45. BMW Berlin Marathon 2018

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do tego nie trzeba się rejestrować. Po prostu trzeba przyjechać w sobotę na placyk przed pałacem Charlottenburg. Start o 9:30, tempo "śniadaniowe" ok 6 min/km pilnowane przez organizatorów żeby nikt nie wyrywał do przodu. Nie chodzi o ściganie tylko o dobrą zabawę. Prowadzi samochód z zegarem, taki sam, jak następnego dnia będzie prowadził czołówkę maratonu. Leci jakiś motywujący music, konferansjerka podgrzewa atmosferę, ludzie poprzebierani, po prostu fajna zabawa. Można się spotkać i pogadać. Kończy się wbiegnięciem na niebieski tartan bieżni stadionu olimpijskiego i rundą honorową. Potem przed stadionem obiecane śniadanie (kawa, herbata, woda, jogurty, ciastka, owoce, itp. do oporu). Sam stadion warto zobaczyć, a przelecieć się po nim tym bardziej! Jedyny mankament, że trzeba wziąć ze sobą coś na ciuchy do przebrania, ale to drobiazg. Tu na początku jest parę klipów z biegu śniadaniowego:
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... ights.html
New Balance but biegowy
Ania Pich
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2018, 11:43
Życiówka na 10k: 49:05
Życiówka w maratonie: 03:57:42

Nieprzeczytany post

wow ale czadowo z tym biegiem śniadaniowym :) już mam motyle w brzuchu
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli ktoś nie zauważył to zmieniły się godziny startów sektorów. Są teraz nie trzy, tylko cztery fale. Sektory A-D startują bez zmian o 9:15. Sektory E i F o 9:25, czyli 10 minut wcześniej. Następny startuje sektor G o 9:45, a na końcu H o 10:05. Mnie to pasuje, 10 minut mniej stania w sektorze. Będę startował z początku E. I jeszcze rada dla tych co pierwszy raz w Berlinie, lepiej jest startować z lewej jezdni i na prawą przechodzić dopiero koło drugiego kilometra. Jest trochę luźniej, bo wejścia do sektorów są od prawej strony (do H od tyłu). Chyba że ktoś koniecznie chce lecieć z zającem, to ci się ustawiają zwykle na prawej jezdni.
Ania Pich
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2018, 11:43
Życiówka na 10k: 49:05
Życiówka w maratonie: 03:57:42

Nieprzeczytany post

Ja też startuje z F sektora , pierwszy raz w Berlinie i mam nadzieję, że ogarnę temat :) Generalnie przy takiej ilości zawodników pewnie jest tłoczno ale czy tłoczno również na całej trasie ? Jak to wygląda ?
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Matko, teraz w bloku H nie ma nawet pacemarkera na 3:30 ;D Muszę na przód bloku się przeciśnąć najwidoczniej,
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Generalnie przy takiej ilości zawodników pewnie jest tłoczno ale czy tłoczno również na całej trasie ? Jak to wygląda ?
W Berlinie ja tez bede pierwszy raz, ale w Szanghaju zawsze biegnie pawie 40tys. Tak od 10km robi sie w miare swobodnie I nie trzeba czynic roznych "wygibasow" zeby wyminac kogos.
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:Jeśli ktoś nie zauważył to zmieniły się godziny startów sektorów. Są teraz nie trzy, tylko cztery fale. Sektory A-D startują bez zmian o 9:15. Sektory E i F o 9:25, czyli 10 minut wcześniej. Następny startuje sektor G o 9:45, a na końcu H o 10:05. Mnie to pasuje, 10 minut mniej stania w sektorze. Będę startował z początku E..
Hej Paweł,
A skąd masz to info? Na ich stronce i w apce nic nie ma.



