Nike+ SportBand

Awatar użytkownika
lejek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 493
Rejestracja: 12 wrz 2007, 09:17
Życiówka na 10k: 45:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Wracając do tematu. Ktoś może używał już Sport Band'a?


Pozdrawiam,
Lejek
New Balance but biegowy
y353
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2008, 10:24

Nieprzeczytany post

Ja używałem 2 razy pierwszy minus jaki mi przychodzi do glowy to wyswietlacz jak dla mnie a słabego wzroku nie mam trzeba się wysilić żeby biegnąc zobaczyć czas no i jest problem jak ktoś biega wieczorem w świetle latarni bardzo mało widać (może jest opcja włączenia podświetlenia ale tego jeszcze nie rozgryzłem) ale wszystko to rekompensuje nam to że po powrocie do domu widzimy na kompie to wszystko. Co do pomiaru dystansu to przy pierwszym biegu na mapce na stronie nike+ dystans wyszedł 3.04km a na opasce 2,88km przy drugim biegu (2x pierwszy bieg) na mapce 6,13km na opasce 6,2km może to kwestja mocowania bo nie posiadam butów z kolekcji nike+ więc mocuje sensor na sznurówkach a może urządzenie jeszcze się kalibruje a napewno pomiar na mapce nie jest w 100% dokładny postaram się trase przejechać na rowerze i dam znać. I jeszcze zastanawia mnie w dzisiejszym biegu tempo na kilometr 5,06 na każdym kilometrze takie same może przypadek. To takie pierwsze wrażenia i pierwszy kontakt z jakimkolwiek krokomierzem (jak można to tak nazwać) jak ktoś ma jakieś pytania to postaram się odpowiezieć w miare możliwości.
Awatar użytkownika
Herflick
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 274
Rejestracja: 11 cze 2007, 11:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie moge nigdzie dostac opaski w Lodzi, czy ktos moze mi powiedziec gdzie sa dostepne?

Dziekuje.
gg: 212072
Obrazek
Awatar użytkownika
arkadiuszm
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2008, 12:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Herflick pisze:Nie moge nigdzie dostac opaski w Lodzi, czy ktos moze mi powiedziec gdzie sa dostepne?

Dziekuje.
Jeżeli masz na myśli sportband, to nie ma w Łodzi nigdzie, na http://www.sciezkibiegowe.pl/news/show/ ... ak-biegasz masz informacje.

Jeżeli chodzi ci o armband (czyli opaskę na iPoda Nano), to powinna być w iSpot w Galerii Łódzkiej, a na 100% widziałem w Empiku w Manufakturze.
rig
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 20 lut 2008, 20:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

y353 pisze:...nie posiadam butów z kolekcji nike+ więc mocuje sensor na sznurówkach...
Czy faktycznie da się to sensownie zastosować bez nikeowskiej dziury w podeszwie?
rig
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wg mnie - nie.
Zmudzio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 02 maja 2008, 21:54

Nieprzeczytany post

Wg mnie - tak. ;)
Naprawdę sporo ludzi używa nike+ w ten sposób i nie mają żadnych zastrzeżeń. To kwesta dobrej kalibracji i dobrego zamieszczenia czujnika na bucie.
Miras Krak
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2008, 23:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Mam Pytanie. Czy kupując tą opaskę Nike + Sport Band, trzeba ja na jakiejs trasie skalibrować czy można od razu iść pobiegać i dokona ona prawidłowego pomiaru przebiegniętego dystansu?
Awatar użytkownika
pejot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 11 lip 2007, 11:34
Życiówka na 10k: 00:44:44
Życiówka w maratonie: 3:32:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie mam Nike+, ale na mój rozum nie kalibruje się opaski ale sam chip, a w opisach do zestawu iPodNike+ jest wzmianka o kalibracji. Chodzi o przebiegnięcie ustalonego dystansu i pomiaru. Im dłuższy dystans tym kalibracja dokładniejsza.
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

pejot pisze:Nie mam Nike+, ale na mój rozum nie kalibruje się opaski ale sam chip, a w opisach do zestawu iPodNike+ jest wzmianka o kalibracji. Chodzi o przebiegnięcie ustalonego dystansu i pomiaru. Im dłuższy dystans tym kalibracja dokładniejsza.
Jest raczej na odwrót, nie kalibrujesz źródła danych czyli jakiegoś tam odbiornika drgań nadającego dane (w uproszczeniu ;)) tylko odbiornik (opaskę, ipoda, zegarek) to odbiornik zapisuje dane i przelicza je wg wskaźnika jaki się ustawi podczas kalibracji. Czujnik sam w sobie "nic nie wie" dla niego każdy krok jest tym pierwszym :oczko:
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
pejot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 11 lip 2007, 11:34
Życiówka na 10k: 00:44:44
Życiówka w maratonie: 3:32:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

