Marathon de Paris 2015

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
mundy79
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2014, 21:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:07:48
Lokalizacja: Płock

Nieprzeczytany post

mafik pisze:
Buldi pisze:P.S. Drugi rok z rzędu nie wylosowali mniej do Londynu :(
Nie jesteś jedyny. Ja też sobie spokojnie próbuję. A słyszałem o osobach będących rezydentami w UK, którzy już 8-9 lat próbują...
Generalnie oni tam rozwinęli "biznesowe podejście" do granic możliwości, dodatkowo obudowując to niby "dobroczynnością".
A przejrzystość tego wszystkiego to jest tak na miarę FIFA/UEFA :wrr:
Z tego co wiem większość miejsc jest sprzedawanych organizacjom charytatywnym / biurom podróży w cenie wyższej niż normalnie biorą od osoby fizycznej (wydaje mi się, że gdzieś widziałem jakieś rozliczenie takiej organizacji "Charity" gdzie podawali koszt miejsca kupionego od organizatora - to była duża różnica). Robią na tym niezłą kasę pod przykrywką "charity".
A organizacje dobroczynne oczekują od osoby chcącej wziąć udział uzbierania min. 2000 funtów (około) więc i tak są do przodu.
A na to niby "losowanie" to mało co zostaje (jeżeli w ogóle).

Może się mylę w swoich domysłach, ale te klocki tak mi się w głowie składają ...
jak mawiał klasyk "komercja, komercja to mnie własnie irytuje..." :wrr:
New Balance but biegowy
zMadzia
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2014, 12:31
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: 4,28
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Witam,
podpowiedzcie proszę bo błądzę po stronie rejestracyjnej ;/
Wczoraj zapisałam się na maraton w Paryżu, jednak przy opłacie bank nie przepuścił zlecenia... Dziś już wiem co było nie tak i chcę puścić zapłatę jeszcze raz, ale:
1. nie wiedzę takiej możliwości (trzeba jeszcze raz przejść formularz rejestracyjny ?)
2. czy bank organizatora sam podejmie próbę ściągnięcia należności?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zMadzia pisze:Witam,
podpowiedzcie proszę bo błądzę po stronie rejestracyjnej ;/
Wczoraj zapisałam się na maraton w Paryżu, jednak przy opłacie bank nie przepuścił zlecenia... Dziś już wiem co było nie tak i chcę puścić zapłatę jeszcze raz, ale:
1. nie wiedzę takiej możliwości (trzeba jeszcze raz przejść formularz rejestracyjny ?)
2. czy bank organizatora sam podejmie próbę ściągnięcia należności?

Pozdrawiam
Przejdź jeszcze raz przez formularz. Jeżeli w systemie jesteś już zarejestrowana to pojawi się stosowny komunikat z ewentualną informacja o konieczności dokonania płatności, a jeżeli nie to jest tak jak byś się rejestrowała na nowo.
zMadzia
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2014, 12:31
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: 4,28
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Udało się, zarejestrowana, opłacona, mogę się szykować:)
Podpowiedzcie mi tylko w którym miejscu jest ów formularz "medyczny" bo go nie widzę.
To zaświadczenie trzeba im jakoś wysłać czy wystarczy przedstawić przy odbiorze pakietu?
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

zMadzia pisze:Udało się, zarejestrowana, opłacona, mogę się szykować:)
Podpowiedzcie mi tylko w którym miejscu jest ów formularz "medyczny" bo go nie widzę.
To zaświadczenie trzeba im jakoś wysłać czy wystarczy przedstawić przy odbiorze pakietu?
http://www.schneiderelectricparismarath ... icate.html
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
zMadzia
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2014, 12:31
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: 4,28
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

super, dzięki :)
jakoś nie natrafiłam na tego pdf.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mafik pisze:
CrazyAnt pisze:Co to jest ten bieg śniadaniowy i kiedy on jest? W sobotę?
Tak to jest w sobotę. Chodzi o to:
http://www.schneiderelectricparismarath ... t-run.html

W zeszłym roku kosztowało to kilka EUR od osoby. Mógł się zapisać każdy - nie musiał startować w maratonie. Dostawało się fajną techniczną koszulkę. Raczej ma to formę happeningu niż poważnego biegu. Dużo osób jest poprzebieranych, często mają oznaczenia narodowe (chyba nawet małe flagi rozdawali - nie wiem gdyż się spóźniliśmy). Ulice są zamknięte i atmosfera jest naprawdę fajna.
Na mecie na Polach Marsowych na przeciwko Ecole Militaire (nie ma pomiaru czasu) jest przygotowane śniadanie. Croissanty, bułeczki z czekoladą, kawa, woda, banany, itp. Jest tego sporo i atmosfera jest bardzo sympatyczna. Ponieważ sporo osób jest z flagami narodowymi więc można namierzyć rodaków.
oo to chyba pobiegnę w tym :)
Jadę jako kibic i wsparcie dla osoby startującej w maratonie, bo sam nie biegnę tego dystansu.
Za to w takim biegu chętnie pobiegnę, buty i kilka ubrań biegowych zmieści się do walizki z tej okazji :)

