Garmin Connect - problem z wysłaniem treningu Forerunner 610

Awatar użytkownika
mxk
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 21 cze 2008, 11:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kutno

Nieprzeczytany post

Stworzyłem sobie na stronie Garmin Connect trening i chciałbym wysłać go do urządzenia. Wchodzę w Planuj->Treningi wybieram stworzony trening i klikam "Wyślij do urządzenia". Wcześniej musiałem jeszcze zainstalować odpowiednią wtyczkę do przeglądarki. Wyskakujące okienko poprawnie wyszukuje moje urządzenie, więc klikam "Wyślij trening". Następnie wszystko dzieje się błyskawicznie i w pół sekundy dostaję informację "Trening został pomyślnie wysłany do urządzenia." Wchodzę w zegarku w Ustawienia->Trening->Treningi->Własne i tutaj chyba powinienem odnaleźć mój trening, ale jest pusto. Robię coś źle?

Dodam, że jakiś czas temu na komputerze zainstalowałem Garmin Express w zamian dotychczasowej Garmin Connect (pisali, że nowa aplikacja w pełni zastępuje poprzednią).
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

A nie masz już pełnej pamięci w zegarku? Spróbuj zrobić reset zegarka. Może coś zwisło.
Awatar użytkownika
TajPan
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garmin Training Center pewniej działa.
Obrazek
Awatar użytkownika
mxk
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 21 cze 2008, 11:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kutno

Nieprzeczytany post

No właśnie pamięć mam prawie pustą. Jak zrobić reset zegarka - chodzi po prostu o włączenie i wyłączenie go? Garmin Training Center to zwykły ANT Agent? Jeśli tak, to miałem z nim problem - często się wykrzaczał i wyskakiwało okienko z wysyłaniem raportowania do Garmina. Jak uruchomiłem go ponownie, to działo się znowu to samo. Po pewnym czasie sam uruchamiał się w tle i jakoś tam działał. Głownie z powodu tych kłopotów z ANT Agent zainstalowałem Garmin Express, ale widzę, że i tak nie działa nic jak powinno.
Obrazek
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

tu masz na szybko linka:

http://www.youtube.com/watch?v=xzPVkkysEDU

To perform the master reset:

Power off watch (press and hold Light, Yes on prompt)†
Press and hold Start/Stop and Lap/Reset
Press and hold Light (three buttons should now be pressed in)
After first beep, release Start/Stop
After second beep, release Lap/Reset
Release Light
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Garmin Express nie ma możliwości wysyłania czegokolwiek do zegarka - na tą chwilę brak takiej funkcjonalności. Musisz zainstalować z powrotem Ant agenta, bez tego ani rusz.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
TajPan
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mxk pisze:Garmin Training Center to zwykły ANT Agent?
Nie jarzę? Garmin Training Center to taka starsza, nieinternetowa wersja programu treningowego - mówiąc w szybkim skrócie.

http://www.garmin.com/garmin/cms/intosp ... fragment-1
Obrazek
Awatar użytkownika
mxk
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 21 cze 2008, 11:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kutno

Nieprzeczytany post

Czyli wszystko jasne. Myślałem, że jak zainstaluję Garmin Express, to będą jakieś konflikty z Ant Agentem, dlatego usunąłem. Szkoda, że o tym nie poinformowali.
Nie jarzę? Garmin Training Center to taka starsza, nieinternetowa wersja programu treningowego - mówiąc w szybkim skrócie.
Szczerze, to nawet nie miałem pojęcia, że taki program istnieje, ale patrząc datę wydania ostatniej wersji (sierpień 2011), to się nie dziwię. Ale przetestuję. A swoją drogą używacie tego programu, czy wersji webowej?
Obrazek
Awatar użytkownika
TajPan
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A spróbuj wersją webową wysłać plan treningów do FR610. Nie wiem, czy się coś zmieniło, ale kiedyś nie było takiej możliwości. GTC używam wyłącznie do przesyłania zaplanowanych treningów do zegarka. Również tych planów, które są dostępne w necie. Generalnie zarządzanie treningami w nim jest dość proste.
Obrazek
Awatar użytkownika
TajPan
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kiedyś ja i kol. Piechu próbowaliśmy taki problem rozwikłać: viewtopic.php?t=31890
Obrazek
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Nie ma problemu z przesyłaniem treningów poprzez Garmin Connect. W tym przypadku problemem jest brak Ant Agenta i zainstalowany garmin Connect, który nie ma jeszcze pełnej funkcjonalności niestety.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
TajPan
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

OK, przesłaniem tak, ale czy z planowaniem, to nie wiem, bo od naszej rozmowy w styczniu ub. r. nie próbowałem. Chciałem tylko koledze mxk przedstawić, do czego można użyć starego, nieinternetowego programu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o przesyłanie do kalendarza GC gotowych planów jak ten z RW to nadal taka funkcjonalność nie istnieje :)
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
TajPan
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I zapewne już tego nigdy nie zaimportujemy, bo RW nie wiedzieć czemu usunęło te programy ze strony.
Obrazek
gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem, jak to wygląda w FR610, ale kiedy walczyłem kiedyś z wysyłaniem treningów do FR305 (bo też nie mogłem ich znaleźć w urządzeniu), to okazało się, że lądowały nie w domyślnym na chłopski rozum katalogu (typu "własne", choć nie pamiętam jak to się nazywało w FR305, a nie mam przy sobie urządzenia, żeby sprawdzić) tylko w "zaawansowane".
ODPOWIEDZ