Język w butach i spodnie

grzes405
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:47

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie,

Niedawno rozpocząłem bieganie. W starych, jak się okazało po lekturze na bieganie.pl - wykończonych butach. W związku z tym udałem się do Decathlonu, zakupić sobie nowe.

Zakup "normalnych" butów u mnie to koszmar - strasznie wysokie podbicie. Okazało się, że ze sportowymi to samo. Tutaj wyszedł język.

Buty jakie przymierzałem (Kalenji, Pegasusa i kilka innych) miały jedna drobną wadę. Po założeniu i zawiązaniu sznurówek, pomiędzy językiem a była kilkumilimetrowa szczelina. Pytanie - czy przejmować się czymś takim? Czy po prostu tak ma być i w niczym to nie będzie przeszkadzało w praktyce.

Ostatecznie zdecydowałem się na końcówkę serii Mizumo Wave Tempus - jedyny but w jakim język przykrywał w całości stopę. Nie są tak wygodne jak inne mierzone buty - ale dużo wygodniejsze od starych łapci.

Druga sprawa - spodnie. Akurat dzisiaj był dosyć mroźny wiatr, przez co po 15 minutach wróciłem. W czym biegacie, żeby sobie nie zaszkodzić?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

grzes405 pisze:pomiędzy językiem a była kilkumilimetrowa szczelina.
Pomiędzy językiem a czym ?

Co do spodni - są spodnie luźne i obcisłe. Z membraną i bez, z ociepleniem i bez, drog9ie i tanie. Polecam Ci akurat spodnie z Decathlonu - relacja Ceny do Jakości jest dobra.
Możesz tam sie kogoś zapytać.
grzes405
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:47

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:
grzes405 pisze:pomiędzy językiem a była kilkumilimetrowa szczelina.
Pomiędzy językiem a czym ?
Słusznie. Pomiędzy językiem a bocznymi "krawędziami buta". Po prostu buty nie obejmowały mi stopy od góry, przez co powstawały szczeliny.
FREDZIO pisze:Co do spodni - są spodnie luźne i obcisłe. Z membraną i bez, z ociepleniem i bez, drog9ie i tanie. Polecam Ci akurat spodnie z Decathlonu - relacja Ceny do Jakości jest dobra.
Możesz tam sie kogoś zapytać.
Niestety - nie akurat nie było rozmiaru. Mam 102cm w pasie. Mają coś sprowadzić. Czyli zaufać Decathlonowi?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No to rzeczywiście masz jakąś nietypową stopę, niewiele tutaj potrafię doradzić.
Co do spodni - możesz oczywiście spróbować w jakichś sportowych sklepach - InterSport lub w tzw specjalistycznych - zależy od tego skąd jesteś.
W Twoim przypadku przez internet bym nie kupował - specjalne wymagania - spory rozmiar, pierwsze zimowe biegowe spodnie - to wymaga przemierzania.
grzes405
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:47

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:No to rzeczywiście masz jakąś nietypową stopę, niewiele tutaj potrafię doradzić.
Nom. Pan w Decathlonie też nie bardzo wiedział co począć, jak go zapytałem. Ale poza tym wiedzę miał imponującą (jak dla mnie).
FREDZIO pisze: Co do spodni - możesz oczywiście spróbować w jakichś sportowych sklepach - InterSport lub w tzw specjalistycznych - zależy od tego skąd jesteś.
Wschód polski, prawie Syberia. Niestety, tutaj sklepy "sportowe" (kiedy nie było Decathlona i pomijając pewne wyjątki) dobierają sprzęt po kolorach i ilości pasków na ubraniu. Sprzedawca nie widzi różnicy pomiędzy butem do koszykówki a butem do tenisa.

Dziękuję bardzo za próbę pomocy.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ee, spoko, od tego jesteśmy, kop głębiej ;)
airda

Nieprzeczytany post

Grzes to moze jakies buty, ktore maja jezyk zintegrowany z cholewka? Tak maja np. salomony, ale z tego co czytalam to juz coraz wiecej firm. Wowczas nie bedzie zadnej szczeliny, jednoczesnie bedziesz wiedzial, czy but na pewno lezy dobrze.