Wysłane z mojego ALE-L21 .
Ania Pich
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2018, 11:43
Życiówka na 10k: 49:05
Życiówka w maratonie: 03:57:42

Nieprzeczytany post

AFC pisze:
PawelS pisze:Jeśli ktoś nie zauważył to zmieniły się godziny startów sektorów. Są teraz nie trzy, tylko cztery fale. Sektory A-D startują bez zmian o 9:15. Sektory E i F o 9:25, czyli 10 minut wcześniej. Następny startuje sektor G o 9:45, a na końcu H o 10:05. Mnie to pasuje, 10 minut mniej stania w sektorze. Będę startował z początku E..
Hej Paweł,
A skąd masz to info? Na ich stronce i w apce nic nie ma.



Wysłane z mojego ALE-L21 .
Ja taką informację dostałam wczoraj mailem.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o tłok, to na czas 3:30-4:00 biegnie się cały czas w stadzie, ale na tyle luźnym, że jest miejsce na manewry. Na pierwszym kilometrze może być gorzej i albo trzeba zaakceptować tempo w okolicach >5 min/km, albo robić slalom. Można oczywiście wystartować z pierwszej, drugiej linii w danej fali i biec w swoim tempie, ale to wymaga albo mocnej pracy łokciami żeby się przepchnąć, albo stanięcia w sektorze bardzo wcześnie.

W sektorze H faktycznie nie będzie pacemakera na 3:30, więc jeśli nie da się stanąć z przodu, to może być kłopot. Dobrze, że sektor G startuje 20 minut wcześniej i trochę potrwa zanim go dogonisz, ale tam tłok będzie największy i trzeba będzie się przebić.

Informację o zmianach dostałem mailem, ale jest też na stronie w zakładce Starting blocks & waves i Pacemaker
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... start.html
Radzę też zapoznać się i dobrze zaplanować korzystanie z punktów "reanimacyjnych" na trasie, szczególnie opisem w zakładce Fluids and Nutrition (Course).
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... tion-.html
Pierwsze cztery punkty (9,15, 20 i 25 km) będą po obu stronach. Zwykle mniejszy tłok jest po lewej stronie. Punkty są stosunkowo długie, więc nie trzeba pchać się do pierwszego stołu.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Ogólnie jak nie zdąże odebrać pakietu w sobotę to będę to musiał zrobić rano o 7 z miejsca startu :D to już wpakuje się do strefy i będę tam czekał :D
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:Ogólnie jak nie zdąże odebrać pakietu w sobotę to będę to musiał zrobić rano o 7 z miejsca startu
Skąd wiadomość, że jest taka możliwość? Na stronie podają, że można odebrać tylko na expo, czyli najpóźniej w sobotę.

"Any race number that is not picked-up by the end of the expo will expire invariably."

Podobnie w informacji dla uczestników:
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... tml#page/6
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:
paweu92 pisze:Ogólnie jak nie zdąże odebrać pakietu w sobotę to będę to musiał zrobić rano o 7 z miejsca startu
Skąd wiadomość, że jest taka możliwość? Na stronie podają, że można odebrać tylko na expo, czyli najpóźniej w sobotę.

"Any race number that is not picked-up by the end of the expo will expire invariably."

Podobnie w informacji dla uczestników:
https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... tml#page/6

Kontatkowałem się z nimi mailowo. Jest emergency list i jak nie zdążysz to będziesz mógł o 7 odebrać pakiet przed maratonem.
O tutaj w tym miejscu: https://zapodaj.net/bbd99ccfd56d9.png.html

Tylko trzeba być na tej liście.

Ja się musiałem dowiedzieć bo przylatuje do Berlina o 17:45 a do 19 jest expo więc różnie może być ;p
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to faktycznie nas styk, ale powinno się udać :hejhej:
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

No jeżeli nie będzie opóźnień itp to spokojnie bo taksówką to 20-30 min jazdy tam ;P
Ale zawsze może coś wypaść, więcwolałem się upewnić :D
pgkedzior
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 01 mar 2013, 06:32
Życiówka na 10k: 45:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak duże byly torby na depozyt ? Zmieszczą mały plecaczek czy raczej raptem buty i ciuchy? Nie wiem czy szukać przechowalni bagażu w okolicy. Ewentualnie macie może coś do polecenia ? Berlin główny?
ODPOWIEDZ