Pożegnalny bieg Donalda Tuska

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Podsumowując ten wątek,...Donek to super gość.
New Balance but biegowy
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Obejrzałem ten bieg DT, to przypomniał mi się Tom Hanks, chyba na TT był nawet link do słynnego biegu
https://www.youtube.com/watch?v=QgnJ8GpsBG8
a potem przypomniałem sobie bieg z autobiograficznej książki Richa Rolla (amerykański triatlonista), którą właśnie przeczytałem, jak to gościu po czterdziestce wstał i bez treningu, po wieloletnim zapuszczeniu się , przebiegł po pagórkowatym terenie 38 km i jak opisuje skończył na tym, bo miał ważne spotkanie ,a nie dlatego, że się zmęczył.
Ja mam co prawda już 50, ale jestem po 3 miechach biegania i jak zabłądziłem w lesie i źle wybiegłem na Ursynów, to musiałem przebiec 18.5 km (było zimno, a byłem bardzo lekko ubrany, więc z musu musiałem cały czas biec), to na końcu biegu myślałem, że mi łydki odpadną.
Ciężki trening jest ważny, ale predyspozycje do biegania są nie do przecenienia.

Co do ubioru biegowego, to biegając po lesie przy ponad 20' widziałem biegaczy ubranych od stóp do głów, gdy mi w T-shirt i spodenkach pot leciał, jak i teraz przy 0' widzę biegających ubranych w T-shirt i spodenki, gdzie mi ubranemu w bluzę z długim rękawem i długie spodnio-leginsy wcale nie jest przesadnie ciepło.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

50latek pisze:widziałem biegaczy ubranych od stóp do głów, gdy mi w T-shirt i spodenkach pot leciał,
Wiesz, to, że pot leci nie jest sprzeczne z tym, że można się wychładzać. Mi np. po rękach zimno, gdy jest zimny wiatr, a tego nie lubię. Ale to w sumie off-top i niech każdy biega, w czym chce, jak lubi to może biegać w kaloszach.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To jeszcze o bieganiu Tuska. Właśnie kupiłem jego książkę, w której znaleźć można taki biegowy fragment, (mam nadzieje, że jego tutaj umieszczenie wydawca potraktuje poprostu jako promocje książki a nie kradzież praw autorskich), książka bardzo ciekawa, polecam:

WTOREK
10 LUTEGO 2015

Wczoraj kupiłem nowe buty do biegania, cieszyłem się jak dziecko, chyba godzinę wybierałem odpowiedni rodzaj; sprzedawca, maratończyk, o bieganiu wiedział wszystko, oglądał moje stopy, pytał o wagę, wiek, dystans, jaki zazwyczaj pokonuję, w końcu zdecydował: te!

Z ochroną już wcześniej wyznaczyliśmy moją stałą trasę biegową. Byli niepocieszeni, kiedy dowiedzieli się, że biegać będę sam i że w czasie prywatnym generalnie rezygnuję z ochrony. Dużo było dyskusji, argumentów, że terroryści, że jestem już w Brukseli rozpoznawalny i tak dalej. Ale postawiłem na swoim. Będą mnie wozić do pracy, towarzyszyć w czasie pracy i odwozić do domu. Po pracy i w weekendy jestem osobą prywatną.

Trasa jest bardzo fajna. Dwa kilometry biegnę Avenue Louise, czyli po naszemu Luizą, dobiegam do Bois de la Cambre, czyli Lasu Kambryjskiego, kilometr wokół stawu i z powrotem przez piękny park przy Opactwie Kambryjskim do domu. Prawie dziesięć kilometrów, optymalny dystans.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

10km na wybieganie to fajny dystans. Jeśli tyle biegał to szacun bo może dla biegaczy to nie jest dużo ale dla zwykłego joggera to już jest coś.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No niestety 10 km to dla mnie obecnie jest problem. I to też fajna informacja w kontekście, że po 55ce się nie chce. Wprawdzie bieganie po super uporządkowanych ścieżkach w Brukseli (pamiętam jak lekko mi się zawsze biegało w Oxfordzie w porównaniu do podwarszawskich miasteczek). To jednak co innego niż zasuwanie po jakiejś kostce bauma wśród smogu samochodowego (dzisiaj widziałem Bartka Olszewskiego jak w takich warunkach robił jakiś szybszy odcinek). Ciekawy jestem, czy po powrocie do Polski będzie w stanie to swoje bieganie utrzymać,
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Z takiego niezobowiązującego biegania, Tusk jeszcze niedawno biegał 10k w 50 min,
co, jak gdzieś przeczytałem (?), oznacza, że był w 10% najszybszych biegaczy na tym dystansie ( tzn. 90% ogółu biegaczy nie łamie tej granicy).

Np. Dr Jaki nie łamie, i to z dużym zapasem - na pewno! :)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
ODPOWIEDZ