Komentarz do artykułu Copernicus Cup 2017, NewBalance sponsorem mityngu

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Byłem na Mistrzostwach Świata w Sopocie w 2014 roku i zupełnie nie wydało mi się to ciekawe. To znaczy hala powoduje dla mnie obniżenie zainteresowania do 1%.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12470
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeżeli wiesz dokładnie, co chcesz zobaczyć to nie ma lepszej opcji niż hala. No może jeszcze przełaje pozwalają na śledzenie ruchu zawodnika lepiej niż z trybuny. Skróty kamer i cała optyka tv mocno filtruje detale ruchu, dlatego obserwacja na żywo daje najlepszy obraz.
rodoif
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 39:50
Życiówka w maratonie: 3:10:25
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Jeżeli wiesz dokładnie, co chcesz zobaczyć to nie ma lepszej opcji niż hala. No może jeszcze przełaje pozwalają na śledzenie ruchu zawodnika lepiej niż z trybuny. Skróty kamer i cała optyka tv mocno filtruje detale ruchu, dlatego obserwacja na żywo daje najlepszy obraz.
Ja oczywiście nie jestem takim specjalistą, który jest w stanie wyłapać wiele niuansów techniki biegu itd. - za szybko i za mało jeszcze mam o tym pojęcia. Ale chociażby dużo łatwiej dostrzec na żywo jak oni zasuwają :) Choć nie wszyscy bo mój 10-letni syn zapytał czy te dziewczyny biegną tak samo szybko jak ja. Pobieżne obliczenia pokazały że JJ na 800 m to prawie 2x by mnie zdublowała:) Powiedziałem mu prawdę - nadal mnie kocha :)

Wracając do tematu. Wiele rzeczy mogłoby być zrobione lepiej (speaker często był zagłuszany muzyką, dekoracje gdzieś z boku. Często brakowało informacji o tym co się dzieje. Po biegu na 1500 m kobiet Sylwester Bednarek chciał atakować chyba 2,30 m w skoku wzwyż, ale nikt tego nie zapowiedział i ludzie zaczęli wychodzić. Więc odpuścił - szkoda

Dla mnie największą wartością były emocje i "poczucie tego wiatru we włosach" :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12470
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rodoif pisze:Po biegu na 1500 m kobiet Sylwester Bednarek chciał atakować chyba 2,30 m w skoku wzwyż, ale nikt tego nie zapowiedział i ludzie zaczęli wychodzić. Więc odpuścił - szkoda
To jest problem naszej kultury oglądania imprezy, która jeszcze trwa. Tym różnimy się od Skandynawów, że Polacy raptem z kibiców zamieniają się w nerwowy tłum gnający na parking jak gnu na drugi brzeg rzeki.
rodoif
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 39:50
Życiówka w maratonie: 3:10:25
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
rodoif pisze:Po biegu na 1500 m kobiet Sylwester Bednarek chciał atakować chyba 2,30 m w skoku wzwyż, ale nikt tego nie zapowiedział i ludzie zaczęli wychodzić. Więc odpuścił - szkoda
To jest problem naszej kultury oglądania imprezy, która jeszcze trwa. Tym różnimy się od Skandynawów, że Polacy raptem z kibiców zamieniają się w nerwowy tłum gnający na parking jak gnu na drugi brzeg rzeki.
i tu uważam że po stronie organizatorów leży to aby zmienić ten stan rzeczy. Skoro nie umiemy to, ktoś powinien ten proces zainicjować.
Shortie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tak tylko w kwestii równości i pieszczotliwości: skoro Joasia, to również Zosia, Ginzebka, Adaś i Marcinek :-P
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Shortie pisze:Ja tak tylko w kwestii równości i pieszczotliwości: skoro Joasia, to również Zosia, Ginzebka, Adaś i Marcinek :-P
No racja, musimy pilnować tego uprawnienia.
ODPOWIEDZ