Metoda Hansonów

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
GrzegorzTG
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2024, 17:42
Życiówka na 10k: 44:23
Życiówka w maratonie: 03:43:13

Nieprzeczytany post

Pytanie do metody Hansonów.....jeśli idzie o kalkulator,gdzie wyznacza tempa odnośnie biegów wolnych 1-2, szybkości , wytrzymałości i treningu tempa, przy trwaniu 18 tygodni. I tu moje pytanie... Czy jeśli skorzystam z kalkulatora gdzie na podstawie np obecnej sytuacji moje max na 5 km to np 19 minut i na tej podstawie wyznaczy mi tempa powyższych treningów,czy ten czas to jest te 5 km ( mój max) który dajmy na to po 6 tygodniach będzie wynosił 18:15 - musi być aktualizowany,czy cały plan ,18 tygodni jest realizowany w oparciu i wynik na początku planu? Prościej ujmując,czy muszę aktualizować swoje umiejętności w trakcie trwania planu i zmieniać docelowe czasy temp treningowych??
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kobal
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2016, 11:27

Nieprzeczytany post

Ciekawe pytanie :usmiech: Hansonow znam tylko z treningu do maratonu (i dają radę) ale wydaje mi się, że ich intencją było, żeby plan realizowany został na podstawie wyniku z początku planu, tzn głównym celem planu jest tzw. wydłużenie się z krótszych dystansów i to chyba jest najbezpieczniejsza opcja. Ale z autopsji wiem, że część z Nas zakłada tempo docelowe zawodów wyższe od aktualnie reprezentowanego (życzeniowe) i to też często potrafi się udać. Trzecia droga jest taka jaką sugerujesz, czyli wraz z progresem (np co 6 tyg) można robić sprawdzian i modyfikować tempa jednostek - jest to jednak, moim zdaniem, modyfikacja Hansonow. Wiem, że na forum jest co najmniej kilku Hansonowców i też ciekaw jestem ich opini/doświadczeń.
35:49 1:22:10 2:57:48
ODPOWIEDZ