Polskie góry

Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

Witam, poszukuję ciekawych miejsc w naszych pięknych polskich górach gdzie mógłbym trochę pobiegać. Mój plan to mały obóz na lato/jesień, więc szukam ciekawych tras. Z góry dzięki za odpowiedzi bo wiem, że takich miejsc w Polsce jest mnóstwo.
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Oczywiście polecam Góry Izerskie, dobrze oznakowane pod kątem rowerów.
Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

Na pewno wezmę je pod uwagę, szczególnie, że byłem tam kilka lat temu (Szklarska Poręba) i bardzo mi się podoba tamtejszy teren ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja odkrywam na nowo pieniny - piekne, widokowe, trudne technicznie szlaki, z duzymi wzglednymi roznicami wzniesien. plusem zabookowania sie w okolicy jest takze bezposrednie sasiedztwo gorców, beskidu sądeckiego, bardzo blisko w tatry, stosunkowo blisko na babia gore. oczywiscie wiem, ze sa miejsca wspaniale, ale takze wiem, ze takiego mixu jak mozliwosc pobiegania w pieninach, tatrach i po babiej gorze nie da ci zadna inna lokalizacja :D
bongos0000
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 30 lip 2014, 07:12
Życiówka na 10k: 50 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na moim kanale masz udokumentowanych kilka fajnych tras

https://www.youtube.com/channel/UCCBeTc ... Scgh-_tEgg

Bartosz
Khonorata
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Polecam Bieszczady, dodatkowo cisza i spokój
Biegam, biegam i zrzucić nie mogę:(
Mój sklep
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Laufer pisze:Witam, poszukuję ciekawych miejsc w naszych pięknych polskich górach gdzie mógłbym trochę pobiegać. Mój plan to mały obóz na lato/jesień, więc szukam ciekawych tras. Z góry dzięki za odpowiedzi bo wiem, że takich miejsc w Polsce jest mnóstwo.
i co wybrałeś?
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
mkarweta
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2008, 02:24
Życiówka na 10k: 37:21
Życiówka w maratonie: 4:12
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Ahoj

Trochę będzie spam, ale powoli tworzę stronę http://przewodnikbiegowy.pl - poza propozycjami tras treningowych będą też opisy tras zawodów i kilka słów, co warto zobaczyć w okolicy. Oraz inne, nietrasowe, przemyślenia. Zapraszam (nie wiem, czy kolega Laufer już pobiegał i czy to znajdzie, ale no;) )
Pot to chamstwo, które wychodzi z mężczyzny na biegu.
konvers
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:00:38

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:ja odkrywam na nowo pieniny - piekne, widokowe, trudne technicznie szlaki, z duzymi wzglednymi roznicami wzniesien. plusem zabookowania sie w okolicy jest takze bezposrednie sasiedztwo gorców, beskidu sądeckiego, bardzo blisko w tatry, stosunkowo blisko na babia gore. oczywiscie wiem, ze sa miejsca wspaniale, ale takze wiem, ze takiego mixu jak mozliwosc pobiegania w pieninach, tatrach i po babiej gorze nie da ci zadna inna lokalizacja :D
Poszukuje inspiracji na tegoroczne wakacje w które góry pojechać, pobiegać tym razem. W Szklarskiej byłem już trzykrotnie w ciągu ostatnich 6 lat więc chciałbym odwiedzić jakąś inną miejscówkę, Wisła, Szczyrk też zaliczone. Myślałem właśnie o Pieninach tylko zastanawia mnie jedna sprawa czy znajdę tam choć jedną restauracje / bar serwujące jedzenie w wersji vege (i nie mam na myśli placków ziemniaczanych i naleśników - rok temu w Szczyrku był z tym duży problem). I tak głównie będę bazował na własnej kuchni ale fajnie by było mieć możliwość wyskoczenia gdzieś na gotowe zwłaszcza po ciężkim treningu. Z góry dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

