Przeskakujące kolano

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
efpek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2005, 18:14

Nieprzeczytany post

Chcialbym poradzic sie Was w sprawie mojego kolana zanim bede zmuszony wydac kupe kasy na lekarza ktory moze nic nowego mi nie powie.
Bylem raz u lekarza ktory bez badan stwierdzil ze pobolewanie pod kolanem to eustry... cos tam przyczepu wiezadla i przepisal mi fizykoterapie (laser, diadynamic, ultradzwieki i krio). Po jakims czasie bol przeszedl sam zanim doczekalem sie w kolejce fizykoterapii. Od kilku dni zauwazylem ze cos mi w kolanie pyka od czasu do czasu. Po tym zaczela sie fizykoterapia na ktora chodze ale poprawy nie widze.. nadal pyka raz czesciej raz rzadziej.
Z pozoru nic sie nie dzieje bo absolutnie nic nie boli ale co jakis czas przeskakuje mi cos w kolanie... tak jak czytam podobne tematy to mozna powiedziec ze strzela, pyka, przeskakuje. Tylko w jednym. Bezwarunkowo zaczalem teraz chodzic z napieta noga i jak chodze to nic sie nie dzieje ale jak tylko wykonam jakis inny ruch niekontrolowany to przeskoczy cos... albo jak np idac po plaskim zaczynam wchodzic na schody. Uczucie jest takie jak po rozciaganiu sie  kiedy zastojale stawy podda sie rozgrzewce. Wtedy one przeskakuja. Dodam ze miesnie czworoglowe mam niezle wyrobione gdyz bardzo duzo jezdzilem w tym sezonie rowerem. Zaczalem uprawiac stretching od jakiegos czasu z naciskiem na czworoglowe bez obciazenia. Za to nie do konca dobrze jest z obuwiem. Mam plaskostopie i chodze we wkladkach.. takich na poprzecznego platfusa z masowej produkcji (nie na indywidualne modelowanie).
Chcialbym zapytac co moze mi dolegac... tak jak czytam to czesto mowi sie o wiezadle tylko z moich obserwacji naderwane wiazadlo wiaze sie z bolem a nie chcialbym tego zaniedbac aby pozniej nie bylo bolu i wiekszego problemu.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
dianaaa
Wyga
Wyga
Posty: 78
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hajnówka

Nieprzeczytany post

no wiesz są rożne typy przeskakiwań jedne które towarzyszą zerwaniu więzadła lub jego naderwaniu objawiają się tak jakby Ci jedna z kości przesuwała się względem innej i potem znowu wskakiwała na swoje miejsce, drugie raczej typowe przy uszkodzeniu łąkotki to delikatne pykanie w środku kolana, chociaż takie lekkie pykanie może tez towarzyszyć przy rozciągnięciu się więzadła, co do bólu to bardzo  to każdy organizm inaczej reaguje na uszkodzenia więc najczęstsza rada: idź do dobrego specjalisty,
Diana
efpek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2005, 18:14

Nieprzeczytany post

Z tego co napisalas to jest to raczej "delikatne pykanie w srodku kolana".  Chyba nie obejdzie sie bez wizyty u dobrego specjalisty ale kolejne pytanie gdzie w Warszawie takiego spotkac? Czy ktos cos wie o Osrodku medycyny sportowej na Wawelskiej (na tylach Skry). Warto chyba pojsc juz z badaniem USG na taka wizyte? Czy mozna zrobic badanie USG bez skierowania czy z tym bywa roznie co klinika to inne prawidla. Nie wiem jak jest z fachowoscia usgowcow wiec moze sa miejsca gdzie dobrze robia USG.
Awatar użytkownika
anka150321
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lublin

Nieprzeczytany post

w warszawie centrum damiana ja nie jestem z warszwy tylko z woj lubelskiego ale lecze sie w pryawtanej klinoice która jest partnerem centrum damiana i nie narzekam wizyta kosztuje ok 100 zł ale lekarze znają się nma rzeczy więcej mógłbys dowiedzieć się w serwisie www.zdrowemiasto.pl
ja mam pykanie trzaskanie i takie podobne temu sprawy jednak narazie nie stwierdzono ani więzadeł ani łąkotki
mam do ciebie jeszcze pytanie pisałes że zacząłeś uprawiac stretching i mam taki dylemat w związku z tym mam własnie takie zalecenie od mojego lekarza jednak z powodu że jestem roztrzpana zgubiłam kartkę z ćwiczeniami mniej więcej je pamietam ale nie chciałabym robic czegoś źle
jakie ćwiczenai wykonujesz
i czy wzmacniasz czworogłowe ćwiczeniami bo te ćwiczenia też zgubiłam
z góry dzięki
i raczej powinienes wybrać sie do specjalisty bo z kolanami to nie ma żartów
ankaa15
Awatar użytkownika
dianaaa
Wyga
Wyga
Posty: 78
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hajnówka

