Debiut na półmaratonie 4energy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
lejek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 493
Rejestracja: 12 wrz 2007, 09:17
Życiówka na 10k: 45:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Cześć,


mi już potwierdzili numerek ;-). Trening też jakoś idzie.



Pozdrawiam,
Lejek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

No... Nie licząc końca tego tygodnia pozostało 12 tygodni - jak będę miał chwilę to może sobie rozpiszę jakiś plan... bo na razie to biegam "jak popadnie" choć jeśli uda się pobiec 14 km w niedzielę to będę nawet zadowolony z tego tygodnia treningów.

W sumie zamierzam wprowadzić "podbiegi" nie próbowałem tego nigdy... a mam teraz taką fajną górkę 1km od domu - zresztą w parku w którym ostatnio ciągle "śmigam" - jeszcze mi się nie znudził ... więc może np. we wtorki spróbuję porobić krótszy trening i kilka podbiegów.

Śmieje się że jak od 12 odejmę 4 (na wyciszenie i przygotowanie do startu) ;-) to jeszcze mam 8 tygodni na to żeby się "bawić" w treningi i czarować swoją psychikę super profesjonalnym przygotowaniem :P
Szymon
Obrazek
PinUpGirl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:29

Nieprzeczytany post

ssokolow pisze:No... Nie licząc końca tego tygodnia pozostało 12 tygodni
Jak mi śmigają te tygodnie... Postanowiłam pobiec w chociaż jednym dłuższym biegu w te wakacje, żeby mnie stres nie zjadł (żadne ściganie sie, potraktuję to jako urozmaicenie treningu).
ssokolow pisze: W sumie zamierzam wprowadzić "podbiegi" nie próbowałem tego nigdy... a mam teraz taką fajną górkę 1km od domu - zresztą w parku w którym ostatnio ciągle "śmigam" - jeszcze mi się nie znudził ... więc może np. we wtorki spróbuję porobić krótszy trening i kilka podbiegów.
Ja mieszkam na zboczu całkiem ładnej góry :hejhej:, kiedy jeszcze biegałam "tak sobie" to ją zaliczałam od czasu do czasu, ale odkąd wpadł mi do głowy ten pójmaraton to zajeżdzam się długimi truchtaniami. Swoją drogą chyba dobrze robisz, bo nie wiem czy znasz trasę 4energy ale jest tam całkiem niezły podbieg.
Z nowości to doszłam do wniosku (właściwie nie ja, tylko jeden trener) że przyda mi się trochę urozmaicenia i dziś robiłam moje pierwsz w życiu tempa - nie wiem, jak ja jutro zwlekę się z łóżka, chyba od kilku lat tak się nie wykończyłam :hej:

Edit: ssokolow - goń mnie, goń :). Będę miała lepszą motywacje :)
[url=http://runmania.com/rlog/?u=PinUpGirl][img]http://runmania.com/f/f7c2c3e8ea675093ff0011c7b9248496.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Edit: ssokolow - goń mnie, goń . Będę miała lepszą motywacje
No właśnie taki jest plan - zresztą i tak patrząc na "tempa" naszych treningów to będziesz 15 minut co najmniej na mecie przede mną

a tak poza tym to się trochę przeraziłem... bo właśnie zdałem sobie sprawę że dzisiejsze 14km w porannym słoneczku (przed 08:00) było mega męczące a tam trzeba będzie jeszcze przebiec 7 ... do tego w 3 pętlach... a jak by tego było mało ;-) - to moja niebiegająca kobieta jest z Katowic - a nawet mieszka na "Astrów" - czyli dokładnie w "środku" trasy... i będzie straszna siara jak nie dobiegnę do mety :/ (zaczynam się stresować)
Szymon
Obrazek
PinUpGirl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:29

