bieganie a duzy biust

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
luthien
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: aktualnie Bruksela
Kontakt:

Nieprzeczytany post

witam Grupowiczow,

mam pytanie do osob, ktore biegaja i jednoczesnie maja duzy biust.
zaczelam niedawno biegac, kupilam stanik sportowy nike (bardzo dobrze trzyma), ale niestety mam otarcia do krwi kolo obojczykow.

czy ktos z Was mial podobny problem i udalo mu sie z nim poradzic? moze powinnam profilatycznie zaklejac sie plastrami na ramionach albo doszyc jakies miekkie elementy pod ramiaczka? bede wdzieczna za Wasze wskazowki.

dodam, ze jestem szczupla, trenuje generalnie 6-7 razy w tygodniu tylko niestety moja klatka piersiowa ma sporo do dzwigania.

dzieki.

luthien.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Faceci, którym się obcierają sutki zaklejają je zwykłym plastrem (takim w rolce jak taśma klejąca). Nie wiem czy to Ci jakoś pomoże ale nic więcej mądrego o dużym biuście nie umiem napisać :bum:

BTW znam jedną dziewczynę, która się posługuje nickiem luthien ale jest z Włocławka i raczej nie biega ;)
Awatar użytkownika
luthien
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: aktualnie Bruksela
Kontakt:

Nieprzeczytany post

to tylko zbieznosc nickow :)

dzieki za posta, niestety niewiele mi pomoze.
no ale czegos nowego sie dowiedzialam :]

milego wieczoru run!
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może jakaś dziewczyna się wypowie. Wiem, że jest ich kilka na forum ;)
Awatar użytkownika
trinity
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2008, 04:15

Nieprzeczytany post

Mnie też stanik NIKE odcierał obojczyki. Radzono mi smarowanie wazeliną lub zaklejanie plastrami. Raz pomagało, raz nie i było uciążliwe.
Problem zniknął, gdy kupiłam inny stanik. Nie wiem czemu i nie mam pojęcie, czemu akurat ten model NIKE mnie obcierał, innych nie próbowałam.
Awatar użytkownika
luthien
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: aktualnie Bruksela
Kontakt:

Nieprzeczytany post

stanika nie zmienie na inny,
bo zaden inny nie jest w stanie utrzymac mi biustu.
ten jest pod tym wzgledem rewelacyjny.

chodzi mi bardziej o to, jak zminimalizowac otarcia.
chyba zostane poki co przy plastrach, bo nic innego
mi nie przychodzi do glowy.

dzieki!
Laszlo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 358
Rejestracja: 23 gru 2003, 09:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet nie wiem jak mnie tu przekierowało :) ale jak już jestem to na tego typu obtarcia używam albo wazelinę albo plaster ale taki "szpitalny" czyli z szerokiej rolki. Jest zrobiony z "oddychającego" papieropodobnego tworzywa i dzięki swojej szerokości daje się modelować na ciele.
Laszlo
[url]http://www.laszlo.pl[/url]
Awatar użytkownika
misica
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2009, 21:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

luthien, ja też mam co dźwigać i komfort jest dla mnie ważny, polecono mi stanik sportowy z bon prix, właśnie go zamówiłam,czekam aż mi prześlą i będę testować (jak chodzi o te staniki to dostępne są w rozmiarach E i jeśli mnie pamięć nie zawodzi to F też, ja zaryzykowałam E, zobaczymy czy nie będzie za mały) :-)
w każdym bądź razie, ja bym szukała innego stanika, odzież nike generalnie lubię, ale niestety coś mają problem ze stanikami, kumpela testowała model z fiszbinami też na duży biust i też cała poobciarana była, a to przecież nie o to chodzi...zwłaszcza jak się biega dużo i często :-)
Gdy idziesz po własnych śladach daleko nie zajdziesz :-)
Awatar użytkownika
trinity
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 24 paź 2008, 04:15

Nieprzeczytany post

misica - to daj znać jak ten stanik z bon prix, bo też się zastanawiałam

z tymi nike to masz racje, że coś z nimi nie tak chyba

ja teraz biegam z takim, który kiedyś udało mi się wyhaczyć w sportowej kolekcji tchibo i jest super :)

a ostatnio mierzyłam wszystko co jest dostępne w decathlonie... niestety nie przewidzieli nic na mój rozmiar :(
Midi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 290
Rejestracja: 30 mar 2009, 21:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zmienna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Decathlonie mieli kiedyś przez moment staniki Kalenji, co prawda głównie na małe piersi, do 75E tylko. Cena była w miarę ok, o ile pamiętam coś ok. 60 zł, jakość jest niezła, aczkolwiek dość rozciągliwe są z natury.

