Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W zasadzie to jest ok. Zmartwiła mnie ta cała sytuacja na mecie, bo się tego nie spodziewałem. Po 3 km Seba powinien zejść, skoro nie szło i tyle.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak sobie pomyślałem, że jak chwilowo mamy rest od biegania, to może Seba by sobie porzucał młotem. Wiem, że jak się zamachnie to potrafi. W końcu 72 metry to nie w kij dmuchał, prawda? A że to przy okazji biegania, no to wiadomo, że do 80 metra zabraknie. Mówię mu - jakąś dziarę se machnij, to od razu na 75m wskoczysz.

No a tak już na poważnie, to muszę z Sebastianem pogadać, ale tym CEO czy COE, jak mu tam. No bo on tak chce uatrakcyjniać lekką i wprowadza nowe dyscypliny. Jakieś miksy i inne bzdety. No może to jest i fajne, ale wyobrażacie sobie jakie to rodzi komplikacje w związkach sportowych. Nie do przejścia, te ciągłe zmiany przepisów. Bo trzeba je czytać.
No więc tak sobie pomyślałem, żeby wprowadzić dwubój. Przykładowo rzut młotem i zaraz potem bieg na 5K. Oooo! Albo odwrotnie. No to jest do obgadania. Ja tu widzę potencjał na złoto IO. Wreszcie byłaby szansa zdmuchnąć Kenioli i Etiopów. I to za jednym zamachem.
Jest tylko jedna rzecz, która mnie martwi. pzla. Oni tego nie udźwigną.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dla koneserów techniki biegu, to co ostatnio można podziwiać w przerwach pomiędzy rzutami młotem. Faith Kipyegon i Sydney Mclaughlin. Świetna praca ramion, jakby powiedział Sebastian Chmara. No ale już skąd ona się bierze, to trudno powiedzieć. Zapewne z ciężkiego treningu. Tyle, że to by oznaczało, że inni nie trenują ciężko. Ramiona wykorzystywane tylko do napędu to rzadkość. A to właśnie pokazują te dwie zawodniczki.
Obrazek

Zazwyczaj jest jednak tak, że na tę funkcję napędową nakłada się szereg innych funkcji wynikających z dysfunkcji. Konieczność utrzymywania równowagi i kierunku biegu zmniejsza lub odbiera ramionom potencjał lokomocyjny. Wszystko wyłazi na dużych prędkościach.
Obrazek Dość typowy przypadek Kiełbasińskiej. Moment fazy podporu na prawej nodze i aktywacja pośladka w skróceniu. Tu nie ma szans na ułożenie się cała neutralnie względem reakcji od podłoża, dlatego konieczna jest korekta plecami i ramionami. Widać bardzo wyraźnie tę walkę o balans. Jest to dodatkowa praca nielokomocyjna. Tak jakby wracać do domu z pełnymi siatami po zakupach stulecia w biedronce.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Czyli niecały bieg jest w przód. A Dobka widziałeś? :ojoj:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie chcę krakać z Dobkiem, żeby się nie powtórzyło, to co z Kszczotem, czyli życiówka na początku kariery, a potem już tylko medaliki i wynikowy niedosyt.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

To nie kracz.
Powiedz jak Ci się jego bieg podobał?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Najlepsze technicznie ma z hali i potem z Tokio, czyli z początków transformacji z 400 na 800. A o którym biegu teraz mówisz?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

No jak, o tym z polskiej diamentowej ligi.

https://www.gify.net/data/media/1225/dz ... k-0046.gif
Ostatnio zmieniony 13 sie 2022, 21:43 przez pawo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A, tak. Mam wrażenie, że za bardzo wziął sobie do serca ekonomikę biegu wyznawaną przez Króla. O ile wcześniej stać było Dobka na dwa, nawet trzy zrywy po bandzie, to teraz jakoś już po pierwszym ma dość i znika na ostatniej prostej. Zatem przebieganie równo 800, zamiast 803 metrów przestaje procentować. Brakiem świeżości można by to wszystko tłumaczyć, ale za wcześnie chyba na jakieś takie analizy. Poza tym to już chyba zgrana karta i dalsze uprawianie jednostronnej taktyki szufladkuje zawodnika. Co do ruchu, to z czoła Dobek sprzed Króla wydaje się dynamiczniejszy niż po jego rocznym terminowaniu jako typowy średniak.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Wyglądał jakby ciągnął ebajka z ciężkim trenerem, koloru linki nie dostrzegłem.
A Lewalski?
ps. Jakbyśmy nie byli przyjaciółmi, to powiedziałbym grubym. :jatylko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Lewalski niestety biomechanicznie słabo wygląda. Ciągnąc dalej twoją trafną analogię, to jak w ebajku z silnikiem w trybie prądnicy. Dużo ciepła to wydziela.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Co ja za wideo wkleiłem? :niewiem: To nie to.

O to to:

https://www.youtube.com/watch?v=vQWcQpXJifE
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spoko. Nawet tego nie kliknąłem. Cytując klasyka - mam już tak dużą wiedzę, że mogę wypowiadać się w każdym temacie, niczego nie czytając i nie oglądając.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 11 sie 2022, 22:48 mam już tak dużą wiedzę,
To zapewne wiesz co z postami w sąsiednim wątku?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może zgłosił się na moderatora. W końcu tyle tu hejtu i braku kultury.
ODPOWIEDZ