Co do kupowania przez net. To jesli kupujesz w sklepie, a nie na aukcji, masz prawo do zwrotu w terminie 10 dni (ustawowo), niektore sklepy przedluzaja same ten termin. Jesli zatem cos nie bedzie pasowalo, odsylasz, ew. prosisz o zmiane rozmiaru.
grzes405
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:47

Nieprzeczytany post

airda pisze:Grzes to moze jakies buty, ktore maja jezyk zintegrowany z cholewka? Tak maja np. salomony, ale z tego co czytalam to juz coraz wiecej firm. Wowczas nie bedzie zadnej szczeliny, jednoczesnie bedziesz wiedzial, czy but na pewno lezy dobrze.
Wyglądały raczej na zwykłe buty. Język przyczepiony tylko od dołu, np. Kiprun 2000.
airda pisze:Co do kupowania przez net. To jesli kupujesz w sklepie, a nie na aukcji, masz prawo do zwrotu w terminie 10 dni (ustawowo)...
Kupowałem w Decathlonie. Mam 30 dni na zwrot. Myślę, że natura obdarzyła mnie takim podbiciem i już. Trzeba zaakceptować ;-).
Rafał Decathlon Lublin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2008, 20:35

Nieprzeczytany post

Witam,


Grzes405, wydaje mi się, że zapomniał pan dodać kilku istotnych szczegółów poza wysokim podbiciem tzn. tendencja do pronacji, i waga powyżej 80 kg, myślę że Wave'y dla pana pasowały najlepiej, jeśli chodzi o spodnie napewno by się znalazł dla pana rozmiar, więc zapraszam ponownie.

P.S. Dziękuję za uznanie co do mojej wiedzy :).
grzes405
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:47

Nieprzeczytany post

Rafał Decathlon Lublin pisze:Witam,

Grzes405, wydaje mi się, że zapomniał pan dodać kilku istotnych szczegółów poza wysokim podbiciem tzn. tendencja do pronacji, i waga powyżej 80 kg, myślę że Wave'y dla pana pasowały najlepiej, jeśli chodzi o spodnie napewno by się znalazł dla pana rozmiar, więc zapraszam ponownie.
Bardzo mi miło!

Waga - zdecydowanie ponad 80kg (107kg dokładnie) - dlatego takie prosiłem ;-). Tendencja do pronacji - tak. Tyle, że nie wiedziałem, że to ma związek.

Spodnie kupiłem. W Decathlonie. I lepiej się biega niż w zwykłych, bawełnianych dresach.

W porównaniu do starych łapci - Wave'y są super.

Pozdrawiam - do zobaczenia następnym razem.
KucziKuczi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2009, 14:42

Nieprzeczytany post

Wow... wszyscy czytują to forum :hej:
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

przyszło mi do głowy inne rozwiązanie a mianowicie kupno buta o większej szerokości niż normalnie, np. New Balance i Asics robią buty w różnych szerokościach, może wtedy więcej miejsca jest równiez w podbiciu
Tomek
grzes405
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:47

Nieprzeczytany post

Tomek Michałowski pisze:przyszło mi do głowy inne rozwiązanie a mianowicie kupno buta o większej szerokości niż normalnie, ...
Tak. Widziałem takie w czyjejś ofercie. Na razie Mizuno są OK. Może jak wybiegam to będę wiedział czego chcę i co jest dla mnie dobre.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

grzes405 - buty biegowe maja to do siebie, ze predzej sie rozpruja anizeli uloza ;- )
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
grzes405
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:47

Nieprzeczytany post

wysek pisze:grzes405 - buty biegowe maja to do siebie, ze predzej sie rozpruja anizeli uloza ;- )
Dokładnie to miałem na myśli. Poczekam az się rozsypia.
ODPOWIEDZ