Misica, jeśli to Ty jesteś na avatarze, to, moim zdaniem, powinnaś poszukać większych misek, bo E to w sumie nawet przy dużym obwodzie jest niewielki rozmiar. Freya ma staniki sportowe do misek H (brytyjska rozmiarówka), można próbować kupić przez internet, teraz są wszędzie wyprzedaże i jest niezbyt drogo. Dobry stanik w większym rozmiarze będzie co prawda kosztować 150-180 zł, ale za to te lepszej jakości starczają na lata, no i komfort podczas biegania jest bezcenny. Tym bardziej, że biust się łatwo deformuje i bieganie w takich rozpłaszczaczach albo w za małych miskach nie robi piersiom dobrze :ojnie: Trzeba zacząć od dobrania właściwego rozmiaru.

Luthien, obcierające elementy można spróbować obszyć fizeliną, ale jeśli już masz w tych miejscach skórę poobcieraną do krwi, to niestety obawiam się, że niewiele to da. A może to jest spowodowane za luźnym dopasowaniem - stanik się przesuwa i dlatego obciera? Próbowałaś lekko ściągnąć ramiączka?
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Hej, ja mam dla odmiany mały biust. Taki biust wbrew pozorom też bardzo przeszkadza. A kupienie dobrego stanika graniczy z cudem.

Miałam Nike, ale na półmaratonie w Rudawie obtarł mnie do krwi.

Któregoś dnia się uparłam i obleciałam wszystkie możliwe sklepy od Decathlonu poczynając, poprzez New Balance i Intersport. Bez rezultatów.

Zakończyłam w Triumphie. Kupiłam stanik sportowy. Niecałe 80 zł. Jestem zachwycona. Kolejny półmaraton (Klimontów) przebiegłam i nawet nie poczułam, że go mam na sobie. Żadnego obtarcia. Wszystko trzymane jak należy.
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Testuje produkty najlepszych firm swiatowych ale moje mozliwosci maja granice, chocby w noszeniu stanikow .

Proponuje zapoznac sie z recenzjami stanikow cw-x . Najlepiej wrzucic na google "cw-x bra review" . Produkty firmy niebawem beda dostepne w Polsce .
Czytalem mnostwo bardzo pochlebnych opinni na temat stanikow ale nie znam osobiscie zadnej uzytkowniczki ( na moim terenie firma jest bardzo slabo prezentowana )

http://www.cw-x.com/ExploreProducts.asp ... oduct=bras

Producentem macierzystym jest najwieksza firma bielizny osobistej na swiecie , Wacoal .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
kapan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 891
Rejestracja: 01 paź 2007, 18:24
Życiówka na 10k: 38:51
Życiówka w maratonie: 2:59:29

Nieprzeczytany post

Alexia pisze:(...)

Zakończyłam w Triumphie. Kupiłam stanik sportowy. Niecałe 80 zł. Jestem zachwycona. Kolejny półmaraton (Klimontów) przebiegłam i nawet nie poczułam, że go mam na sobie. Żadnego obtarcia. Wszystko trzymane jak należy.
Ja też polecam stanik do biegania Triumph'a-jedyny model tej firmy do biegania. Tylko w nim ogłam biegać karmiąc dziecko piersią. Nie tylko nigdy mnie nie obtarł, ale dobrze utrzymywał duży i ciężki biust. Choć drogi mam nadzieję, że i na drugie dziecko starczy, choć nosi już ślady zużycia- biegałam w nim półtora roku, jak karmiłam- potem biust wrócił do swoich niewielkich rozmiarów:)
Bardzo ważny jest też właściwy dobór rozmiaru-do biegania wybieramy staniki minimalnie mniejsze niż na co dzień, ale nie może być za mały.
Midi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 290
Rejestracja: 30 mar 2009, 21:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zmienna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wojtek pisze:Testuje produkty najlepszych firm swiatowych ale moje mozliwosci maja granice, chocby w noszeniu stanikow .

Proponuje zapoznac sie z recenzjami stanikow cw-x . Najlepiej wrzucic na google "cw-x bra review" . Produkty firmy niebawem beda dostepne w Polsce .
Czytalem mnostwo bardzo pochlebnych opinni na temat stanikow ale nie znam osobiscie zadnej uzytkowniczki ( na moim terenie firma jest bardzo slabo prezentowana )

http://www.cw-x.com/ExploreProducts.asp ... oduct=bras

Producentem macierzystym jest najwieksza firma bielizny osobistej na swiecie , Wacoal .
Na zdjęciu i w opisie wygląda bardzo solidnie, nie wiem tylko, czy ta guma na dole nie jest zbyt elastyczna i/lub podatna na trwałe rozciągnięcie...
Jeśli przypadkiem potrzebny jest standardowy średni biust do testowania i recenzowania, to ja bardzo chętnie :)
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przekaze krajowemu dystrybutorowi
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
ODPOWIEDZ