Nieprzeczytany post

ssokolow - Ty dopiero zaczynasz? Ja już histeryzuję na całego :bum: .
Tego "porannego słoneczka" bardzo się boję, coprawda to bedzie koniec września ale jak jest ciepło to mam problem przebiec kilka km.
Startujecie w te wakacje gdzieś? Ja się zastanawiam, czy nie pobiec w Jaworznie 15km w sierpniu...
A Twoja kobieta pewnie i tak będzie dumna, a dobiec jakoś dobiegniemy :hejhej: ! Trzeba być dobrej myśli :)
[url=http://runmania.com/rlog/?u=PinUpGirl][img]http://runmania.com/f/f7c2c3e8ea675093ff0011c7b9248496.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Potwierdzili mi numerek - 11

a w sierpniu to zamierzam ... - mieć wakacje :P
Szymon
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Do tego wątku też trafiłam :)

Widzę, że biegamy tak samo szybko ;), więc zapewne spotkamy się na trasie. Cieszę się, że będzie biegła grupa na 3:00, bo jest szansa, że mnie dogoni, podtrzyma na duchu i pociągnie do mety.
Startujecie w te wakacje gdzieś?
Tak się fajnie składa, że wakacje spędzam z rodzinką po drugiej stronie Bałtyku. A jeszcze fajniej się składa, że w Trollhatan odbywa się bieg rodzinny, akurat tego dnia, gdy tam będziemy :). Postanowiliśmy pobiegać całą rodzinką. Dzieci na 800 m, ja na 6000 m a mój mąż na 11600 m. Będzie co wspominać :). Już raz biegaliśmy rodzinnie. W krakowskich Skotnikach. Była naprawdę przednia zabawa :).
PinUpGirl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:29

Nieprzeczytany post

Alexia pisze:Do tego wątku też trafiłam :)

Cieszę się, że będzie biegła grupa na 3:00, bo jest szansa, że mnie dogoni, podtrzyma na duchu i pociągnie do mety.
Właśnie dotarłam do tej grupy - teraz będę startować śmiało :D. Mnie też raczej trzeba będzie ciągnąć a większa grupa zawsze działa na mnie motwująco i zdarzają mi się "wyczyny", o które bym siebie nie podejrzewała ;)
[url=http://runmania.com/rlog/?u=PinUpGirl][img]http://runmania.com/f/f7c2c3e8ea675093ff0011c7b9248496.gif[/img][/url]
zeglarz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2008, 09:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Powróciłem do biegania, praktycznie od zera. To fatastycznie poczuć na sobie lęsny wiatr jak towrzyszy zawsze mojemu bieganiu. Mam za sobą trzy maratony i powracam ponownie
szukam szczęcia w lesie
aanitka1987
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2008, 15:09

Nieprzeczytany post

hej:) ja tez mam wielki debiut na 4 energy:D mniejszy mam 20 lipca na 5k tu w Uk. w sumie nie biegam dlugo , bo regularnie i w miare przemyslanie dopiero od stycznia ;) boje sie tego polmaratonu , bo wolalabym miec wiecej kilometrow w nogach ,ale wracam do pl na stale i nie chce przestac biegac ,a tak to mam jakas tam motywacje ;) Ja robie plan 21K dla sredniozaw. narazie jestem po 4 tyg (bez problemowo na szczescie ) ,ale schody zaczna sie pewnie kolo 7 tyg ;)

ktos wyzej napisal ,ze trasa ma podbiegi? ,wogole znacie ta trase dobrze ,w sensie , czy przebiegniemy ja spokojnie? czy troszke sie bedzie trzeba powysilac?
PinUpGirl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:29

Nieprzeczytany post

Hej aanitko! Czy my się czasem nie znamy z innego forum :> ? Napiszę Ci PW.
Co do trasy 4energy to wygląda tak:
http://bieg.4energy.pl/bieg/trasa/
i jeśli mnie pamięć nie myli w okolicach przecięcia trasy z torami kolejowymi teren powoli się podnosi (poprawcie mnie, jeśli się mylę).
Kończy się mniej więcej tam gdzie jest wiadukt nad A4, może trochę wcześniej bo koło stadionu (którego na tej mapce nie ma zaznaczonego). Tyle dobrego, że trasa wiedzie po pętli i jak jest pod górkę to zawsze musi być i z górki :hej:

Trasa na pewno nie jest łatwa, ale myśle, że w trzy godziny damy radę!
[url=http://runmania.com/rlog/?u=PinUpGirl][img]http://runmania.com/f/f7c2c3e8ea675093ff0011c7b9248496.gif[/img][/url]
aanitka1987
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2008, 15:09

Nieprzeczytany post

hehe nie moge uwierzyc ,ze mnie pamietalas:P bo nicku nie mam ,az tak charakterystycznego;) nie mniej ciesze sie;)musimy sie jakos na starcie spotkac;) skoro podbieg jest , to wedlug jakies art. na bieganie.pl czas powinien byc lepszy ;) uklon dla autora :hejhej: jezeli dobrze zrozumialam , bo to tez inna sprawa ....ale serio ja mysle ,ze 3 godziny to duzo czasu , patrzac na to ,ze typowy niedzielny biegacz na 10 K wyrabia sie okolo godziny , to nawet zwalniajac nie powinien odbic do 3 h (tak sie pocieszam ;)a pozatym co innego bieg samemu ,a co innego za grupa ludzi ... chyba :bleble:
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Założyłem wątek i ponad miesiąc nic nie pisałem ;-) Widzę, że nie umarł przez to i ma się dobrze :-)
Pierwszy w życiu duży start miałem 1. czerwca w Biegu Fiata w Bielsku-Białej (10 km na certyfikowanej trasie). Jednym słowem klapa. Liczyłem, że uda mi się zejść <55' ale nic z tego nie wyszło. Prawdopodobne przyczyny jakie jestem w stanie rozpoznać to albo wysoka temperatura - było b.ciepło albo angina jaką dostałem 2 tyg. przed starem i tydzień, kiedy miałem najmocniej się przygotowywać poszedł się paść - przed startem ledwo 4 takie sobie treningi. Efektem tego było "doczłapanie" się do mety w 59'50". Psycha mi po tym siadła i przez 2 tyg praktycznie nie chciało mi się biegać. Może 3 tr. zrobiłem. OK. Było minęło.
Co do przygotowań do tytułowego debiutu. "Robię" plan dla średniaków - ten co aanitka1987 (wczoraj zacząłem 5. tydz.). Póki co idzie mi to rozkosznie :-) Na ostatnich kilku treningach zaobserwowałem niezłą superkompensację.
Co do "osiągów" to 75% robię w tempie 6:30-6:45 80% w 5:55-6:05 czyli w sumie żadna rewelacja. Biegałem wcześniej ten plan przed Biegiem Fiata i faktycznie od 7. tyg - zwłaszcza czwartki były ciężkie i dawały w kość.
Zastanawiam się jak się ma najdłuższe wybieganie w tym planie czyli 120' na koniec 8. tyg do czasu połówki bo wygląda na to, że w tym treningu biegając wg czasu treningu ani razu nie przebiegnie się 21 km... a jak niektórzy planują 3h to to ledwo 15km będzie...

Pozdrawiam
Ps.: Tak w ogóle to ile osób liczy nasza silna grupa debiutantów? ;-)
Pss.: aanitka1987 jak Ci te treningi idą? Jakie czasy "kręcisz"?
Awatar użytkownika
lejek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 493
Rejestracja: 12 wrz 2007, 09:17
Życiówka na 10k: 45:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Cześć,

mnie możesz zapisać do debiutantów ;-).


Pozdrawiam,

Lejek (nr 500)
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Dobra Lejek!
A może sobie zrobimy jakąś tabelkę debiutantów lub startujących pod wspólnym szyldem? Jeżeli komuś to pasuje to może piszcie prywatne wiadomości do mnie i za parę dni wsadzę tabelkę członkiń i członków naszej grupy? Ew. napiszcie co w takiej tabelce miałoby się znaleść.
Ja proponuję nick z forum, płeć (po nicku nie zawsze można rozpoznać) i ewentualnie nr startowy jeżeli już posiadacie a.. no i moze info czy to faktycznie debiut :-)
Pozdrawiam i zaopiniujcie ten pomysł. Tabelkę możnaby aktualizować np co tydzień :-)
ODPOWIEDZ