Komentarz do artykułu Biegasz? Mamy Cię na zdjęciu!

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.

Jakie są Twoje doświadczenia z kupowania zdjęć z imprez biegowych

Nigdy nie kupię bo mnie to nie interesuje
3
9%
Nigdy nie kupię bo nie chce płacić za coś co i tak mogę znaleźć w sieci
3
9%
Nie kupię jeśłi cena za zdjęcie cyfrowe nie będzie niższa niż 1 zł
7
22%
Nie kupię jeśli cena za zdjęcie cyfrowe nie będzie niższa niż 5 zł
9
28%
Nie kupię jeśłi cena za zdjęcie cyfrowe nie będzie niższa niż 10 zł
3
9%
Zdarza mi się kupować w Polsce
5
16%
Zdarza mi się kupować też za granicą
1
3%
Często kupuję
1
3%
 
Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak naprawdę lekkoatletyka.com.pl to jest więcej niż serwis fotograficzny, to też serwis lekkoatletyczny.
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rynek jest, ale ceny zaporowe - tak to juz jest, że się hamuje popyt przez zaporowe ceny, nierzadko brak cennika oraz brak mozliwosci porównywania ofert. Kupowanie kota w worku za stosunkowo dużą kasę, jest za dużym ryzykiem dla potencjalnego klienta.
Sam byłem zainteresowany kupnem zdjęć, nawet mailowałem, ale zrezygnowałem.
PS. Chciałbym, aby portal o lekkoatletyce powstał. Mamy na razie namiastkę i trzeba sie zadowolic bieganie.pl które najlepiej wypelnia niszę pomimo znanych ograniczeń - z całym szacunkiem dla kolegi z lekkoatletyka.com.pl i innych prób internetowych.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale co znaczy "zaporowe" ? Droższe niż na fotomaraton czy fotobieg ?
Awatar użytkownika
kura24
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2008, 10:13

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:Ale co znaczy "zaporowe" ? Droższe niż na fotomaraton czy fotobieg ?
No właśnie. U nas (www.fotobieg.pl) za 15 zl możesz mieć komplet zdjęć swoich, albo po 5 zł za sztukę. A płaci się za:
- fotografów (2 osoby 6000 zdjęć)
- obróbkę zdjęć (2 osoby odsiewają - zostaje 4000)
- przypisanie nr startowych do zdjęć aby nie trzeba było przeglądać tych 4000 (4 osoby 2 dni roboty)
- reklama - żebyście o nas wiedzieli - organizatorzy sporo sobie cenią takie np zaistnienie na ich stronach
- koordynację całości
- dojazdy
- nie mówię o sprzęcie, oprogramowaniu, webmasterce, biurze, planowaniu, roznoszeniu ulotek, itepe.
To jest działalność (na razie mam nadzieję) czysto hobbystyczna. Ot, np do Strzelców Opolskich pojechały 2 osoby. 3000 zdjęć, 700 uczestników, 4 sprzedane zdjęcia :-))))))))))
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No to dam zagadkę. :)

Kto i w którym roku w Polsce był prekursorem tego typu działalności ?
Tzn robienia masowo cyfrowych zdjęć wszystkim uczestnikom ?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A przy okazji - bebej - jeśłi ktos kupuje sprzęt za ....13-15 tys zł to sprzedawanie zdjęcia po 5 zł mija się z celem.
Dlatego lepiej wtedy już traktowac to jako hobby ale sprzedawać zdjęcia za rozsądną kasę albo dawać w prezencie.
fotomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2009, 12:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nikt nie odpowiada na pytanie Fredzia więc ja spróbuję.
Jakieś 6 lat temu były tego typu próby podczas Maratonu Poznańskiego ale pierwszy był chyba Maraton Warszawski 2002. Tą akcję organizował nie kto inny jak Friedzio właśnie :)
O szczegółach pewnie chętnie sam opowie.
Mariusz Pęczek
http://www.fotomaraton.pl
Twoje sportowe wspomnienia
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

:)

Ech, przez skromność nie zaprzeczę. ;)
To był mój pierwszy kontakt z bieganie.pl.