Nieprzeczytany post

wiesz panstwowo to trza miec skierowanie i czekac w kolejce ale jezeli mozesz wydać ok 70-100zl no to zrob to prywatnie, tylko tez u dobrego specjalisty bo zly moze cos przeoczyć.
Diana
efpek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2005, 18:14

Nieprzeczytany post

Wykonuje cwiczenia ktore znajduja sie pod tym linkiem:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm (nie wszystkie)

Ponadto jedno cwiczenie specjalnie na czworoglowe ktore mi polecila fizykoterapeutka.
Siadam np na krzesle badz wysokim lozku. Nogi zgiete w kolanach swobodnie zwisaja badz stoja na ziemi. Podnosze noge prostujac ja w kolanie, palce zaginam do wewn strony nogi i lekko unosze cala noge (kolana wyprostowane) aby byla lekko uniesiona i trzymam okolo 6 sekund w gorze, Nastepnie opuszczam noge i powtarzam cwiczenie.
Gdzies na forum widzialem jeszcze cwiczenia na czworoglowe... ale nie moge znalezc :( Tez wydaja sie ciekawe.

A czym tlumacza lekarze u Ciebie Aniu te trzaski i pykanie.. przeciez cos musi byc na zdrowy rozum nie tak z kolanem jesli dziwnie sie zachowuje i az dziw ze przy tym zaawansowaniu technologicznym mozna nie znalezc przyczyny. Ja tobym dostal cholery chyba jakby mi cos trzaskalo i nikt by nie wiedzial co to :)
O centrum damiana slyszalem juz pozytywna opinie od kogos innego wiec cos w nim jest :)
efpek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2005, 18:14

Nieprzeczytany post

Sori.. chodzilo o Carolina Medical Center :)
Awatar użytkownika
anka150321
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lublin

Nieprzeczytany post

carolina medical center też słyszałam że ma bardzo dobra opinie ale jest jeszcze drożej z tego co czytałam
moja sprawa wygląda następująco
zacznijmy od tego że od ponad półtorej roku męczy mnie ból kolana który według mnie spowodowany był kontuzją n treningu(trenowalam siatkówkę)uderzyłam dość mocno kilka razy o parkiet bez ochraniaczy pożniej ból był strasznie dokuczliwy przez jakieś dwa trzy tygodnie jednak nei poszłam do lekarza i przy normalnym chodzeniu mi to nie przeszkadzało na treningu owszem bolało przy biaganiu przez pare miesiecy o podskakiwaniu nie było mowy bo zawze kończyło się tak samo że musiałam na kilkanascie minut usiąć i poczekac aż minie ból nie szłam z tym do lekarz gdyż jakos za nimi specjalnie nie przepadam a poza tym myślałam że to nic takiego poboli i przestanie dopiero po odnowieniu sie po paru miesiącach kobntuzji poszłam do felczera juz na pierwszej wizycie lekarz mi wspomniał o operacji ale chyba jednak nie był pewny i skierował mnie do innego lekarza jak sie okazało pozniej kolegi który również był tak mało kompetentny byłam u niego na 4 wizytach i niczego konkretnego o kolanie sie nie dowuiedziałam tylko zdiagnozował mi biodro trzaskające i i jak najszybciej chciał mi je operować a przy okazji pogrzebac sobie w kolanie ale ja mu sie nie dałam
znalazłam klinikę tak jak pisałam partnera centrum damina dokładnie przychodnai arthros w nałeczowie lekarz potwierdził diagnoze co do biodra a do kolana kazał powtórtzyc wszystkie badania
a te traszaki tłumaczył tym że najprawdpodobniej moja rzepka sobie trze o kość zdiagnozował również "boczne przyparcie rzepki"i podejerzewa że to początek chondromalacji wszystkiego dokładnie się dowiem 24 listopada bo jadęna wizytę
ja tez mam takie przeskakiwanie wewnątrz stawu ale o łąkotce nikt mi nic nie wspomniał=>jeszcze tego do kompletu by mia brakowało heh
a takie straszne trzaski pojawiły mi sie w drugim kolanie przedwczoraj chyba ze trzy razy że nie mogłam dalej iść może to naciągnięte więzadła ??
ankaa15
Awatar użytkownika
anka150321
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lublin