vrs pisze: Jest raczej na odwrót, nie kalibrujesz źródła danych czyli jakiegoś tam odbiornika drgań nadającego dane (w uproszczeniu ;)) tylko odbiornik (opaskę, ipoda, zegarek)
Masz oczywiście rację :) Rozum mi się zawiesił.
jacek_dudkiewicz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2008, 00:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam!
Jeżeli ktoś zamierza w najbliższym czasie zamówić statyw do zamocowania czujnika nike+ na innych butach to chętnie się dołożę:). Ewentualnie znudził mu się jego pokrowiec Marware(cześc na czujnik) i chce tanio odsprzedać. Kupiłbym nowy, ale niestety obsługuje tylko Ipoda starszych generacji;].
Kontakt: Jacek_dudkiewicz@interia.pl
W linkach statyw i zestaw pokrowiec + opaska

http://www.lacelid.com/
http://www.ceneo.pl/;0151289899-10.htm
Awatar użytkownika
pejot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 11 lip 2007, 11:34
Życiówka na 10k: 00:44:44
Życiówka w maratonie: 3:32:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Napiszę kilka słów "recenzji", bo używam SportBand od jakiegoś czasu i mam wyrobione zdanie.

Zalety:
1. Niewielkie rozmiary.
2. Doskonałe zgranie z komputerem, po włożeniu do USB dane zgrywają się automatycznie na serwer Nike+, nie trzeba nawet nic klikać.
3. Oryginalny design (oryginalny nie znaczy funkcjonalny, patrz "wady"). Na ręku wygląda bardzo efektownie.
4. Dane o czasie, dystansie, tempie i ilości spalonych kalorii to może niewiele w porównaniu z jakimiś wypasionymi Polarami, ale dla amatorów takich jak ja wystarczy.
5. Bardzo rozbudowany serwis www.
6. Możliwość kalibracji wg. ostatniego biegu. Można wprowadzić korektę dystansu lub czasu. Korekta będzie uwzględniona podczas następnego biegu.
7. Ładowanie przez port USB

Wady:
1. Kuriozalne rozwiązanie wtyczki USB. Na każdej reklamie SB występuje razem z MacBookiemPro, którego zresztą ja też używam. NIE DA SIĘ włożyć SB do portu USB bez złamania (dodatkowo wtyczka jest cieńka). Muszę podkładać pod laptopa grubsze pismo, żeby nie zniszczyć wtyczki.
2. Dziwaczny pomysł na wyświetlacz. Jest CZARNY z szarymi cyframi, nie pomaga to w czytaniu PODCZAS biegu.
3. Największa wada: brak podświetlenia, co w połączeniu z p.2 daje lekki dramat. Wieczorem muszę biegać od latarni do latarni, żeby zobaczyć cokolwiek.
4. Każdorazowe uruchomienie odczytu z buta wymaga wykonania krótkiego marszu. Już widzę ten tłum biegaczy chodzących na starcie HumanRace w kólko, trochę bez sensu.

Podejrzewam, że pewne rozwiązania zostały wprowadzone specjalnie, żeby stworzyć później wersję 2, bo aż mi się wierzyć nie chce, że nikt nie wpadł na lepszy pomysł, ot choćby:
- biały wyświetlacz z czarnymi cyframi, ew. odwrotnie
- podświetlenie!!!
- wtyczka PROSTA, rozumiem, że krzywizna podyktowana jest obłością nadgarstka, ale można było "puścić" tę wtyczkę wzdłuż przedramienia...

Wniosek końcowy:
SportBand to najtańsze rozwiązanie z rodziny Nike+. Mimo zaskakujących rozwiązań designerskich, urządzenie dobrze spełnia swoje zadanie i można polecić je osobom, które chcą wiedzieć ile i w jakim tempie biegły.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pejot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 11 lip 2007, 11:34
Życiówka na 10k: 00:44:44
Życiówka w maratonie: 3:32:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W temacie SportBand pojawiła się ważna informacja.
Nike wycofuje SB ze sprzedaży z powodu wielu przypadków poważnych błędów i problemów w działaniu. Zresztą nie dziwie im się (czytaj post wyżej).
Biegacze donoszą, że pada im wyświetlacz. Ja sam od kilku biegów nie mogę zsynchronizować wyników z komputerem, a bateria na mrozie gaśnie po kilku kilometrach.
Tak ja sugeruje Nike, postanowiłem oddać SB do sklepu.

http://forums.nike.com/ann.jspa?annID=284

Wkrótce ma się pojawić nowa wersją.
Bielano
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2009, 16:30

Nieprzeczytany post

Witam. Wspominaliście o możliwości zamocowania sensora nike_ do sznurówek buta. Gdzie mogę kupić takie mocowanie? (domyślam się, że jest to jakaś opaska). Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