Pytanie do Was - jak szukacie i kiedy noclegu w Paryżu?
To mój pierwszy zagraniczny biegowy wyjazd i start.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
mafik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 305
Rejestracja: 19 sty 2013, 20:04
Życiówka na 10k: 43:52
Życiówka w maratonie: 3:59:06
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze:Pytanie do Was - jak szukacie i kiedy noclegu w Paryżu?
To mój pierwszy zagraniczny biegowy wyjazd i start.
Generalnie sporo podróżuję i szukam albo na hrs.com albo na booking.com.
Wybieraj raczej te oferty, które można do ostatniej chwili odwołać bezkosztowo (w razie czego mniejszy ból).
Śniadania są we Francji raczej symboliczne, a kosztują często niemało więc jak chcesz oszczędzić to możesz odpuścić te hotelowe.
No i czytaj opinie ... (szczególnie na booking.com). Zdjęcia i opisy często są zwodnicze ... :grr:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mafik pisze:
Piotr-Fit pisze:Pytanie do Was - jak szukacie i kiedy noclegu w Paryżu?
To mój pierwszy zagraniczny biegowy wyjazd i start.
Generalnie sporo podróżuję i szukam albo na hrs.com albo na booking.com.
Wybieraj raczej te oferty, które można do ostatniej chwili odwołać bezkosztowo (w razie czego mniejszy ból).
Śniadania są we Francji raczej symboliczne, a kosztują często niemało więc jak chcesz oszczędzić to możesz odpuścić te hotelowe.
No i czytaj opinie ... (szczególnie na booking.com). Zdjęcia i opisy często są zwodnicze ... :grr:
Mafik
dziękuję - posprawdzam te linki.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
dziku83
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 13 lip 2014, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zapisany, zapłacone, hotel zarezerwowany! Jeszcze tylko załatwić zaświadczenie u lekarza i można się skupić na treningu. Po debiucie w Amsterdamie mam rozbudzony apetyt na dobry bieg i świetną zabawę :)
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rośniemy w siłę :)
dziku83
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 13 lip 2014, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie. Właśnie wróciłem od lekarza z wypełnionym certyfikatem i nie wiem co dalej. Czy powinienem im wysłać skan certyfikatu? Jeśli tak to gdzie? Przeszukałem całą stronę maratonu i nic nie widzę. Czy certyfikat biorę ze sobą dopiero na maraton? Z góry dzięki za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dziku83 pisze:Mam pytanie. Właśnie wróciłem od lekarza z wypełnionym certyfikatem i nie wiem co dalej. Czy powinienem im wysłać skan certyfikatu? Jeśli tak to gdzie? Przeszukałem całą stronę maratonu i nic nie widzę. Czy certyfikat biorę ze sobą dopiero na maraton? Z góry dzięki za odpowiedz.
Nie musisz wysyłać. Musisz mieć ze sobą do okazania przy odbiorze pakietu startowego.

http://www.schneiderelectricparismarath ... icate.html
The original medical certificate or a copy must be presented at Salon du Running (between April 9th and 11th, 2015) to pick up your race number.
Powodzenia.
dziku83
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 13 lip 2014, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Marc.Slonik! Nie wiem jak mogłem to przeoczyć.
Awatar użytkownika
CrazyAnt
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 29 wrz 2014, 14:47
Życiówka w maratonie: 4:43:18

Nieprzeczytany post

dziku83 pisze:Mam pytanie. Właśnie wróciłem od lekarza z wypełnionym certyfikatem i nie wiem co dalej. Czy powinienem im wysłać skan certyfikatu? Jeśli tak to gdzie? Przeszukałem całą stronę maratonu i nic nie widzę. Czy certyfikat biorę ze sobą dopiero na maraton? Z góry dzięki za odpowiedz.
Nie było problemu z wypełnieniem certyfikatu? Robiłeś jakieś badania, czy "od kopa" podpisał? Ja się dopiero wybieram do swojej lekarki rodzinnej, ale ona ma 60+ lat i nie wiem czy mi podpisze coś czego nie rozumie... :/ bo wątpię, żeby znała angielski ;)


Na jaki czas planujecie pobiec? I kiedy rozpoczynacie konkretne przygotowania?
ODPOWIEDZ