochondria.
A to dobrze czy źle? Bo dystans który mnie interesuje to 10km.

I rozumiem że jak będę biegała więcej 1 i 2 zakresu, to nastąpi jakaś przemiana tych włókien we wolnokurczliwe?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:
Rolli pisze:
Krysia80 pisze:A co by sugerowało że po bieganiu w 1 zakresie long run, jestem bardziej zmęczona niż po hiper mocnym treningu interwałowym?
To sugeruje, ze masz zle rozwiniete ST-miesnie i ich mitochondria.
A to dobrze czy źle? Bo dystans który mnie interesuje to 10km.

I rozumiem że jak będę biegała więcej 1 i 2 zakresu, to nastąpi jakaś przemiana tych włókien we wolnokurczliwe?
Tylko 1 zakresu
Wzmocnisz i powielisz mitochondria wolnych włókien to pozwoli na to ze twój szybki trening będziesz mogła biegać dłużej.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:chyba yacool masz jeden z tych dni, kiedy odjeżdżasz...

moim zdaniem poza tymi butami nie ma żadnego wpływu świata amatorów na świat zawodowców.

poza tym ja osobiście się nie zgadzam, że świat wyczynowców powinien dyktować warunki środowisku amatorów.
"idea powinna płynąć z wyczyny" - możesz to jakoś uargumentować, żebym miał szansę zrozumieć i się zgodzić? bo to budziwe mnie zdecydowany sprzeciw.
nie przemawia do ciebie fakt zeby nasladowac najlepszych ?

tak dziala cały swiat wszystko co pojawia sie u amatora schodzi od specjalisty i tego nie zmienisz

te ksiazki o bieganiu pochodza oczywiscie od trenerów zawodowców itd

nie chcesz od zawodowców nie ma sprawy moge cie czegoś nauczyć :) daj znać zrobie ci szkolenie
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:A co by sugerowało że po bieganiu w 1 zakresie long run, jestem bardziej zmęczona niż po hiper mocnym treningu interwałowym?
masz nierównomiernie rozwinieta krzywa pulsu

tzn gorzej wytrenowany niszy puls niz wyzszy to zadko sie zdarza

po prostu wiecej biegaj wolno
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Skower
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

grejpfrut86 pisze:Da się. Sam kiedyś jakieś 90% treningów robiłem interwałowo. Nabiegałem może mało imponujące 36:28 na 10k ale jestem zawodnikiem powiedzmy "średniego" talentu :hahaha:
Nawet wybiegania 20km robiłem odcinkami po 5 min (z krótkim odp. cos ala Galloway). Unikałem mulących, długich, wolnych bc jak ognia.
Treningi interwałowe urozmaicone, różne tempa, odcinki od 20x200m przez 8x 1k do 3x 3k.
Trzeba pamiętać że większość treningów wykonujemy na luzie, powiedzmy na 70-80% możliwości. Jedynie 1, max 2 jednostki w tyg. mocniej. Bardziej skupiamy się na technice biegu, poczuciu rytmu i luzu.

Teraz na starość mi się odmieniło i robie więcej BC ale moim zdaniem interwałami najszybciej idą postępy.
A jakie przerwy robiłeś pomiędzy seriami? Kierowałeś przerwy w znaczeniu może o puls/samopoczucie ?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdzieś mi się obiła "relacja" Marcina Nagórka o jego przejściu właśnie na niemalże sam trening interwałowy. Nie potrafię teraz tego zlokalizować, może ktoś pamięta?
Skower
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jakie jest wasze zdanie o przerwach pomiędzy seriami jakie powinny być? Da się robić przerwy do prawie pełnego wypoczynku np. do spadku tętna na do poziomu 65 %Hrmax ?
ODPOWIEDZ