wołanie o pomoc w kupnie butów!

Awatar użytkownika
kotek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 02 kwie 2004, 06:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

powtarzam się, ale cóż nie mam wyjścia. może ktoś mnie oświeci gdzie w polsce znajdę sklep, w którym ktoś mądry zrobi mi test mojego sposobu biegania i stopy oraz dobierze odpowiednie dla mnie buty?
jestem zmęczona ciągłym poszukiwaniem butów tu i tam. szczególnie, że do tej pory nie natrafiłam na buty dla mnie. dla mojego typu stopy i nogi. przeczytałam wiele. wiem prawie o co chodzi w moim bucie, ale nie mogę trafić na profesjonalistów w sklepach. jestem w desperacji. mogę pojechać po buty nawet do gańska (jestem z krakowa), jeśli będzie trzeba. ja za dużo trenuję, by sobie móc pozwalać na dyskomfort, a cały czas to robię. bo nie mogę znaleźć specjalistycznego profesjonalnego sprzedawcy i sklepu. parę razy zapłaciłam wycofaniem z imprezy przez źle dobrane buty. nie chcę więcej się wycofywać, bo uwielbiam biegać. tylko ciągle nie mam w czym. to co mam to półśrodki, które musiałam kupić, bo nie jestem kenijką by biegać boso. ale jestem już bliska tego sposobu. mama nadzieję, że ktoś poda mi adres i będę mogła wreszcie coś kupić, co nie jest podróbą i jest dla mnie. nie jestem w końcu taka odmienna, tylko profesjonalistów nie uświadczysz. szczególnie w moim mieście, co mnie dziwi ogromnie. pozdrawiam.
kotek
New Balance but biegowy
MariusZ_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 324
Rejestracja: 31 sty 2004, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdansk

Nieprzeczytany post

Na całe szczęście w przyszłym tygodniu w Krakowie jest maraton. Zawsze przy takiej okazji sprzedawany jest sprzęt biegowy (również buty :)) na straganach w najbliższej okilicy startu/mety. A i ceny są bardziej sensowne niż w slkepach. Spróbuj, naprawdę warto :)
Awatar użytkownika
kotek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 02 kwie 2004, 06:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzięki za podpowiedź. ja wybieram się na maraton. marzy mi się jednak taki sklep, jakie mają na zachodzie, w którym dokonują całej analizy sposobu biegania, ustawienia nóg i stopy i na tej podstawie dobierają buty. teraz mam jakieś buciki, ale nie zadawalają mnie. pozdrawiam.
kotek
Awatar użytkownika
krzycho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2397
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Nie chce Cie martwic, ale najbliższy sklep z takim sprzetem to chyba w Wiedniu...
Jeżeli chodzi o fachową poradę przy zakupach, to najlepiej faktycznie na stoiskach na zawodach. No i ostatnio gdzies tu była polecana dziewczyna z Athlete Foot.
[i]i taaak warrrto żyć[/i]
k
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

kotek
Przesadzasz trochę.
Kup sobie pożądne buty z kategorii Stability - pobiegaj w nich trochę i poczujesz jak jest.
Badania to jedno. A tak naprawdę dobre buty wybiera się niestety metoda prób i błędów - swoje musisz "odstać".
Awatar użytkownika
AKITA SAN
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 31 paź 2003, 23:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KIELCE

Nieprzeczytany post

Jeśli jesteś aż tak zdeterminowana to wybierz się do Poznania do sklepu Runners World.Sprzedawca jest jeden,ale podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie i zna się na butach biegowych.Sklep współpracuje z przychodnią sportową,którą prowadzą dwaj świetni lekarze.Na miejscu możesz zrobić sobie badanie podoskopowe,sfilmować i zaanalizować swoją biomechanikę biegu.Jeśli zajdzie taka potrzeba możesz zamówić od ręki wykonanie wkładek ortopedycznych Dynasplint.
Jeśli chodzi o sklep-masz do wyboru buty BIEGOWE nike,asics,mizuno,new balance i adidas.Byłem tam wczoraj,ale przyznaję,nie pamiętam jakie damskie modele były dostępne.W każdym razie,jeśli po takiej wizycie w Poznaniu nie będziesz usatysfakcjonowana to znaczy,że jesteś po prostu marudą.
Jeśli się zdecydujesz,daj znać;)
Awatar użytkownika
Becia
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 21 lis 2003, 17:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

AKITA SAN, a możesz podać dokładny adres tego sklepu? Też szukam butów więc jak będę przypadkiem w Poznaniu to chętnie odwiedzę rzeczony sklep.
Beata
gg 1004350
Awatar użytkownika
kotek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 02 kwie 2004, 06:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Akita San, dzięki za radę. mam rodzinkę w poznaniu, więc napewno się tam wybiorę. nie jestem marudą. z pewnością. biegałam do tej pory w NB, teraz kupiłam asics, ale niestety mam takie "fajne" nóżki, że muszą mieć bardzo dobrze dobrane buty. ciezy mnie, że tam mogę znaleźć mizuno, bo do tej pory widziałam je tylo na stronach internetowych, a jak pytałam o nie w sklepie to sprzedawcy robili wielkie oczy i nie wiedzieli o co mi codzi i w jakim języku do nich mówię. dziękuję ci jeszcze raz serdecznie za namiary tego sklepu. pozdrawiam.
kotek
Awatar użytkownika
AKITA SAN
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 31 paź 2003, 23:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KIELCE

Nieprzeczytany post

Na stronie sklepu nie ma zbyt bogatej oferty-w przeciwieństwie do sklepowych półek;)
http://www.runnersworld.hg.pl
Wiele informacji o sprzęcie można uzyskać od pana Marka,również poprzez telefon można dowiedzieć się jakie damskie buty ma na półkach.
Jeśli chodzi o badanie podoskopowe;
http://www.dynasplint.com.pl
należy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem umówić wizytę,koszt badania to około 50-100zł,wykonanie wkładek od 150 do 200zł.Jeśli biegacie więcej niż 40-50km tygodniowo i jesteście podatne na kontuzje to raczej warto.Doktorstwo wszystko wytłumaczy,ale trzeba PYTAĆ!
ODPOWIEDZ