Buty i strój dla biegacza gdzie i jakie? problem

pszemyslaw
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 08 lut 2008, 22:37

Nieprzeczytany post

Chciałbym kupić buty do biegania. Stopa normalna lub lekka pronacja, biegam ok 60km na tydzien (jeżeli jest wolne lub coś w tym stylu dochodzi do 80-100km na tydzien), biegam droga asfaltowa tylko i wyłacznie. Mój problem jest taki, że nie mam za bardzo kogo spytać i nie mam gdzie iść do sklepu (chyba, że ktoś wie o jakimś sklepie z kompetentną obsługą i dobrym zaopatrzeniem w okolicach Bielska Białej). Zastanawiałem się nad butami firmy Nike, a mianowicie Nike Air Pegasus+ 2007, ogónie nie wiem dlaczego ale ciągnie mnie do firmy Nike. Proszę o sugestie czy ktoś biegał w tych butach, czy polecacie firmę Nike czy może jakąś inną (nie zawodność bardzo ważna) maksymalnie na buty mogę wydać te 370zł. Czy może polecacie coś tańszego/droższego.

I pytanie odnośnie koszulki... jaka marka wg Was jest dobra. Ja znowu wybrałem coś z kolekcji Nike. A mianowicie zastanawiam się między:
http://www.run4fun.pl/nike-basic-crew-b ... 979c882157
http://www.run4fun.pl/nike-revolution-p ... 979c882157
Którą Wy byście wybrali i dlaczego? A może coś innego? I pytanie od którego powinienem zaćżąć, jestem szczupły i mam 17 lat czy ta koszulka będzie na mnie wisiała i wyglądała beznadziejnie czy będzie się dobrze sprawowała podczas biegu. Bardzo proszę o rade
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Fist
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 949
Rejestracja: 18 lip 2005, 22:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rumia/Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

z koszulka nie ma co kombinowac, ja od kilku lat biegam oprócz lata w bawelnianej i nic mi nie jest, zadnych otarc nie mam.
Bardziej skup sie jak juz to na bluzie treningowej (warto miec z 2-3), ciekawym gadzetem moze byc kamizelka

Co do butów to na stronie glownej jest katalog, tam mozesz znalezc ciekawe modele
Mateusz
Dare for more!
pszemyslaw
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 08 lut 2008, 22:37

Nieprzeczytany post

Wiem czytałem, tylko chodzi mi także o doświadczenia ludzi którzy biegają w tych butach, bo nie zawsze to co chwalone jest dobre. A jeszcze jedno czy koszulki te które podałem linki ocieplają ciało czy nie bardzo?
Awatar użytkownika
pejot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 11 lip 2007, 11:34
Życiówka na 10k: 00:44:44
Życiówka w maratonie: 3:32:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

cytat z linka, który podałeś:
"Uczucie chłodu zapewniają panele z meshu"

Kupując koszulki przeznaczone na lato możesz się nieźle rozczarować :)

Osobiście polecam (sporo tańszy) podkoszulek na chłód firmy Craft.
http://tinyurl.com/23oy67
Biegam w tym całą zimę (od -7 do +5st). W czasie minusowych mrozów zakładałem dodatkowo bawełnianą koszulkę + bluzę Kalenji. Powyżej zera Crafta i bluzę. To zupełnie wystarczy.
pszemyslaw
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 08 lut 2008, 22:37

Nieprzeczytany post

Bardzo dziękuję, mam jeszcze pytanie odnośnie spodni czy lepiej się biega w obcisłych takich typowych do biegania czy zwykly dres też może być? (na razie biegam w zwykłych spodniach z lampasami, nie znam materiału, ale są takie śliskie :)) i jeszcze pytanie odnośnie koszulki która mi poleciłeś. Czy przy mojej szczupłej budowie ciała ona też się dopasuje do mojego ciała, czy będzie na mnie wisiała?
Awatar użytkownika
pejot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 11 lip 2007, 11:34
Życiówka na 10k: 00:44:44
Życiówka w maratonie: 3:32:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja używam spodni Kalenji, typ "RobinHood" :) czyli obcisłe, proste, czarne, najtańsze jakie znalazłem. Przy -7st zakładałem pod nie dodatkowe, obcisłe, spodenki do kolan. Ponad zero jedna warstwa wystarczy.
http://tinyurl.com/yv88rw

Jeśli chodzi o koszulkę to wątpię abyś był aż tak szczupły :)
Ona jest bardzo (bardzo) elastyczna i przed założeniem wąska, więc powinna być ok.
uki
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 27 kwie 2007, 21:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pszemyslaw pisze:Zastanawiałem się nad butami firmy Nike, a mianowicie Nike Air Pegasus+ 2007, ogónie nie wiem dlaczego ale ciągnie mnie do firmy Nike. Proszę o sugestie czy ktoś biegał w tych butach
Ja biegam w Pegasusach2007 i jestem bardzo zadowolony. Po pierwszych dwóch treningach fajnie sie dopasowują, a jescze nie słyszałem aby ktoś narzekał na te buty.
pszemyslaw
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 08 lut 2008, 22:37

Nieprzeczytany post

Odnośnie stroju chyba posłucham pejota. A odnośnie bucików to chyba kupie właśnie te pegasusy. Mam tylko pytanie czy dobry wybór to kupno przez neta? Jak już powiedziałem nie mam za bardzo możliwości zobaczenia i przymierzenia butów w realu, chyba że pojade do Krakowa. Czy mogę kupić bez zastanawiania się przez neta czy lepiej jednak poświęcić się i zajecha ć do sklepu?
Awatar użytkownika
pejot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 11 lip 2007, 11:34
Życiówka na 10k: 00:44:44
Życiówka w maratonie: 3:32:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chociaż czas to pieniądz, to lepiej poświęcić czas niż pieniądze :)
Ja nosze buty w rozmiarze 43, a swoje Nike kupiłem 45,5!
Producenci czasem mają zaskakujące podejście do rozmiarów, a i but leżeć różnie może.
Awatar użytkownika
Fist
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 949
Rejestracja: 18 lip 2005, 22:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rumia/Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

z rozmiaraemi to nei jest jeszcze problem, mozesz sie dogadac mierzac np. dlugosc wkładki w obecnych butach i pozniej poprosic o takie same
Mateusz
Dare for more!
uki
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 27 kwie 2007, 21:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jeżeli kupujesz przez neta nie widze problemu jezeli znasz rozmiar stopy w cm. wtedy bedzie oki.
sklepbiegacza.pl
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 12 lut 2008, 00:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Gliwice, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa ...cdn.
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sklepbiegacza.pl pisze:polecam www.sklepbiegacza.pl
Oczywiscie upust dla forumowiczow , w zamian za korzystanie z forum jako nosnika reklamy ?
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Edda
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 559
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:33

Nieprzeczytany post

może ktoś kupował juz tam buty i może go polecić? - mam na myśli sklepbiegacza.pl. Cięzko znaleźć sklep z "większą" ofertą dla kobiet (większość oferuje 2-3 najbardziej popularne modele), a i z rozmiarem jest problem - chodzi mi o 36,5.
powerhouse
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan i okolice

Nieprzeczytany post

Edda ,polecam sklep www.butysportowe.net.pl lub firme Bartoszak-biegi ,tel 698 383 988 (dystrybutora amerykanskiej firmy Saucony w Polsce ). Znajdziesz tam duzy wybor damskich butow do biegania .
PAIN IS TEMPORARY , PRIDE IS FOREVER
ODPOWIEDZ