Komentarz do artykułu Paryż dla biegaczy

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kiedyś jeździłem do Paryża całkiem często, ale ostatnim razem byłem tam w 1994 roku, wtedy jeszcze nie biegałem.
Choć...:) - wspominam pewną biegową jak by nie było przygodę.
W 1989 roku było 200 lecie Rewolucji Francuskiej, odbywały się różne imprezy. Rocznica zdobycia Bastylii to 14 lipca i jest to zawsze największe Święto we Francji.
Poszedłem na Koncert Jean Michel Jarre który odbywał się w tym miejscu gdzie ta dziwna budowla na końcu (Łuk w La Defense) - to jest wschód Paryża.

Obrazek

Koncert skończył się około pierwszej w nocy - w Paryżu nie było wtedy dobrej nocnej komunikacji nie miałem kasy na taksówkę, mieszkałem na południowym zachodzie.
Żeby dostać sie do domu musiałem przejść przez cały Paryż. Teraz to zmierzyłem, w linii prostej to 22 km ale musiałem oczywiście szukać jakichś tuneli na autostradach.
Około 3 w nocy byłem już tak wkurzony tym hałasem z autostrad, że zacząłem biec, do domu dotarłem już biegiem chyba około 4. Ech, młodość. :)
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Piękne zdjęcia. Ale najbardziej podoba mi sie informacja o 32 ogólnodostępnych tartanowych stadionach. W Warszawie są 3 i ze wszystkich wyganiają biegaczy.

No i ten zakaz wstępu psów do parku - bajer...
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O skur... ( pisze fonetycznie )
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
PKDeath
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 216
Rejestracja: 06 lis 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

od siebie jeszcze dodam genialny park Citroena no i Parc des Buttes-Chaumont - bardzo fajnie, duzo wzniesien, podbiegow, mostkow, itp. Bardzo urozmaicony. zdjecie stamtad robi mi za tapete na kompie:D
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kurcze, ten Parc des Buttes-Chaumont - nawet nie wiedziałem że są w Paryżu takie miejsca mimo, że trochę Paryż znam.
Awatar użytkownika
Fist
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 949
Rejestracja: 18 lip 2005, 22:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rumia/Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Naprawda bardzo zachecajaco to wygląda
Trasa maratonu jest chyba dobra, prawda? Kiedyś chyba 2.07 ktoś tam pobiegł ?
Mateusz
Dare for more!
latawiec
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2008, 23:28

Nieprzeczytany post

Z Agrykoli tez ?- miałem niedawno się tam wybrac,ale przeczucie podpowiedziało mi,że będzie zamknięty/niedostępny....i może miałem rację..? I to nie było lenistw...zamiast tego pobiegałem po Polu Mokotowskim.... Swoją drogą baza treningowa jest uboga u nas...a szkoda.ładne zdjęcia:)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie, chyba z Agrykoli nie wyganiają.
Tak, zawodnik Renato Canovy tam tyle pobiegł.
silos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 10 lis 2003, 18:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Podobnie jak Nagor-owi, najbardzieje spasowała mi wzmianka o 32 stadionach z możliwością pełnego korzystania. Tak powinno być wszędzie.
W Częstochowie są dwa stadiony lekkoatletyczne. Jeden jest na terenie Centralnej Szkoły Pożarniczej, więc dostępu na niego nie ma. Drugi jest własnością MOSiRu, jeszcze rok tem w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18-20 wejście było za free, teraz za wejście trzeba zapłacić 1zł. (młodzież, studenci) 3zł. osoby pozostałe.
[b]"Kto się ośmieli, wygrywa"[/b]
Awatar użytkownika
ours brun
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 922
Rejestracja: 17 lip 2002, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:Kurcze, ten Parc des Buttes-Chaumont - nawet nie wiedziałem że są w Paryżu takie miejsca mimo, że trochę Paryż znam.
Tak, to jeden z najbardziej urozmaiconych terenowo parków w Paryżu, choć w stosunku do Warszawy właściwie w całym mieście czuje się, że płasko nie jest. Z tego co pamiętam to w tym parku mają miejsce regularne treningi klubu biegaczy-homoseksualistów, także jeśli ktoś w ten sposób chce się wyróżniać z otoczenia to z pewnością z oferty skorzysta.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wow - sam Ours się ujawnił !!! Witamy autora tekstu ? ! :)

Dla forumowej "młodzieży" ;) spieszę donieść że Ours to dobry biegacz (maraton 2:43), frankofon, filozof (wreszcie ktoś do rozmów z Tomaszem), członek ENTRE.PL Teamu - nadal w Zarządzie ? :), gitarzysta, bard i wogóle postać ciekawa.

Dla tych co nie znają Francuskiego - czyta sie URS. :)
Awatar użytkownika
ours brun
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 922
Rejestracja: 17 lip 2002, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Nieprzeczytany post

Dzięki FREDZIU za przedstawienie mnie wraz z mocą komplementów ;) Dokonując uaktualnienia powyższych informacji, spieszę donieść, że nie wchodzę już w skład Zarządu ENTRE.PL Teamu, natomiast w maratonie moja życiówka jest nawet nieznacznie lepsza, choć niestety chyba już trudno osiągalna...

A wracając do tematu, to jestem ciekaw, czy są tutaj na forum biegający Paryżanie?
Awatar użytkownika
PiotrekMarysin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1143
Rejestracja: 21 lip 2006, 13:15

Nieprzeczytany post

ours brun pisze:
FREDZIO pisze:Kurcze, ten Parc des Buttes-Chaumont - nawet nie wiedziałem że są w Paryżu takie miejsca mimo, że trochę Paryż znam.
Tak, to jeden z najbardziej urozmaiconych terenowo parków w Paryżu...
Ja bym jeszcze tylko dodał, że w dni powszednie biega po tym parku więcej ludzi, niż na wielu "dużych" warszawskich biegach. Znajoma z małymi dziećmi mówiła mi, że w weekendy nie chodzą tam na spacery, bo nie da się przejść spokojnie z wózkiem - oczywiście nie uwierzyłem, dopóki sam w niedzielę tam nie pobiegałem... A alejki są tam naprawdę szerokie.
[url=http://team.entre.pl]ENTRE.PL TEAM[/url]
ODPOWIEDZ