Nowe blogi - Help desk

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Kruner - i tak i nie, zależy jak na to spojrzeć i kto spogląda i w jakim celu. Mnie takie wpisy dużo bardziej interesują niż wypasione blogi z fotami i zdjęciami, część literacka tam też nie wykracza na wyższe poziomy niż wypiłem, pobiegłem, powalczyłem czy widziałem . Nie szukam na blogach recenzji butów, gatek czyksiążek biegowych, relacji co tydzień z biegów ludzi cierpiących na startozę :spoczko: . Nie czytam żadnego takiego bloga i nie będę czytał, to jest zbyt rozrośnięte, za duża przewaga formy nad treścią, nie mam czasu tego czytać. Nie czarujmy się, te blogi podawane w atrakcyjniejszej formie rzadko kiedy niosą w sobie ciekawe treści by je regularnie czytać . Blogi forumowe mają dla mnie wartość obserwacji treningowych, co i jak kto robił, jakie robił błędy i jakie były tego skutki i wyniki takich działań. To zwięzła formuła a z czasem ma tą zaletę, że znam piszącego, do tego mogę z nim podyskutować i on też mnie zna, wie kim jestem w realu i może ważyć sobie mój komentarz, to trochę jak znajomi w realu a znajomi z fejsbuka. To taka wartość sama w sobie zarówno dla piszącego jak i dla obserwatora i zbieracza danych. Obawiam się, że blogi na różnych blogspotach mają również bardzo niską oglądalność. To moje spojrzenie, zdaje sobie sprawę, ze ludzie na blogach szukają różnych rzeczy, jednego interesuje trening, innego romantyka a jeszcze kogoś innego buty, minimalizm czy zegarki biegowe czy dieta.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

to ja w takim razie poproszę o przeniesienie moich treści, dzięki :usmiech:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Uważam, że skoro forum nie zostaje zamknięte (bo nie zostaje, prawda?) to blogi w starej wersji powinny pozostać, a kto chce może działać sobie w nowej wersji.
Obecna forma ma wg mnie tę zaletę, że gdy chcę poczytać o czyichś treningach na przestrzeni kilku tygodni, czy jednego cyklu, to otwieram odpowiednią stronę wątku blogowego i widzę przed sobą kilkanaście dni, jednostek treningowych, z których podglądam sobie to co mnie interesuje mogąc równocześnie przewijać w górę-w dół i porównywać podobne jednostki w różnych tygodniach. Obawiam się, że nowa forma sprawi, że trzeba będzie klikać po kolei każdy trening co nie będzie już tak wygodne.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ej, no!
Niedawno wyraźnie pisałam Adminowi, że zgadzam się na przenoszenie mojego bloga na nową platformę. Prosiłam też o wcześniejszą informację o takim ewentualnym działaniu - tak, bym miała szanse zdążyć skopiować sobie swoje zapiski.
Proszę o przywrócenie na stare miejsce.
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dostanę jakąś informację, co się stało z moim blogiem?
I czy się odstanie?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie rozumiem o co chodzi?
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Próbuję wejść na swój blog i mam przekierowanie na bieglog, a dokładnie na "błąd 404". Żeby było weselej - tam również nie ma śladu po moich wpisach. A Ty widzisz cokolwiek? Bo ja nie mam dostępu do żadnych wpisów.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zreperowane. :)
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

Podobnie jak mihumor mam sporo wątpliwości, czy nowa forma blogów po prostu ich nie zabije. Mi najbardziej podobało się to, że przewijając sobie trzy strony moge całościowo ogarnąć kilka miesięcy czyjegoś treningu. Poza tym nawet lakoniczne komentarze nie wyglądały ubogo, tylko świetnie wpisywały się w tę formę.

Może nowe blogi niech żyją swoim życiem, a na forum zostawić ten dział pod nazwą "Dzienniczki treningowe", który zdecydowanie bardziej odpowiada ich zawartości? Kto chce pisać bloga niech pisze, komu zależy na bardziej lakonicznej formie niech pisze i czyta na forum.
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

Wg mnie takie rozwiazanie jak proponuje kolega wyzej byloby najlepsze
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wg mnie rozwiazanie które zaproponujemy będzie znacznie lepsze, ale to jeszcze kilka dni.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

To poczekamy, bo na dziś to nie wiem co czynić, miałem już nie pisać, formuła nowych blogów utwierdziła mnie w tej decyzji ale poczekamy, zobaczymy. Na dziś trudno mi nabyć nowe przyzwyczajenie by miast na forum szukać w innym miejscu. Człowiek to wygodny jest niesamowicie i czasem nad wygodę ceni inne wodotryski.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
krzychooo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 22 mar 2014, 07:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pomyślałem, że chyba jednak założę bloga, zwłaszcza, ze startuję zaraz z planem pod wrześniowy maraton warszawski. Stwierdziłem, że to dodatkowo zmotywuje a może i da jakieś cenne informacje zwrotne w postaci komentarzy. Przyznam, ze śledzę blogi paru osób i jest to ciekawe. Chciałem sobie kliknąć w dziale blogów w przycisk "nowy temat" a tu nie ma. Znalazłem w końcu ten temat, że blogowanie zmienia kształt itp. itd. Dobrze czy źle, się okaże. Dla mnie, do tej pory czytającego blogi, wygodniejsze byłoby forum. Ale nie o tym.
Jak ze strony głównej bieganie.pl wejść na blogi ? Nie znalazłem odnośnika ani nic. Dopiero jak wpiszę w wyszukiwarkę bieganie.pl/blogi to wchodzę do bieglog gdzie są blogi. Ale teraz kolejny problem bo jak mam stworzyć nowy blog ? Nie widzę odpowiedniego odnośnika. Zalogowałem się na czuja loginem i hasłem do forum ale nic nowego się nie pojawiło. Informacji na forum na ten temat tez nie znalazłem.

może ktoś mi pomóc ?
5k.....19:16- IV 2015
10k.....39:40 - IX 2018
21,1k.....1:29:31 - IX 2018
42,2k.....3:17:19 - X 2019
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Bo blogi jeszcze nie sa skończone, i nie ma instrukcji obsługi. Ale jesli zalogowałes sie na forum, to powinieneś moc stworzyć nowego, swojego bloga. Poszukaj czegoś takiego jak kokpit, pokombinuj, to tez troche sprawdzian dla nas czy i jak głęboko musimy tworzyć instrukcje.
ODPOWIEDZ