Radio do biegania (Trójka) NOWY ŚWIAT!

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem to dyskusja akademicka. Wszystkie wcześniej rządzące partie próbowały zawłaszczyć to i owo. Długo starałem się "zrozumieć i nawet tłumaczyć" działania nowej władzy. Długo można było liczyć, że się zatrzymają. Natomiast na dzisiaj dla każdego średnio zorientowanego w realiach politycznych powinno być jasne, że tak zmasowanego ataku i dogłębnego psucie wszystkich instytucji jaki dzisiaj zachodzi nie było w całym 30-leciu. Widać to zresztą po części do tej pory przychylnych im komentatorów, którzy od paru miesięcy zaczynają się wycofywać. To o czymś świadczy. Podobne działania stosowane były jedynie w systemie słusznie minionym. I przy tym nie interesuje mnie to, że poprzednicy z PO, SLD, AWS i kogo tam jeszcze, gdyby mieli takie instrumenty jak oni teraz, robiliby to samo. Nie mieli, nie robili. Sam fakt, że na forum biegowym o tym rozmawiamy pokazuje, że sytuacja jest jak to się popularnie mówi ekstraordynaryjna. Wolę jak ktoś mi ukradnie komórkę czy portfel w autobusie niż zdemoluje cały dom i wyniesie wszystko co wartościowe, a resztę obeszcza i obrzyga.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Kangoor5 pisze:Odwrócę pytanie, bo inaczej ten wątek o nowej (i starej) radiostacji stanie się poligonem agitacji i zostanie zamknięty.

Więc Rolli: ile znasz partii w Polsce i które z nich, twoim zdaniem, doszły tak daleko w opisywanych działaniach?
OK, troche za duzo zacytowałem. Chodzi mi o to:
PIS działa bez żadnego obciachu bo przesłanie swoje kieruje wyłącznie do swoich wyznawców a ci są nastawieni konfrontacyjnie co widać było w tej dyskusji. Nikt nie szuka porozumienia czy wspólnego zdania. Ważniejsze od treści jest zgnojenie czy upokorzenie strony przeciwnej bo tego najbardziej pragną wyznawcy. Jakieś mrzonki jak dobro wspólne, poszanowanie innych czy porozumienie ponad podziałami to archaizmy. Ten sam model działania jest powtarzany w kolejnych instytucjach
Zamien PIS na PO i zobaczysz, ze ten sam text używają zwolennicy PIS. (bez względu na ich faktyczna działalność, tylko jako propagandowe hasła)
Dlaczego sugerujesz mi, żeby zmieniać na PO, skoro to nie moja bajka? Dlaczego ta jedna partia miała by być jakimś obowiązkowym punktem odniesienia?
ziko303 pisze:I przy tym nie interesuje mnie to, że poprzednicy z PO, SLD, AWS i kogo tam jeszcze, gdyby mieli takie instrumenty jak oni teraz, robiliby to samo. Nie mieli, nie robili.
Nie do końca. SLD miało dokładnie to samo (prezydenta i większość w parlamencie) a nie robiło takich rzeczy. Nie piszę tego żeby ich w jakiś sposób chwalić, bo dużo rzeczy źle zrobili i spore zakusy mieli, ale nie wykroczyli przy tym tak bardzo poza obowiązujący system i nie rozmontowali tak systemu służącego kontroli władzy.
EDIT: PO też w sumie przed 5 lat miało i oprócz jednego incydentu z wcześniejszym powołaniem chyba 3 sędziów w TK nie robiło takich rzeczy, co im trzeba przyznać.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Łukasz Orbitowski zrezygnował z prowadzenia swojego programu na TVP Kultura, na swoim fejsie pisze on tak" Wierzę, że w telewizji spotkamy się w lepszych czasach, w których szanowana będzie pełna swoboda myśli i wypowiedzi." Dodam tylko, ze pisarz rozpoczął współpracę z telewizją w 2016 roku i trudno mu tu zarzucać, że jest pieszczochem poprzedniej władzy czy komunistycznym złogiem.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

@Kangoor5 ale SLD i PO mieli o ile pamiętam koalicjanta w postaci PSL, musieli dzielić wpływy :oczko:
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

