Poznań Maraton 2017

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Faktycznie super wzorowo. :taktak:
Jak pisałem nie biegłem na 03:15, a widocznie miałem mylne wrażenie widząc przez pierwsze km dość blisko wasze plecy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

Wczoraj po raz pierwszy od baaaaaardzo dawna włączyłem TV pr1 na wiadomości sportowe. Byłem ciekaw co o Poznańskim Maratonie powiedzą. W newsach nic nie było. Po newsach była extra relacja z półmaratonu z Krakowa. Maraton w Poznaniu jakoś im umknął.

Ale wiadomo, Poznań ma słabe notowania w Wawie.

Jakoś w nieco innym świetle jawi się ta skrupulatna kontrola policji na starcie maratonu.
W Maratonach też coś podobnego pokombinowali. Ale pewnie jesteśmy przewrażliwieni. :hej:

pzdr :usmiech:
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Monsieur Kurski, nie jest z Warszawy. Mało kto obecnie w zarządzie "mediów narodowych" jest. Wszyscy oni mieszkają i pracują w Warszawie wpływając na opinię o Warszawiakach.
Wierz mi, że to nie ma nic wspólnego z relacją między miastami. Sportowe fakty na TVN24, też wczoraj główną uwagę poświęcały wypadkowi na rajdzie i temu, że Lewy nie jest królem strzelców Bundesligii. O maratonie zaczną mówić jak załapią, że ktoś znowu umarł. Taka karma biegaczy.
Platini76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 551
Rejestracja: 30 paź 2011, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

W kwestii opóźnienia startu mam mieszane uczucia. Z jednej strony bezpieczeństwo to podstawa i lepiej, że trochę się wychłodziliśmy, niż trasa miałaby nie być właściwie zabezpieczona. Pijany ochroniarz to oczywista wtopa i organizatorzy muszą popracować, żeby w kolejnym roku nie było powtórki; trudno powiedzieć, jak to się przełoży na starania o Bronze Label. Z drugiej, trochę dziwi taka gorliwość policji, zwłaszcza że obecna władza nie przepada np. za cyklistami, a sponsorem tytularnym PM jest - jeszcze - państwowa spółka...

Mimo wpadki na starcie i tragedii jednego z biegaczy, organizację imprezy oceniam wysoko. Pacemakerzy na 3:45 robili fajną atmosferę, dzięki :)
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ciekawe jak bardzo nie mówili po polsku ci pracownicy, o których się policja przyczepiła. Czy byli to poprostu Ukraińcy, z którymi można się bez problemu dogadać? Też nie znam szczegółów, ale ogólne wrażenie odniosłem właśnie takie, ze policja szukała dziury w całym. Pijanego gościa trzeba odesłać do domu, ale obsługa jest na tyle liczna że chyba nie robi to żadnej różnicy... Mam nadzieję, że dowiemy się więcej szczegółów i że się mylę. Oby naprawdę chodziło tylko o bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z każdym obcokrajowcem możesz się dogadać lepiej lub gorzej, ale jak masz awaryjną (naprawdę "awaryjną") sytuację, to nie czas na rozmowę na migi czy łamanym angielsko-rosyjskim.
Jak jeden był pijany, to może sprawdzali resztę. Nie wiem, nie było mnie tam. Ogólnie lipa pod tym względem i przykro bardzo, ale Bronze Label powinno zostać odłożone na "za rok".
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że tak. Chodzi mi właśnie o to czy to była taka sytuacja. Bo wiesz, wielu Ukraińców nie ma żadnych problemów z polskim poza wtrącanymi rusycyzmami i zaciąganiem (często nienachalnym).
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Opóźnienie bym przebolał, gdyby nie głupie gadki to od nas nie zależy to policja. My nic nie wiem itp.
Jasne, ze to policja ocenia przygotowanie trasy, ale ktoś ją wcześniej jednak przygotowywał. We mnie zrzucanie odpowiedzialności przez organizatora pozostawiło spory niesmak.

Jak już biegł ruszył to nie było niczego chyba do czego miałbym się przyczepić. Jednak ode mnie prywatnie MOSiR Poznań dostał żółtą kartkę i na parę lat odpuszczę ich imprezy (chyba, ze ekiden, bo to już kwestia drużyny, a nie tylko moich decyzji). Konkurencja na rynku biegów jest olbrzymia.

ps. nowe PB 2:55:37
Krzysiek
Awatar użytkownika
FilipO
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 602
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:27
Życiówka na 10k: 38:15
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Platini76 pisze:Z drugiej, trochę dziwi taka gorliwość policji, zwłaszcza że obecna władza nie przepada np. za cyklistami, a sponsorem tytularnym PM jest - jeszcze - państwowa spółka...
Z nieoficjalnych źródeł słyszałem, że nadgorliwość policji była nieprzypadkowa i komuś "u góry" bardzo zależało aby Poznań Maraton nie podskoczył za wysoko w hierarchii biegów. Czyli jednak polityka.
Obecnie: wieczny kontuzjusz.
Stare dzieje i rekordy życiowe:
5km - 18min 32s - rok '13
10km - 38min 14s - rok 13'
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, to ciekawy trop.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

FilipO pisze:
Platini76 pisze:Z drugiej, trochę dziwi taka gorliwość policji, zwłaszcza że obecna władza nie przepada np. za cyklistami, a sponsorem tytularnym PM jest - jeszcze - państwowa spółka...
Z nieoficjalnych źródeł słyszałem, że nadgorliwość policji była nieprzypadkowa i komuś "u góry" bardzo zależało aby Poznań Maraton nie podskoczył za wysoko w hierarchii biegów. Czyli jednak polityka.
Po za tym, dziwnie szybko w toaletach skończył się papier,... Przypadek ? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dużo papieru szykują tylko na gówniane imprezy ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
marcif
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2017, 10:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też tam stałem, też tam biegłem (debiut), relacja była w WTK (Wielkopolska Telewizja Kablowa), szwagier oglądał i podobno padło stwierdzenie, że odbiór trasy miał być dokonany przez kogoś z komendy głównej policji z Warszawy, kogo wysłał Błaszczak nie wiadomo,
wiadomo natomiast, że odbiór miał rozpocząć się o godzinie 7 rano, (był zapas czasowy aby w razie ewentualnych zastrzeżeń policji był czas na poprawki), niestety Wa-wa zjawiła się o godzinie 8 i rozpoczęła przejazd kontrolny z jedno godzinnym opóźnieniem w stosunku do umówionego z POSIR'em, policja wiedziała, że cokolwiek będzie nie OK, negatywnie wpłynie na wizerunek imprezy, czy tak było naprawdę pewnie się nie dowiemy,
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Dobrze że nie ogłosili tego maratonu imprezą podwyższonego ryzyka :hahaha:
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet nie podsuwaj takich pomysłów...
ODPOWIEDZ