Co robię nie tak? Częste gorączki i bóle nóg po bieganiu

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
klasni
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2017, 09:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo proszę o porady i podpowiedzi, bo już nie wiem co robić. Biegam od ok. 1,5 roku. Raczej są to krótkie/średnie dystanse w granicach 5-7 km. Chętnie zwiększyłabym dystans, no ale właśnie, każda próba zwiększenia powoduje, że tego samego dnia pojawia mi się wysoka gorączka wraz z dreszczami. Poprzedzona jest tzw. "ciężkimi" i obolałymi nogami. Gorączka spada jeszcze tego samego dnia. Biegam 2-3 razy w tygodniu. Czasami biegam po 5 km i jest ok, czasem zwiększam ten dystans do 7 km, jednak zdarzają się sytuacje, że jak przebiegnę ok. 5,5 km to jeszcze tego samego dnia pojawiają się wspomniane objawy. Biegam spokojnym tempem, buty do biegania kupowałam w specjalistycznym sklepie. Przed bieganiem zawsze robię rozgrzewkę, a po bieganiu rozciągam się. Dodam, że dodatkowo jeżdżę na rowerze, czy trenuje fitness i nigdy nie miałam takich objawów pomimo wyczerpujących treningów. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takich dolegliwości. Może zła technika biegania?
New Balance but biegowy
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co mają do gorączki złe buty i zła technika biegania? :lalala:
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Co mają do gorączki złe buty i zła technika biegania? :lalala:
Człowiek się gorączkuje, że źle biega.

A odnośnie tematu, to możliwe jest, że ktoś aż tak krzywo stąpa, że powoduje jakieś
natychmiastowe stany zapalne mięśni/ścięgien czy czegoś jeszcze, że może to powodować gorączkę?
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Lisciasty pisze:to możliwe jest, że ktoś aż tak krzywo stąpa, że powoduje jakieś
natychmiastowe stany zapalne mięśni/ścięgien czy czegoś jeszcze, że może to powodować gorączkę?
Nie jest możliwe.

Autorce wątku proponuję wizytę u lekarza i badania krwi i chyba nic więcej nie poradzimy.
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jeszcze jedno pytanko. Co u ciebie oznacza słowo gorączka??
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

beata pisze: Autorce wątku proponuję wizytę u lekarza i badania krwi i chyba nic więcej nie poradzimy.
ja od siebie dodałbym jeszcze jedno badanie - zrobiłbym sobie test Elisa. Kosztuje ok 60 zł, a może bardzo wiele wyjaśnić.
klasni
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2017, 09:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Badania krwi miałam robione ok. 6 tygodni temu i nie wykazały żadnych odchyleń od normy. Co do gorączki - jest ona w wysokości 38-39 stopni. Szybko rośnie i po kilku godzinach spada. Nie mam pojęcia co mogę zrobić.
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

klasni pisze:Badania krwi miałam robione ok. 6 tygodni temu i nie wykazały żadnych odchyleń od normy. Co do gorączki - jest ona w wysokości 38-39 stopni. Szybko rośnie i po kilku godzinach spada. Nie mam pojęcia co mogę zrobić.
zrób test Elisa.
sebast
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 211
Rejestracja: 15 lip 2013, 08:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na co ma być ten test Elisa ? Jeśli na boreliozę to szkoda pieniędzy, jego skuteczność to ok. 30-70% jak pamiętam. Lepszy ale i droższy jest Western-Blot.
ODPOWIEDZ