I to niby ma tłumaczyć to, że nie zapędzili się w niszczeniu wszystkiego, jak robi to pis? :hahaha:
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Absolutnie nie.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z technicznego punktu widzenia, ci też mają koalicjantów.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

no to sytuacja się klaruje :)
Nowy Dyro udzielił wywiadu, w którym pisze, że Lisicki i Semka (jak wiadomo to wzorce bezstronności politycznej dziennikarza) są ok, ale Mann to już raczej nie, ponieważ zajmuje sie teraz kampanią Trzaskowskiego... :)

czyli git :)
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Różnica jest też praktyczna, Lisickiego i Semkę mogą mieć (no i muszą mieć) , Mana już nie (i muszą nie mieć). To trochę jakby Real chciał powrotu Ronaldo :spoczko: .
To pękło, rozpadło się i rozsypało. Nikt tego nie poskleja bo i nikt tego już kleić nie chce.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę to się poksywa z obserwacjami Szyca, o których mówi w ostatnim wywiadzie.
Przy okazji: przerażające są te wyrachowane uwagi pracowników tabloidów i telewizji na temat stanu emocji społecznych.
– Poczuł się pan wykorzystany? – pytam.

– Miałem wrażenie, że gdzieś poza mną toczy się bezkrwawa rewolucja, w której dotychczasowe elity kulturalne właśnie tracą nie głowy, ale twarze – mówi. – Mają zostać wymazani, a na ich miejsce ma wejść nowa elita wiernych władzy aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy, radiowców.

– Ale dlaczego właśnie teraz?

– Polacy są coraz bardziej wściekli i zdezorientowani. Ci z prawej i lewej strony wskutek pandemii tracą pracę, firmy, dorobek życia. Coś trzeba zrobić z tą złością. Najłatwiej wylać ją w internecie – mówi Szyc. – Ale idzie kryzys i jak nigdy dotąd władza potrzebuje wyzwalacza i katalizatora społecznego niezadowolenia. Jak zawsze pada na tzw. stare elity, czyli również na mnie. Ale ja zawsze politykę miałem gdzieś. Dla mnie nadal liczy się tylko sztuka.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

W piątek, 26 czerwca ma rozpocząć nadawanie radio Nowy Świat. Pierwszą audycją będzie program autorstwa Wojciecha Manna. Jego gościem będzie Michał Nogaś, który także dołączy do zespołu rozgłośni.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... chal-nogas
"Life can pull you down but running will always lift you up."
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Wątek zjechał z RN(W)Ś na polityczne tematy, to ja wrócę do radia.
https://teleshow.wp.pl/radio-nowy-swiat ... 189601216a
"fala krytyki ze strony słuchaczy. Rozgłośnia traci pierwszych patronów
Minął właśnie miesiąc od debiutu Radia Nowy Świat, założonego przez byłych dziennikarzy i fanów Trójki, a jego władzom przyszło się zmierzyć z pierwszym, poważnym wizerunkowym kryzysem. Wszystko za sprawą formy osobowej, której użyto w piątkowym serwisie informacyjnym wobec aresztowanej aktywistki LGBT - Margot. Określenie jej mianem mężczyzny (jest nim formalnie, ale jako osoba transpłciowa prosi, by mówić o niej właśnie Margot) wywołało oburzenie wielu słuchaczy, którzy dali temu wyraz na facebookowym profilu rozgłośni. Komentarze pełne gniewu licznie pojawiały się przez cały weekend, pod różnymi postami dotyczącymi różnych audycji. Słuchacze interweniowali także bezpośrednio u władz rozgłośni, pisząc maile w sprawie tego, jak została przedstawiona w informacjach Margot.
...
"Kochamy was. Ale nie bezkrytycznie. Uważajcie. Czasy ciężkie są. Pozdrawiam" - napisała jedna z nich, najlepiej podsumowując zamieszanie wokół rozgłośni."
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rewolucja zjada swoje (zagorzałe) dzieci. W przypadku tego radia i osób, które w nim uczestniczą, jak mawiał klasyk - "martwi mnie to ... niebardzo". Oby dało to do myślenia innym (chociaż mało we mnie optymizmu w tym temacie), do czego prowadzi pseudotolerancja i negacja setek lat nauki.

Swoją drogą jeżeli 60latek poczuje się kobietą to ma mieć prawo do wcześniejszej emerytury?
Kiedyś takich ludzi leczono, teraz to oni próbują leczyć innych. Smutny obraz obecnych czasów.
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

A napisz coś proszę o tym leczeniu i jego efektach, zainteresowało mnie to. Piszę poważnie.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

khorne pisze:negacja setek lat nauki.
Masz na myśli setki lat nauki, np. kościoła... ze ziemia jest plaska i w centrum wszechświata?

No to powodzenia.
ODPOWIEDZ