new air skylon

pabllos
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 10 maja 2003, 23:58

Nieprzeczytany post

chcialbym dowiedziec sie czegos o bucie new air skylon z nowej kolekcji 2003 nike.z gory dziekuje za odpowiedz ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Michael
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 14 lip 2002, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: grudziadz/3miasto
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja znalazlem tylko zdjecie i francuski opis :P
Obrazek
[b]GG #1291119[/b]
THE WALL IS IN YOUR MIND, NOT YOUR BODY
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Fajny lekki bucik. U nas w sklepach jest w wersji podobnej do tej na zdjęciu i biało czerwonej (według mnie ładniejszej).

To jest jakiś fragment opisu:

The Air Skylon is designed for the runner looking for a light, responsive, go-fast shoe, whether for training or racing. Nike describes the Air Skylon as a "kick ass" kind of shoe. As far as the outersole/midsole is concerned, we have no argument. The midsole is one of Nike’s lightest, and it contains both a 3/4-length Air bag and forefoot Duralon pad for cushioning, and a midfoot shank to protect the arch. Our wear-testers recommend a careful evaluation of the fit, though. Many noted that the stiff upper material folded into the side of the foot during toe-off and that they missed a midfoot wrap.

Pabblos
Jeżeli jednak chciałbyś ten but traktować jako swój główny but treningowy zdecydowanie odradzam.

(Edited by FREDZIO at 7:05 pm on May 12, 2003)
PAwel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3390
Rejestracja: 19 cze 2001, 09:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa/Kabaty

Nieprzeczytany post

"go-fast shoe"

no, ciekawe, jak to mówią sam biega :)

Rzeczywiście z opisu wynika, że to raczej but do szybkiego treningu i startów.
ENTRE.PL Team
pabllos
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 10 maja 2003, 23:58

Nieprzeczytany post

dzieki fredziu za opinie;) szukam jakiegos buta do treningow i sporadycznych startow (raczej polmaratony) biegam bardziej na zewnetrznych czesciach stop i poszukuje buta lekkiego ,ktory jednoczesnie mialby bardzo dobra amortyzacje no i oczywiscie dodawal troche ``kopa `` moim biegom;) co moglibyscie polecic? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja bym polecił Nike Pegasus. Ewentualnie NB 831 jeśli koniecznie chcesz lekkiego buta. Ale Pegasus byłby chyba trochę bezpieczniejszy.
Awatar użytkownika
marcin70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 845
Rejestracja: 19 cze 2001, 16:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Nieprzeczytany post

nike air skylon - biegałem kilka metrów w tym bucie. Na większe imprezy jeździ samochód Bowermana i można wypożyczyć buty aby je przetestować. Testowałem je w Dębnie. Lekkie, przewiewne i wydają się być delikatne. Ciut za szerokie w śródstopiu. miękkie. raczej dla lżejszych biegaczy. Ale są to moje subiektywne (bo jakie inne) odczucia. No ale gdybym miał 500PLNów bo tyle kosztują, to może byłbym się na nie skusił. Traktując je jako obuwie startowe.
[b]I run till it hurts, till my head starts pounding, my legs start burning and my stomach starts chuming.
Then...I turn around and run home.[/b]
www.biegajznami.pl
Awatar użytkownika
Unleashed
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 15 cze 2002, 00:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przebieglem sie na nich przed 25 MW. Lekkie, szybkie, pasuja mi do stopy, ale twarde w porownaniu z Pegasusem. Mysle, ze na 10 km bylyby super. Kupie, jesli zaczne sie bawic w duathlon.
------------------------------------------------
no pain, no gain
------------------------------------------------
Awatar użytkownika
stachnie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 24 sie 2001, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:10:04
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też je testowałem przed 25 MW - zrobiłem jedną rundę wokół Agrykoli i doszedłem do wniosku, że to jest to, czego mi trzeba do szybkich treningów i startów - te buty "same biegną". Potem jeszcze poszukałem w Sieci opinii na ich temat i przedwczoraj kupiłem (są w Krakowie w sklepach TAF) ale jeszcze nie miałem okazji, aby dłużej pobiegać (jak się zdaje, nie nadają się do biegania w terenie).


Sławomir Stachniewicz.
Olek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1865
Rejestracja: 18 cze 2001, 18:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

  Też próbowałem tych butów - mam wrażenie, ze są to skrzydła dla ściganta biegającego "na śródstopiu". Bardzo elastyczna podeszwa i amortyzowany przód. Nie pasują za bardzo dla  biegacza lądującego na pięcie. Dla takiego lepsze są Pegasusy.
biegowa recydywa
Awatar użytkownika
stachnie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 24 sie 2001, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:10:04
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Quote: from Olek on 10:00 pm on Sep. 17, 2003
Nie pasują za bardzo dla  biegacza lądującego na pięcie. Dla takiego lepsze są Pegasusy.
Według opisu na ulotce producenta, Pegasusy są zalecane dla stopy neutralnej a Skylony dla neutralnej lub supinującej. Na stronie

http://www.runningtimes.com/shoes/03web/text/03nike.htm

polecają Skylony supinatorom. Mi.in. dlatego w końcu się na nie zdecydowałem  ;)

S.
foma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 761
Rejestracja: 15 lut 2003, 20:05

Nieprzeczytany post

Lekki ,sprężysty.Bardzo dobra amortyzacja na całej długosci.Jestem z tego buta bardzo zadowolony.Cena w stosunku do początkowej bardzo spadła.
ODPOWIEDZ