PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Minister sportu, Andrzej Biernat stwierdził, że karta biegacza jest potrzebna bo do tej pory ludzie startowali nieprzygotowani i umierali w trakcie biegu. Ale czego się spodziewać po tak lotnym umyśle, który jako minister sportu chciał (chce?) budować staw na Kasprowym Wierchu.
Próbowałem się dodzwonić do Rzecznika Ministra Sportu ale nie odbierali. W poniedziałek będę spróbować. To są oczywiste bzdury i muszą być wyjaśnione.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bzdury, czy nie - powiedział :( Wykopałem audio i wrzuciłem na FB (100hrmax.pl).

Pytanie czy wiedział o czym mówi :lalala:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przesłuchałem i niestety znowu Ministrowi dostaje się za coś, czego nie powiedział:
Oto co powiedział Minister, dokładnie:

"Prawdopodobnie taka idea przyświecała wprowadzeniu takiej certyfikacji, żeby taki zawodnik który jest przygotowany i chce startować w kilku czy kilkunastu biegach amatorskich w ciągu roku, niemal że, zmuszony do tego, żeby mieć aktualne badanie lekarskie"

Ani słowa nie ma na temat tego, że on to popiera, to jest już komentarz Dziennikarzy z TokFM.
https://www.youtube.com/watch?v=J2ZdPaw ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale trzeba się oczywiście dowiedzieć jaki jest stan wiedzy Ministra.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Przesłuchałem i niestety znowu Ministrowi dostaje się za coś, czego nie powiedział:
Oto co powiedział Minister, dokładnie:

"Prawdopodobnie taka idea przyświecała wprowadzeniu takiej certyfikacji, żeby taki zawodnik który jest przygotowany i chce startować w kilku czy kilkunastu biegach amatorskich w ciągu roku, niemal że, zmuszony do tego, żeby mieć aktualne badanie lekarskie"

Ani słowa nie ma na temat tego, że on to popiera, to jest już komentarz Dziennikarzy z TokFM.
https://www.youtube.com/watch?v=J2ZdPaw ... e=youtu.be
Każdy widzi swoją część szklanki. :taktak:
Wyciągam pełny wywiad, jak/jeżeli mi się uda dam znać.
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Przesłuchałem i niestety znowu Ministrowi dostaje się za coś, czego nie powiedział:
Oto co powiedział Minister, dokładnie:

"Prawdopodobnie taka idea przyświecała wprowadzeniu takiej certyfikacji, żeby taki zawodnik który jest przygotowany i chce startować w kilku czy kilkunastu biegach amatorskich w ciągu roku, niemal że, zmuszony do tego, żeby mieć aktualne badanie lekarskie"

Ani słowa nie ma na temat tego, że on to popiera, to jest już komentarz Dziennikarzy z TokFM.
https://www.youtube.com/watch?v=J2ZdPaw ... e=youtu.be
Mogło to być w części wypowiedzi ministra, którą w zlinkowanym materiale streścili prezenterzy ze względu na brak czasu antenowego (powiedzieli zresztą wyraźnie, że fragment wypowiedzi ministra jest "w tym kontekście). Zanim usłyszałem to z YT byłem przekonany, że słyszałem jak o zawałach i zgonach mówił minister. Mogłem być na tyle zaspany, że pomyliłem jego głos z głosem prezenterki ;-)
Czego natomiast nie powiedział, a za co mu się tu już dostaje, to że sam chce wprowadzić takie rozwiązanie. Na podstawie innych jego wypowiedzi mam jednak wrażenie, że trzeba na jego pomysły
uważać.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Oczywiście problemem w takich sytuacjach jest lobbying, który Ministra może do czegoś próbować przekonywać, każdy Minister pewnie opiera się na jakichś doradcach, a co i kto już szepce do ucha doradcy to nie wiadomo.
Trzeba więc na wszelki wypadek tłumaczyć Ministrowi drugą stronę, i podejrzewam, że łatwiej będzie do Ministra dotrzeć jeśli sie nie będzie na nim wieszało psów.
majak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1392
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Trzeba więc na wszelki wypadek tłumaczyć Ministrowi drugą stronę, i podejrzewam, że łatwiej będzie do Ministra dotrzeć jeśli sie nie będzie na nim wieszało psów.
Ale w tym temacie nie chodzi o to by na kimkolwiek wieszać psy, tylko o to by w końcu ''powiedzieli'' nam ''co'' i ''dlaczego'' chcą wprowadzić.
pozdraiwam
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Minister mówiący o zgonach i zawałach - mam pełną wypowiedź, z tym czego nie było na antenie.

