Akcja FootScan w Adidas - tym razem Warszawa Złote Tarasy

adidasZłoteTarasy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2009, 16:55

Nieprzeczytany post

Witam!

Z przyjemnością zapraszamy na badanie stóp systemem adidas FootScan tym razem z Centrum Handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Oczywiście w sklepie flagowym adidas. Poziom +2 tuż przy schodach ruchomych.
Na akcję zapraszamy:
od wtorku (9 czerwca) do soboty (13 czerwca). w godzinach 14-20.
Na temat akcji nie będe się rozpisywał ponieważ wszystko już zostało wyjaśnione w wątku wrocławskim.
W razie pytań pozostajemy jak zawsze do dyspozycji:

Sklep flagowy adidas
ul. Złota 59
00-120 Warszawa
C.H. Złote Tarasy
tel. (0-22) 222 02 10 ; 222 02 11
mail : PL_adidas_SPCS_Warsaw@adidas.com

Dziękuję , pozdrawiam i oczywiście zapraszam!!!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakieś zniżki w planie przy okazji akcji? :hej:
adidasZłoteTarasy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2009, 16:55

Nieprzeczytany post

run pisze:Jakieś zniżki w planie przy okazji akcji? :hej:
Oczywiście - dla wszytskich osób , które wezmą udział w badaniu będzie 15% zniżki na towar z kolekcji biegowej
zaqzax
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:45

Nieprzeczytany post

adidasZłoteTarasy pisze:
run pisze:Jakieś zniżki w planie przy okazji akcji? :hej:
Oczywiście - dla wszytskich osób , które wezmą udział w badaniu będzie 15% zniżki na towar z kolekcji biegowej
trzymam za słowo, w takim razie zakupie pewnie Response albo Glide.
adidasZłoteTarasy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2009, 16:55

Nieprzeczytany post

Akcję przedłużamy do 15 czerwca czyli do poniedziałku

Pozdrawiam
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Byłem wczoraj. Poniżej moje komentarze:

1. Mało miejsca na rozpędzenie się, jesli we Wrocku było na zewnatrz sklepu to na pewno lepszy efekt pomiarowy. Ja po kilku krokach i stapnięciu na matę musiałem gwałtownie hamować bo metr dalej stał Pan Ekspert z poprzednim Panem Badanym i oglądali buty na półce. Do tego inni klienci plączący się w sposób uniemożliwiający prawidłowy nabieg na matę testową.

2. Z powyższego powodu nie jestem pewien swojego pomiaru - wyszło mi że mam lekką nadmierną pronację, jednak oglądanie butów wskazuje dość równomierne przytarcie przodu buta i zewnętrznej strony pięty. Podobny pomiar był na statycznej macie Reeboka chyba w Intersporcie w zeszłym roku i wydawało mi się, że jestem w tym względzie neutralny. Być może na Footscanie było dokładnie, ale warunki budziły watpliwości.

3. Zaproponowano mi Supernova Sequence. Rzeczywiście miałem wrażenie, że lepiej trzymają mi pietę i całą stopę, moje Zoom Vomero 3 wydają się w porównaniu z tym butem za luźne w pięcie. Niestety nie zmienię na Adidasa, bo nie ma miejsca na sensor nike+. Podobno buty do współpracy z sensorami Polara nie znajdowały wystarczającej ilości nabywców i zostały wycofane - ja widzialem jakieś resztki (nie potrafię podać modelu) w sklepie Adidasa w Fasion House w Piasecznie. Teraz jest jakiś wynalazek robiony razem z Samsungiem (miCoach), ale wymaga kupna specjalnego telefonu - odpada.

4. Sama prezentacja pomiarów zrobiła na mnie duże wrażenie. Nareszcie zrozumialem co się dzieje ze stopą, dotychczasowa wiedza z różnych netowych artykułów (głównie na bieganie.pl) to zdecydowanie za mało dla kogoś, kto chce traktować bieganie trochę poważniej. Obsługa wydaje się być fachowa, nie namawia na siłę na Adidasa, chociaż nie potrafiła porównać linii Control z odpowiednimi produktami konkurencji.

5. Brawa za samą akcję wyjścia do klienta. Co na to Nike, który włożył tyle energii w promocję biegania? W sklepie piętro wyżej bieda z nędzą, buty i ubrania raczej do lansowania. To samo z Pumą i Reebokiem.

