Bieganie zimą w miescie a kaszel odkrztuśny?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
slavkos
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2017, 22:22
Życiówka na 10k: 36 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Biegam przeważnie na dystansie 10km w czasie ok 38-40 min. Zacząłem biegac latem. Podczas wakacji nie mialem zadnych problemów z kaszlem po takim biegu. Natomiast w okresie zimowym po takim biegu mam kaszel odkrztuśny. Myślałem, ze być to jakas hiperwentylacja po biegu na zimnym powietrzu. Ale teraz zacząłem sie zastanawiac czy to nie skutek biegania w mieście (czyli pyłów pm 2.5, pm 10 i calego tego syfu z rur wydechowych i kominów). Jak to jest z Wami podczas biegania zimą? Czy tez macie problemy z kaszlem po biegu? Czy stosujecie po zimie jakieś metody oczyszczania płuc? Jezeli tak to jakie? A moze biegacie zima tylko na bieżni ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

kaszel jest metodą na odkrztuszanie :hej:
jesli cie to niepokoi, wybierz się do pulmonologa :usmiech:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raczej do onkologa. Ju widzę raka :spoczko: A katarku nie ma zimą?
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

slavkos pisze:Witam,

Biegam przeważnie na dystansie 10km w czasie ok 38-40 min. Zacząłem biegac latem. Podczas wakacji nie mialem zadnych problemów z kaszlem po takim biegu. Natomiast w okresie zimowym po takim biegu mam kaszel odkrztuśny. Myślałem, ze być to jakas hiperwentylacja po biegu na zimnym powietrzu. Ale teraz zacząłem sie zastanawiac czy to nie skutek biegania w mieście (czyli pyłów pm 2.5, pm 10 i calego tego syfu z rur wydechowych i kominów). Jak to jest z Wami podczas biegania zimą? Czy tez macie problemy z kaszlem po biegu? Czy stosujecie po zimie jakieś metody oczyszczania płuc? Jezeli tak to jakie? A moze biegacie zima tylko na bieżni ?
Plukam i dezynfekuje oskrzela.
Nabieram powietrza, po czym wlewam w kanał szklankę wódki. Po wlaniu robię kilka podskokow, żeby płyn się roprowadzil, po czym robię wydech.
Po czymś takim żaden smog na mrozie nie straszny.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale wodke polykasz, nie? Szkoda marnowac zacnego trunku :bum:
ODPOWIEDZ