Saucony się przetarły :( Dlaczego ?

Jacor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2006, 16:06

Nieprzeczytany post

Hej

Dawno temu kupiłem sobie buty Saucony Omni Grid 4. Biegało mi się w nich dobrze, ale ze względu na słabą kondycję i długą chorobę za dużo w nich nie pobiegałem. Bieżnik prawie jak nowy.

Mimo to powstały duże przetarcia w gąbce od środka. Po obu stronach pięty symetrycznie, w obydwu butach takie same. Jeden but pod różnym kątem wygląda tak:
http://img230.imageshack.us/my.php?image=butyqc3.jpg

Macie pomysł dlaczego ? Za wąskie ? Za szerokie ? A może jednak zwykłe zużycie ?

Ile km powinny buty wytrzymać ?

pozdro
Jacor
New Balance but biegowy
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

bo to Saucony :(
but nie ma prawa , jesli jest dobrze wykonany i begacz nie ma jakichś wyrażnych dysfunkcji ruchowych bądż anatomicznych nie wytrzymać 1500km
czy z innymi typami butów miałeś podobne problemy ?
Tomek
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

jak sobie obejrzałem te przetarcia to pytania są następujące :

jakim typem biegacza jesteś ? pronator, duży pronator, neutralny, supinator ?
ten Saucony dla jakiego biegacza jest dedykowany ?
Tomek
Jacor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2006, 16:06

Nieprzeczytany post

Hej

No więc po zgrubnym oszacowaniu buty mają około 350km marszo-biegów za sobą (około 40 wypadów po 8km). Z żadnymi innymi nie miałem takich problemów, ale to są moje pierwsze prawdziwe buty do biegania.

Buty są "moderate". Nie jestem pronatorem, więc pewnie nawet ta stabilizacja jest niepotrzebna, ale doświadczony biegacz-sprzedawca mówił, że są ok dla neutrali.

pozdro
Jacek
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Hm, Jacor, ja może nie jestem ekspertem od stóp, ale miałem identyczne przetarcia w wielu butach - tylko bardziej z tyłu. One zniknęły, gdy zrobiłem sobie wkładki do butów. Wygląda to na złe ustawienie stopy w tym bucie, a może są za ciasne? Nie masz w tym miejscu stopy jakiegoś wystającego elementu? U mnie to jakby rodzaj ostrogi, myślałem, że to taka uroda, że sie przeciera, ale po wkładkach rzeczywiście zniknęło. Być może stawiasz też stopę w jakis okreslony sposób?
powerhouse
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan i okolice

Nieprzeczytany post

Czesc ,

Omni jest butem dla pronatora - w tym przypadku sprzedawca sie nie spisał.
Jestem supinatorem .Od 15 lat biegam po ok. 5-5,5 tys rocznie. Biegalem w butach firm: Mizuno,Reebok,Nike i Saucony i we wszystkich tych firmach w ten sam sposób wycieralem zapiętki ( tylko trochę wyzej ,nie tak głęboko jak kolega) .
Uwazam, ze taka moja uroda i jestem przekonany ,ze próbując Asicsa lub Adidasa nic w tym względzie się nie zmieni.
Jest to sprawa biomechaniki i mysle ,że Nagor ma rację próbując wkladek. Ja zostanę przy wycieraniu kolejnych zapiętek ,poniewaz poza wrażeniem estetycznym ,w bieganiu mi to nie przeszkadza.
PAIN IS TEMPORARY , PRIDE IS FOREVER
ODPOWIEDZ