6. Zniżka z kuponem rabatowym który dostaje się po pomiarze - 15% do 21 czerwca - jest czas na decyzję :-)

Pozdrawiam,
T.
wojtasek004
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 29 kwie 2009, 17:52
Życiówka na 10k: 00:46:01
Życiówka w maratonie: 3:51:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa

Nieprzeczytany post

Witam
Ja rowniez skorzystalem z dobrodziejstwa Adidasa,bardzo fajny program pokazuje jak dziala nasza stopa, ale zastanawiam sie czy nie isc do specjalisty ortopedy w Centrum Rehabilitacji Sportowej i tam przebadac stope/y. Pyt 1) Chodzi mi o to czy panowie ktorzy sa oddelegowani do akcji adidas footscan maja jakies doswiadczenie w badniu stop, moze sa ortopedami. Pytam o to dlatego ze chcialbym rozpoczac moja przygode z bieganiem ale z rozwaga. W samym badaniu wyszlo mi ze mam stope neutralna z delikatna pronacja, jako ze dopiero raczkuje w bieganiu pan polecil mi model Adidas Response Cushion 17 i tutaj mam 2-gie pytanie. Na stronie bieganie.pl znajduje sie test w/w butow w ktorym autor cyt:"Z drugiej strony jeśli ktoś jest biegaczem neutralnym, ewentualnie z lekką pronacją, cięższym lub nie biegającym zbyt efektywnie (to znaczy mocną akcentującym piętę) to Response może nie być dla niego najlepszym wyborem".
ps. faktycznie troche malo miejsca na badanie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No bo to są buty dla klasycznie neutralnego i raczej efektywnego biegacza albo nie zupełnie neutralnego ale doświadczonego.

Ja bym radził przebadać sie gdzie indziej (choćby w klinikarehabilitacji.pl) - bo Ci z Adidasa teraz chyba coś zmienili i biega się fragment po miękkim ale samo to, że do tej pory robili to tak jak robili (mało miejsca na rozbieg, rozbieg i zbieg twardy) pokazuje że za bardzo nie rozumieli co badają - dopiero po naszej zeszłorocznej dyskusji chyba załapali że coś jest nie tak.

http://bieganie.pl/?show=1&cat=4&id=887
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Dziękuję Fredziu za link, poczytałem sobie. I wychodzi na to, że pomiar rzeczywiście robiony na odwal się.

Poza tym wychodzi na to, że nowy na grupie komentuje to, co juz dawno skomentowane :hahaha:

Pozdrawiam,
T.
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

RunTomek - sądząc po wpisie o sensorach to się w Adidasie spotkaliśmy :) Nawet bałem się, że może chcesz dopiero zacząć biegać i jeszcze te Adidasy kupisz (pomimo 15% rabatu i tak jest tam drogo). Ja po badaniu udałem się do Intersportu gdzie jest kilka modeli Asics, Nike, Reebok i Adidasa właśnie w promocji - średnio po 100-150 zł taniej.

Ale przyznaj, że możliwość pobawienia się podeszwą i materiałami amortyzującymi to atrakcja sama w sobie :hej:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Na odwal się to było w zeszłym roku. Teraz sie nie poprawiło ?
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam - mata była ta sama co rok temu, miejsca do rozbiegu tyle samo, nawet na zdjęciach jest ten sam facet więc warunki techniczne takie same.

Jeśli chodzi o podejście do badanych to nie było mowy o 'na odwal się', wręcz przeciwnie. Rady udzielane przez promotorów IMO rzeczowe, nacisk kładli na omówienie jak się przemieszcza punkt nacisku w stopie, jak się zachowuje pięta, śródstopie itd. Nie było nachalnego wciskania produktów Adidasa co było dla mnie miłym zaskoczeniem :) Gdyby rabat był nieco wyższy to możliwe, że skusiłbym się na któryś z polecanych modeli.
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Run - pewnie tak, jesli to ty byłeś tym Panem Klientem, który stal na końcu rozbiegu i nie dawał mi porządnie nabiec i wyhamować za matą :hahaha:
Drugi kolega z którym tam rozmawiałem miał poważne płaskostopie, więc to raczej nie Ty.

Fredzio - na odwal się - w znaczeniu bez zapewnienia prawidłowych warunków do pomiaru, szczególnie w kontekście tego, co pisaliście, Bartie i Ty w zeszłym roku.
Tak jak napisałem, obaj Panowie Eksperci byli rzeczowi, wydawali się kompetentni, butów Adidasa nie wciskali na siłę. Miło i przyjamnie, bez poczucia że jestem dal nich jak piąte koło u wozu, gdyby nie wiedza z tego forum to może by mnie namówili na te buty. Cen jeszcze nie prównywałem.

Pozdrawiam,
T.
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

RunTomek - ja to ten z płaskostopiem i pronacją :ech: A kupiłeś jakieś potem czy się jeszcze szukasz?
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ojej, nie wiedziałem, sorki.

Nic nie kupiłem, cena tych Adidasów jest zaporowa, postaram się gdzieś znaleźć Nike Supermoto 6 żeby porównać, ale po rzeczytaniu tego co na forum było o akcji Footscan to się przestałem przejmować i biegam w tym co mam. Jak mi przejdzie ból biodra który mnie dopadł wczoraj na 12-tym kilometrze - mialo być 16 ale się nie dało.

Pozdrawiam,
T.
ODPOWIEDZ