Kontuzja kolana :/

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Wolfer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:36

Nieprzeczytany post

Witam !!!

Mam 17 lat uprawiam (można powiedzieć zawodowo) piłkę nożną. 2 miesiące temu odniosłem na treningu kontuzje kolana. Wsadzili mi noge na 2 tygodnie w gips i po jego zdjęciu stwierdzono niestabilność kolana (wygina sie w bok) Zrobiłem USG kolana ponoć u najlepszego specjalisty w moim rejonie, który powiedział że to nic poważnego i noga sie wyleczy sama, ale mineło już ponad miesiąc od tego USG i z noga nie jest lepiej. Obecnie mam skierowanie na Rezonans Magnetyczny. Dodam jeszcze że noga mnie wcale nie boli i chodze w stabilizatorze kolna żeby mi sie noga nie wyginała w bok.

Dodaje USG kolana:

- niewielka ilość płynu patologicznego w jamie stawowej
- lekko pogrubione fałdy błony maziowej w zachyłku nadrzepkowym
- cechy niewielkiego uszkodzenia obwodowej cześci trzonu łękotki przyśrodkowej
- cechy uszkodzenia wiazadła pobocznego przyśrodkowego
- zmiany II stopnia w trakcie ewolucji
- w sąsiedztwie dolnej części wiązadła kżyrzowego  tylnego ograniczony zbiornik treści płynowej o wymiarach ok. 16x6x6mm
- wiązadło krzyżowe tylne nie zmienione
-w dole podkolanowym niewielka torbiel Bakera o wymiarach 35x16x12mm

Moje pytanie brzmi:

1) Jakim urazem może być spowodowane wyginanie w bok ?
2) Gdzie najlepiej zrobić artroskopię kolana w miarę niedaleko Wrocławia ?
3) Jaki jest koszt tej że operacji bo RM to już wiem że musze wyłożyć 600zł :/

Z góry dzięki za wszelkie informacje :)
Wolfer
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
anka150321
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 26 mar 2005, 19:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: lublin

Nieprzeczytany post

ja nie byłabym taka pewna że wyleczy się samo z kolanem nie ma żartów jeśli widisz że cos jest nie tak to idz do innego lekarza i zobaczysz co ci powie a to że kolano sie jak to napisałae wygina na boki świadczy o tym że to raczej coś z więzadłami
ja sama chodziłam po lekarzach i każdy mi mówił coś innego jeden na pierwszej wizycie powtarzał że nic mi nie jest a jak poszłam na drugą wizyte od razu się ze mną na operacje umawiał także wiesz ja osobiście mam dystans do tego co mówią i choc chcieli mniejjuz dwa razy kroić to posawnowiłam że poczekam i znajde odpowiedniegi lekarza i znalazłam teraz wzmacniam mięśnie a za niesiąc na nastepna wizyte i zobaczymy
życze zdrowia
zajrzyj na www.trauma.com.pl
ankaa15
Awatar użytkownika
dianaaa
Wyga
Wyga
Posty: 78
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hajnówka

Nieprzeczytany post

to jak nazwłaeś wyginanie w bok jest najpawdopodobniej objawem naderwanego więzadła,  a co do kosztów to zalezy w panstwowym szpitalu za darmo a prywatnie w klinice ok 4000zl, ja lecze sie panstwowo i jestem zadowolona ale moj szpital lerzy dosc daleko od wrocławia, pozdrwaiam
Diana
Awatar użytkownika
dianaaa
Wyga
Wyga
Posty: 78
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hajnówka

Nieprzeczytany post

perdono za łąd...=], mam nadzieje ze moja pani z polaka tu nie zagląda =D
Diana
Awatar użytkownika
bakison
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2005, 12:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

moim zdaniem to moga byc naderwane, lub zerwane wiazadla krzyzowe przednie, ktore odpowiadaja zeby kolano "nie wyskakiwalo" ze stawu na bok i kosc piszczelowa do przodu zwgledem kolana. sam borykalem sie z tym 1,5 roku i moim zdaniem na poczatek nie powinienes chodzic w opasce poniewaz ona zastepuje prace miesni i przez to kolano jest nadal niestabilne, pracowac nad odbudowaniem, badz wzmocnieniem miesnia 4glowego uda i udac sie do prawdziwego specjalisty, ktory bez artroskopii powie czy masz wiezadla wporzadku czy nie. polecam sport-klinike w zorach - gdzie sam sie leczylem
Bakuś
marcinecki4
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2005, 23:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Żuromin

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich.Chciałbym poradzić sie na temat kolana-krótko opiszę.Niefortunnie stanąłem i nadciagnąłem więzadała i dodatkowo mam płyn w kolanie.Miałem gips 4 tyg i po zdjęciu płyn powrócił w ciągu 5 dni.We wtorek ide na kontrole ale już widzę ponownie płyn.Mam pytanie czy można wykonywać jakieś ćwiczenia i czy można stosować jakieś sprawdzone środki.Proszę o pomoc bo nic nie mogę zrobić ani się ruszyć
marcinecki4
Awatar użytkownika
bakison
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2005, 12:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

moim zdaniem to nie powinienes miec tego gipsu, a jak miec to nie tak dlugo. Najwazniesze zebys teraz pracowal nad miesniem 4glowym uda, wzmocniajac ten miesien wzmocnisz kolano. cw izometryczne, napinanie rzepki itp, a plyn moze sie zbierac ze wzgledu na to, ze za bardzo obciazasz noge po tak dlugim nieuruchomieniu.
pozdrawiam
Bakuś
ODPOWIEDZ