Komentarz do artykułu Salomon Speedcross 4 vs Speedcross 3, test organoleptyczny.

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
nofinishlane
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 225
Rejestracja: 27 lis 2010, 10:42
Życiówka na 10k: 00:43:43
Życiówka w maratonie: 03:25:30
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na górze Speedcross 3, na dole Speedcross 3
Zmieńcie podpis pod fotką z podeszwami.Albo dodajcie fotkę z Speedcross 4 :hejhej:
Jeśli nie chcesz się ścigać - wtedy nie startuj
http://barman-setka-raz.blogspot.com/
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Powinno byc "na dole Sleedcross 4". Poprawimy w ramach mozliwosci.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Biegam w wersji 3 i po przymiarce 4 wiem, że pozostanę przy 3 jeszcze długo. Może nawet kupię dodatkową parę na przyszłość, bo cena spada. Kolejny przykład poprawiania dobrego na gorsze. Moim skromnym zdaniem, oczywiście :usmiech:
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 651
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Wczoraj miałem okazję godzinę pobiegać w SpeedCrossach 4 (na testach Intersporta). Wiadomo, że to krótko ale pierwsze wrażenie było ok. W moim odczuciu buty podobne do modelu 3, nie odczułem jakiejś spektakularnej zmiany.
Aczkolwiek nie uktywam, że w swojej 3 ostatni raz biegałem z rok temu więc pełniejszy obraz byłby gdybym pobiegał i w jednych i w drugich, w krótszym odstępie czasowym :)
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wygląda to tak, jakby zrezygnowali z części kołków pod piętą żeby zmieścić napis "Salomon".
Awatar użytkownika
maciekl122
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:51
Życiówka na 10k: 0:44:09
Życiówka w maratonie: 3:53:59

Nieprzeczytany post

Dziękuje bardzo za artykuł, rozwiał on pare moich wątpliwości. W przyszłym roku czeka mnie pare górskich biegów i chyba dlatego zdecyduje się na Speedcross 3 Vario (o ile gdzieś je jeszcze dostane:) ).

Mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem kiedyś że kolce są bardzo podatne na zdzieranie, zwłaszcza podczas biegu po asfalcie. Podobno zaleca się nawet, w przypadku gdy do lasu należy przebiec kawałek po utwardzonej nawieżchni, zmienać buty dopiero po wbiegnięciu do lasu. Jak u Was wyglada sprawa z trwałością tych butów?

PS. Coś jest nie tak z tym zdaniem: "Nie, to jest but do regularnym lesie, o zmiennej, zróżnicowanej nawierzchni" :)
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@Adam zerknij do wątku Klubu 45 bo jestem zainteresowany SpeedCrossami 4 :)
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
mucher
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:55
Życiówka na 10k: 47:00
Życiówka w maratonie: 3:46:00

Nieprzeczytany post

Ścierają się, ścierają - myślę że jakieś 700-800 km i już mało co zostaje.

@maciek122 - przeczytaj dokładnie. Też miałem takie wrażenie - ale zdanie jest poprawne, choć rzeczywiście karkołomnie skonstruowane.

A jak z miejscem na palce? Dla mnie to pięta achillesowa SX3, mam też Wingsy i tam z tym jest dużo lepiej (a i wingsowa skarpetka wg mnie lepiej trzyma stopę).
Awatar użytkownika
maciekl122
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:51
Życiówka na 10k: 0:44:09
Życiówka w maratonie: 3:53:59

Nieprzeczytany post

700-800 km nie brzmi najgorzej. A jak z przewiewnością i odpowiadzaniem wilgoci w tych butach? Skoro w wersji GTX zastosowany jest goretex a w zwykłych już nie to jak wygląda sprawa biegania po śniegu/w deszczu/blocie? Czy buty szybką nasiąkają, przepuszczając wode do środka buta? Czy podczas biegania w wyższych temperaturach noga nie "kisi się"?

PS. @mucher: Tekst został poprawiony wiec teraz już brzmi ok :)
puciol
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 30 kwie 2013, 08:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawe ile by było zachwytów bez napisu "salomon" ? :)

Model 3 do biegania to porażka: cena, obcas, wytrzymałość - wątpie że 4 będzie inna.
Nie wiem skąd tyle ohów i ahów ? Jak kogoś firma sponsoruje to logiczne, jak ktoś lubi wyglądać to też zrozumiałe (bo mi wizualnie też się podobają) - no ale że ktoś biega i zachwala ? :)
Jimbo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2013, 17:53
Życiówka na 10k: 39:55
Życiówka w maratonie: 3:47

Nieprzeczytany post

puciol pisze:Ciekawe ile by było zachwytów bez napisu "salomon" ? :)

Model 3 do biegania to porażka: cena, obcas, wytrzymałość - wątpie że 4 będzie inna.
Nie wiem skąd tyle ohów i ahów ? Jak kogoś firma sponsoruje to logiczne, jak ktoś lubi wyglądać to też zrozumiałe (bo mi wizualnie też się podobają) - no ale że ktoś biega i zachwala ? :)
Marketing, wiadomo. Zawodnik który reprezentuje firmę salomon będzie je zachwalał i słodził ile potrzeba. Ja posiadam model 3 i bardzo szybko się skończył... Lubię oglądać filmiki salomona z traili ale buty z ich stajni raczej już nie zakupię.
Awatar użytkownika
maciekl122
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:51
Życiówka na 10k: 0:44:09
Życiówka w maratonie: 3:53:59

Nieprzeczytany post

No dobra, a odstawiając na bok cene oraz marketing i trend związany z marką "Salomon" czy znajdzie się ktoś kto odpowie na moje pytania zadane w poprzednim poście? Jak but sprawuje się w różnych warunkach pogodowych? :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Od razu powiem, że ja nawet w lecie moge biegać w gtx. Czy w wersji bez gtx szybko przepuszcza wodę? Nawet w wersji standardowej material cholewki jest gęstszy niz w klasycznych butach biegowych, wiec jak chlapnie woda z kałuży czy biegniesz w śniegu będzie ok, ale jak wdepniesz głęboko w kałuże to przesiąknie. Speedcross jest tez w wersji CS, czyli ClimaShield, czyli nawet jak wdepniesz w kałuże jest nieźle. A w gtx mi sie nie kisi, ale jestem może trochę nietypowy.
Awatar użytkownika
maciekl122
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:51
Życiówka na 10k: 0:44:09
Życiówka w maratonie: 3:53:59

Nieprzeczytany post

Super, dziękuje za odpowiedź Adamie.

W sumie jeszcze jedno pytanie. Skoro wersja Vario ma innaczej skonstruowaną podeszwę mającą lepiej sprawdzić sie na podłożu kamienistym, to ja ma się na podłożu bardziej śliskim, jak błoto czy śnieg?
ODPOWIEDZ