Nieprzeczytany post

a lekarz na ostatniej wizycie z uporem wmawiał mi że mi kiedys rzepka wypadła
straszne bóle przeżyłam z tym kolanem i to nie raz ale chyba rzepka mi nie wypadła heh
ankaa15
efpek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2005, 18:14

Nieprzeczytany post

A te trzaski w kolanie jak u Ciebie wygladaja? Czy pojawiaja sie przy kazdym kroku czy tez co drugim a moze co "setnym"... chodzi mi o intensywnosc ich. Czy masz tak ze czasem pol dnia Ci nie pyka ale w drugiej polowie dnia co chwile... czy jest to raczej permanentne? Towazyszy Ci przy tym jakis bol? Przy trzasku, zaraz po nim a moze dopiero jak sie kladziesz spac wieczorem po calym dniu? Sori ze tak pytam ale jak widze trzask trzaskowi nierowny :)
Awatar użytkownika
anka150321
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lublin

Nieprzeczytany post

nie to nie są głupie pytania normalne że się tym przejmujesz
takie wspomniane pykanie wewnątrz stawu pojawia się przy każdym zgięciu i wyproście kolana co mnie bardzo denerwuje czasem pojawia sie przy tym ból zależy od ustawienia nogijeżeli zrotowana jest na zewnątrz to boli boli czasami jak przy zgiętej nodze uderze stopą na przykład jak sie potknę i mam lekko ugiętą nogę w kolanie to wtedy jest trzask i ból
takie gwałtwne i bolesne trzaski pojawiły mi się w drugim kolanie i występują jak narazie na szczescie rzadko kilka razy na dzień ale wtedy to juz katasrtrofa strasznie boli
ankaa15
Awatar użytkownika
anka150321
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lublin

Nieprzeczytany post

zapomniałam zapytać
wybierasz sie do tego lekarza??
a i jeszcze jedno roztrzepana ania znalazła karkte z ćwiczeniami:D
pozdrawiam
ankaa15
efpek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2005, 18:14

Nieprzeczytany post

U mnie to wyglada tak ze pykanie jest co jakis czas... jak chodze po plaskim to rzadko (chociaz jak zacznie pykac to pyka co chwile i przestaje na jakis czas)dopiero jak wchdoze po schodach to zaczyna staw reagowac pykaniem i napieciem. Samo schodzenie ze schodow tez nie powoduje specjalnie pykania.
Ale teraz trudno jest cokolwiek powiedziec bo bezwarunkowo zaczalem chodzic nienaturalnie na tej nodze i moze ta napieta noga juz na schdoach tak reaguje pyknieciem bo jest napieta.
Najpierw zrobie USG a pozniej do lekarza. W Centrum Damiana USG 90 zl.. (sic!).. na Skrze w Fundacji medycyny sportowej 120 zl.. dowiem sie jeszcze ile w Carolinie. Bedzie USG bede myslal nad lekarzem.

A moze ktos cos wie o nadciagnieciu wiazadla? Z czego to sie bierze... z rozciagania sie, z nieprawidlowego chodzenia (plaskostopie) i jak z tym sobie radzic: przestac rozciagac nogi?
efpek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2005, 18:14

Nieprzeczytany post

Carolina mnie dobila. USG kolana - 180 zl.
Awatar użytkownika
anka150321
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lublin

Nieprzeczytany post

takie własnie sąceny ja w lublinie robiłam usg za 60 zł czyli wcale nie przepłaciłam :)
a co do tego nienaturalnego chodzenia to nie wiem ja staram sie chodzić normalnie choaciaz czesto boli ale juz poprostu sie do tego przyzwyczaiłam
pozdrawiam czyli zrób w centrum damiana to USG z tego co wiem to tam są dobrzy specjaliści  
jeszcze raz pozdarwiam wracaj do zdrówka i zdaj relacje z wizyty
ankaa15
ODPOWIEDZ