Wnioski moje trzy:
- zagajenie w radiu było zbyt mocne, w kontekście wypowiedzi ministra
- minister za bardzo nie wie o czym mówi (nie zna detali), albo nie chce się chwalić, że zna.
- ministra trzeba uświadomić listami wysyłanymi do ministerstwa.

btw. nie rozumiem, to w końcu jest projekt PZLA czy nie jest :lalala:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
ruh hożuf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 710
Rejestracja: 26 gru 2007, 09:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bijecie pianę.
Jak będą chcieli to wprowadzić to zrobią to bez oglądania się na kogokolwiek. I żadne pisma do rzeczników. zapytania do ministra i masy krytyczne nic nie pomogą.
Media się tym zajmą (jeżeli w ogóle się zajmą) do czasu aż sobie Doda zrobi nowe cycki, albo pijany poseł będzie miał wypadek, potem sprawa umrze śmiercią naturalną.
Marek Walczewski napisał prosto i jasno jak to działa: głównymi sponsorami największych imprez są państwowe firmy i miasta czy gminy. Resztę, każdy kto ma trochę rozeznania we współczesnych polskich realiach (25 lat wolności he he he) sam sobie dopowie.
Wicie rozumicie towarzyszu/kolego, nie będziemy robić gównianych oszczędności po 10 - 20 tysięcy na jakiś tam certyfikat, potem nam ktoś na biegu umrze i nas za dupę wezmą. Przecież i tak nie my płacimy, a poza tym ten cały Jurek z tego jak mu tam ... związku atletyki czy coś, to przecież nasz chłop, tez nam kiedyś pomoże jak będzie trzeba.
A że biegacze z jednego czy drugiego forum nas zbojkotują?
Się zrobi wypas pakiety, nagrody w kategoriach co dwa lata, żarcie, picie na mecie, medale, koszulki, koncert, cuda, wianki i ludzie przyjadą.
A że dołożymy do imprezy?
No przecież nie ze swoich!!! Tronina, to niech się martwi he he he, nie my.
My jako konsultanci do spraw organizacyjnych mamy jako wynagrodzenie 10% sumy kosztów.
No to jak? Koniaczek?
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ano bijemy.

Myślę, że żyłbyś w ciut gorszym świecie, gdyby nie tacy, którym czasami chcę się powalić głową w ścianę i pianę ubić też. :spoko:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zrobię taki majdan, że koniaczek to im się wleje nie do tej dziurki.

Ale podoba mi się to co Minister mówi: "przy masowym sporcie byłbym bardzo daleki od takiego stygmatyzowania uczestników".
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ruh hożuf -

nikt ci nie każe się dołączać, ja bym cię nawet lekko zniechęcał :ojnie:

posiedź w domu, może zobaczysz nas ze swojej kanapy w swoim telewizytorze :chrap:
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a - i nie zapomnij nie pójść na wybory dzisiaj, przecież twoj glos i tek nic nie zmieni, prawda? :grr:
ruh hożuf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 710
Rejestracja: 26 gru 2007, 09:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wybory są jutro jeżeli już - to raz. Nie mam telewizora to dwa.
Nigdzie nie napisałem, że sam nie pójdę pod ministerstwo, czy gdzie tam ta cała akcja się potencjalnie odbędzie jakby co i akurat Twoje zniechęcanie mnie do tego mam głęboko w dupie.
Ale nie o mnie jest ta dyskusja.
Ze smutnego doświadczenia wiem jednak, że 90 % internetowych napinaczy kończy swoją aktywność w każdej sprawie biciem piany na forum i kliknięciem "lubię to" na pejsbuku. Nigdzie nie pójdą bo późno, zimno, nie po drodze, dzieci, żona, praca, szkoła, i milion innych wymówek. Łatwiej poklikać i się powymądrzać.
A po drugiej stronie barykady jest zorganizowana i zaprawiona w takich przepychankach grupa, która ma konkretny interes do zrobienia.
ODPOWIEDZ