Waga a siłownia

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A czy możesz się podzielić takim planem mam na myśli ćwiczenia? Niestety biegając zapomniałem o innych aspektach i w ten sposób nabawiłem się przykrej kontuzji związanej z kręgosłupem. Póki nie wrócę do zdrowia chciałbym jakoś w przyszłości ustrzec się podobnych błędów i jednak oprócz biegania wprowadzić ćwiczenia do swojego treningu.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiesz, bałabym się doradzać cokolwiek osobie z problemami z kręgosłupem, nie znam się na tym na tyle. Do tego dochodzi jeszcze kwestia poprawności ćwiczeń - żeby było skutecznie i bezpiecznie - technika jest ważna. Na PW wyślę Ci schemat mojej ogólnorozwojówki, ale radzę poprosić o plan i instrukcję do ćwiczeń instruktora.
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

manfred pisze:A czy możesz się podzielić takim planem mam na myśli ćwiczenia? Niestety biegając zapomniałem o innych aspektach i w ten sposób nabawiłem się przykrej kontuzji związanej z kręgosłupem. Póki nie wrócę do zdrowia chciałbym jakoś w przyszłości ustrzec się podobnych błędów i jednak oprócz biegania wprowadzić ćwiczenia do swojego treningu.
LINK
Na początek zaproponuję Ci coś taki zestaw. Pokontuzji nie możesz zacząć zbyt ostro by nie załatwić pleców ponownie.
Krzysiek
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oczywiście to rzecz najważniejsza. Gdy będę miał sygnał od swojego fizjoterapeuty że mogę wprowadzać ćwiczenia wtedy będe miał gotowy plan. Póki co jestem w dalekiej podróży.
PS Pamietam jak rok temu stosowałem dodatkowe ćwiczenia. To było 3 x w tygodniu standardowy zestaw na brzuch na nogi plecy grzbiet. Bez jakiegoś planu. Wydawało mi się że jak biegam to nie ma potrzeby wykonywania takich ćwiczeń. teraz już wiem że się bardzo myliłem.
ODPOWIEDZ