Dębno Maraton 2017

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dominika Stelmach zdobyła Mistrzostwo Polski, gratuluję :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Wielkie Gratulacje !!!
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Drobna korekta - ten rekord Polski na 100km (później pobity) z 2015r. to chyba z Kalisza, nie z Zamościa? W Zamościu to odbywał się kiedyś bieg etapowy na 100km, ale już raczej się nie odbywa.

A Dominice należą się wielkie gratulacje za walkę w tym upale! Życiówka w tych warunkach robi wrażenie.
Życzę zdrowia, bo duch do ciężkiego treningu i do walki na trasie z pewnością jest ;).
Bill79
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 09 lip 2014, 10:41
Życiówka na 10k: 41:16
Życiówka w maratonie: 3:37:51

Nieprzeczytany post

Beata - masz racje - to był Supermaraton Kalisia 2015.
Adamie - masz racje - mylisz się.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No jasne, Kalisz, pisałem w nocy, czułem, że "Zamojska Setka" mi nie pasi. :)
Bill79 pisze:Adamie - masz racje - mylisz się.
Z czym sie myle, że da się wszystko razem? No teraz mysle, że Agnieszka Gortel rzeczywiście też ma rodzinę i biega blisko 2:30 ale ona nie próbowała zrobić tyle spraw w innych niż maraton biegach.
Andrzej_
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 219
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziwne są wyniki biegu w Dębnie. Szósta i następne zawodniczki oficjalnych Mistrzostw Polski nie mają podanego czasu uzyskanego w zawodach (czas netto jest tylko ciekawostką) a przecież w regulaminie stoi jak wół że maraton będzie odbywał się zgodnie z przepisami PZLA i IAAF. Byli tam jacyś sędziowie, zatwierdzili coś takiego?
Biegający Filozof
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 262
Rejestracja: 22 paź 2016, 09:23
Życiówka na 10k: 31:20
Lokalizacja: Waszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Można pokusić się o stwierdzenie, że uczeń przerósł mistrza - chodzi mi o pojdynek trenerski Marek Jakubowski a Hubert Duklanowski.

Oczywiście piszę to pół-żartem - najlepsze zawodniczki trenera Jakubowskiego (Iwona Lewandowska i Izabela Trzaskalska) nie startowały w Dębnie. Zwracam tylko uwagę na fajny wynik duetu Stelmach-Duklanowski, nie mam zamiaru obniżać wartości trenera Jakubowskiego, do którego osiągnięć w kobiecym maratonie daleko wszytstkim razem wziętym.

To tylko taka mała zaczepka z mojej strony :)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2017, 11:14 przez Biegający Filozof, łącznie zmieniany 2 razy.
Trener biegania, współautor podcastu "Wybiegani niewygadani"

PB: 5000m 15:12, 10 000m 31:20
Awatar użytkownika
yacoll
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 17 sie 2011, 11:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:43

Nieprzeczytany post

pobicie w Kaliszu Rekordu Polski w biegu na 100 km w roku 2015 (poprawionego potem przez Patrycję Bereznowską)
Umieszczenie tych dwu informacji w jednym zdaniu, bez opisania okoliczności - jest niestety pewnym nadużyciem.

Dominika Stelmach osiągnęła ten wynik na asfaltowej (w większości) trasie w Blizanowie koło Kalisza. Na pętlach 15-kilometrowych w odsłoniętym terenie (z kilkoma leciutkimi podbiegami). Natomiast Patrycja Bereznowska startowała następnego dnia w zawodach w holenderskim Deventer - i były one rozgrywane na 400-metrowej bieżni stadionu. Tak więc choć dystans w obu wypadkach wynosił 100km to chyba nie powinno się tych zawodów bezpośrednio porównywać. I nie twierdzę przy tym, że na stadionie było łatwiej, myślę, że obie formy biegu mają swoje plusy i minusy - natomiast z całą pewnością warunki były inne.

Pozdrawiam

yacoll
happy running :hej:
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Szkoda, że duet Ratkowski/Skarżyński nie mógł pobiec na pełnym dystansie.

Jerzy Skarżyński pierwotnie zapowiadał w Dębnie 2017 łamanie 3h.
Biegający Filozof
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 262
Rejestracja: 22 paź 2016, 09:23
Życiówka na 10k: 31:20
Lokalizacja: Waszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Szkoda, że duet Ratkowski/Skarżyński nie mógł pobiec na pełnym dystansie.

Jerzy Skarżyński pierwotnie zapowiadał w Dębnie 2017 łamanie 3h.
Coś więcej wiadomo na ten temat? Czy na wiosnę doczekamy się zapowiadanego "ataku na 3h"?
Trener biegania, współautor podcastu "Wybiegani niewygadani"

PB: 5000m 15:12, 10 000m 31:20
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Na swojej stronie Jerzy Skarżyński napisał, że postanowili z Wojciechem Ratkowskim zającować w Dębnie na 3:15 młodszemu koledze (połowę dystansu jeden, resztę drugi).

Nie pobiegł całego dystansu z uwagi na braki treningowe wynikające z choroby, która mu się przyplątała na początku roku.

Nigdzie nie doczytałem, żeby plany startowe zostały przesunięte na inny termin. Ale nie śledzę jego FB, więc być może coś przeoczyłem. Jeśli ktoś ma świeże informacje, to też jestem zainteresowany.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

yacoll pisze:
pobicie w Kaliszu Rekordu Polski w biegu na 100 km w roku 2015 (poprawionego potem przez Patrycję Bereznowską)
Umieszczenie tych dwu informacji w jednym zdaniu, bez opisania okoliczności - jest niestety pewnym nadużyciem.
Wiem, ale jak zacząłem w nawiasie tłumaczyć na czym polegały różnice to się to rozrosło i zaczęło ciążyć, więc uznałem, że wywalę.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze:W Zamościu to odbywał się kiedyś bieg etapowy na 100km, ale już raczej się nie odbywa
Z tego co sie orientuje to w tamtym roku byl.
ODPOWIEDZ