Ból kręgosłupa

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Kordyt
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam

Ostatnio zauważyłem że mam dosc bolesne w dodyku jedno miejsce na kregoslupie. Dokladnie w jego polowie doslownie jeden punkt (jakby jeden krąg) w dolnej czesci odcinka piersiowego jest bolesny jak go macam ręka. Nie mam problemów ze schylaniem, dźwigniem czy bieganiem. To jest tak jakbym sie tam uderzył chociaz nie uderzylem sie i dolegliwosc wystepuje przynajmniej tydzień bez zmian. Natomiast zastanawiam die czy moglo mo sie takie cos zrobic od biegania ?

Co prawda mam lekkie skrzywienie kregoslupa ale w gornwj czesci odcinka piersiowego na granicy z szyjnym. No i nikt nigdy mi nie odradzal biegania z tego powodu. Wg ortopedy nawet była to jedna z 2 mozliwych dyscyplin jaka mogę uprawiać a wg fizjoterapeutów mogę nawet na silownoe chodzić.

Czy wy macie moze od biegania problemy z kregoslupem ? Czy raczej to malo realne i musze szukac przyczyny gdzie indziej ?
5km - 18:41 (1.12.2018)
HM - 1:28:18 (14.10.2018)
M - 3:08:32 (6.10.2019)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Problemy z kręgosłupem biorą się od życia, nie od biegania. Tak najbardziej w skrócie mówiąc. Dopiero co był tu podobny temat. Poza tym temat kwalifikuje do działu "zdrowie" na nie "trening".
viewtopic.php?f=12&t=61217
Bolesne dotykowo miejsce może mieć tysiąc przyczyn, ale raczej nie będzie wśród nich biegania, bo niby jak bieganie miałoby spowodować pojawianie się bolesnego dotykowo punktu w samym kręgosłupie? Jeśli nie masz żadnych innych dolegliwości to bym się tym na razie nie poprzejmowała, różne rzeczy czasem bolą.
ODPOWIEDZ