Jakąś nagrode dla Ciebie Mariusz za zwycięstwo w konkursie musimy przygotować. ;)


Dodaliśmy ankietę - może ona powie nam coś ciekawego o preferencjach czytelników związanych z kupowaniem zdjęć biegowych.
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:A przy okazji - bebej - jeśłi ktos kupuje sprzęt za ....13-15 tys zł to sprzedawanie zdjęcia po 5 zł mija się z celem.
Dlatego lepiej wtedy już traktowac to jako hobby ale sprzedawać zdjęcia za rozsądną kasę albo dawać w prezencie.
Ja mam tylko jedno doświadczenie z próbą kupna z serwisu lekkoatletyka com.pl także mój poglad wiele tu nie wnosi - ale nie bede ukrywał, że cena mnie zaszokowała - za 4 zdjecia to mógłbym kupic obraz z tamtych zawodów. Nawet byłem skłonny to zapłacic, w końcu tak wspaniała jakośc itd itp no i mój pierwszy sukces trenerski, ale kopii cyfrowej tych zdjęć nie byłem wstanie za żadne pieniadze uzyskac więc drogi sie rozeszły.
tomasz

Nieprzeczytany post

Jest drogo...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale co jest drogo ?
To znaczy powiedzcie jaka cena za cyfrową fotke jest wg was akceptowalna ?
zary
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2008, 13:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka

Nieprzeczytany post

A ja jednak na fotomaratonie swoje fotki kupilem. Tez wyszedlem z zalozenia, ze wprawdzie calkiem drogo, ale przy takich nakladach organizacyjnych i logistycznych musi to kosztowac. Samo sortowanie zdjec to musi byc mordega... Nie znaczy to, ze nie byloby fajniej, gdyby bylo taniej. Pozdrawiam.
tomasz

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:Ale co jest drogo ?
To znaczy powiedzcie jaka cena za cyfrową fotke jest wg was akceptowalna ?
20zł za komplet zdjęć przesłany mailem byłbym w stanie dać.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przyjrzyjmy się cenom z fotomaraton.

-------------------
Pakiet cyfrowy (wszystkie Twoje zdjęcia na CD) 52.00 zł
Pakiet cyfrowy (wszystkie Twoje zdjęcia) 46.00 zł
Wersja elektroniczna pojedynczego zdjęcia (CD) 14.00 zł
Wersja elektroniczna pojedynczego zdjęcia (e-mail) 12.00 zł

-------------------

Ja nie mam żadnego interesu w tym, żeby promować jakies ceny, czy jakies serwisy, jak pewnie nawet zwrócicie uwage to fotomaraton współpracuje jakoś z "innym" ;) serwisem.

Nie wiem skąd i na jakiej podstawie fotograficy kalkulują ceny zdjęć - ale jeślibym ja chciał kupić jedno zdjęcie dla serwisu - to to będzie kosztowało od 25 do 100 zł za przyzwoity format (w Polsce, za granicą nawet do 400 EUR).
Wy możecie kupić jedno zdjęcie za 12 zł. Jedno zdjęcie któe wg mnie jest dla was bardziej wartościowe niż dla mnie zdjęcie które chce wykorzystac do artykułu (oczywiście czasami są zdjęcia na których szczególnie mi zalezy i one moga być dla mnie cenne).
Ale spójrzmy realnie - 12 zł za zdjęcie obrazujące jakiś jak rozumiem ważny moment w waszym życiu. A moze te momenty nie są tak ważne ?
Dla mnie mój start w Berlinie był ważny - i kupiłem w jakimś zagranicznym serwisie 3 zdjęcia za kwoty większe niż 12 zł.
Oczywiście każdy ma inną "głębokość kieszeni" ale 12 zł to obiektywnie nie jest dużo.
Jedno zdjęcie - raz ? dwa ? trzy razy w roku ?

Bieganie.pl trochę "psuje fotograficzny rynek wyczynowy"(choć dla prawdziwych zawodowców z wielimi obiektywami konkurencją nie jesteśmy). Bo jeździmy na zawody i robimy zdjęcia tym zawodnikom z czołówki tylko po to, żeby promować LA (oczywiście też po to, żeby wiedza o tym żę zdjęcia zawodników są dostępne w bazie PUMAPRO). I my te zdjęcia oferujemy każdemu chętnemu do wykorzystania pod warunkiem, żę napisze że zdjęcie pochodzi z bieganie.pl a w dużych formatach jestem to w stanie dać każdemu zawodnikowi który jest na zdjęciu.
Ale gdybyśmy mieli robić taką działalność komercyjnie - to na pewno cena ze zdjęcie nie byłaby niższa niż 12 zł.
ODPOWIEDZ