konvers pisze: Poszukuje inspiracji na tegoroczne wakacje w które góry pojechać, pobiegać tym razem. W Szklarskiej byłem już trzykrotnie w ciągu ostatnich 6 lat więc chciałbym odwiedzić jakąś inną miejscówkę, Wisła, Szczyrk też zaliczone. Myślałem właśnie o Pieninach tylko zastanawia mnie jedna sprawa czy znajdę tam choć jedną restauracje / bar serwujące jedzenie w wersji vege (i nie mam na myśli placków ziemniaczanych i naleśników - rok temu w Szczyrku był z tym duży problem). I tak głównie będę bazował na własnej kuchni ale fajnie by było mieć możliwość wyskoczenia gdzieś na gotowe zwłaszcza po ciężkim treningu. Z góry dzięki za podpowiedzi
w Pieninach to słabo.
W pobliskiej Mszanie Dolnej (też dobra baza wypadowa w góry) jest pizzeria:
dojazd:
jadąc od strony zakopianki w strone Sącza musisz w mszanie przejechać przez most
jakieś 200-500m za mostem po prawej stronie
duża
menu: nie dają jaj ani mleka do ciasta
bierzesz vegetarianę bez sera.

to od kolegi z Vege Runners namiar, czasem tam je, sporo biega po Gorcach
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

no i przecież zapraszam do siebie do Bielska-Białej,
Beskid Mały i Śląski, bardzo dobry dojazd do miasta, sporego miasta z zapleczem - czyli wege jedzenie też- i masz w góry kilka km z centrum, a nawet bliżej w zależności od miejsca noclegu.
A tras w górach sporo :)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze:no i przecież zapraszam do siebie do Bielska-Białej,
Beskid Mały i Śląski, bardzo dobry dojazd do miasta, sporego miasta z zapleczem - czyli wege jedzenie też- i masz w góry kilka km z centrum, a nawet bliżej w zależności od miejsca noclegu.
A tras w górach sporo :)
A możesz polecić jakiś sensowny niedrogi punkt noclegowy w okolicy im bliżej Beskidu Małego tym lepiej? ;) (ale żeby się autem dało dojechać...)
mkarweta
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2008, 02:24
Życiówka na 10k: 37:21
Życiówka w maratonie: 4:12
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

charm pisze: A możesz polecić jakiś sensowny niedrogi punkt noclegowy w okolicy im bliżej Beskidu Małego tym lepiej? ;) (ale żeby się autem dało dojechać...)
Schronisko młodzieżowe im. Bolka i Lolka w Bielsku
Praktycznie da się dojechać samochodem do schroniska na Magurce Wilkowickiej (nie wiem jak jest w teorii - to znaczy czy da się zgodnie z prawem)
Schronisko PTSM w Żywcu

To takie trzy pomysły na początek ;)
Pot to chamstwo, które wychodzi z mężczyzny na biegu.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

charm pisze:
Piotr-Fit pisze:no i przecież zapraszam do siebie do Bielska-Białej,
Beskid Mały i Śląski, bardzo dobry dojazd do miasta, sporego miasta z zapleczem - czyli wege jedzenie też- i masz w góry kilka km z centrum, a nawet bliżej w zależności od miejsca noclegu.
A tras w górach sporo :)
A możesz polecić jakiś sensowny niedrogi punkt noclegowy w okolicy im bliżej Beskidu Małego tym lepiej? ;) (ale żeby się autem dało dojechać...)
hej Charm
ano nie tak łatwo, moja dziewczyna tutaj mieszka, ja od niedawna, zatem nie znamy takich miejscówek, bo nie mieliśmy potrzeby korzystać. To tak jak często bywa z moimi znajomymi, stałymi mieszkańcami Trójmiasta, tez nie potrafią polecić czegoś bo nie potrzebowali/nie korzystali.

Podpytam jednak znajomą.
Bardziej się polecam w zakresie propozycji tras, wycieczek, wspólnego chodzenia&biegania i logistyki typu parking, jedzenie.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
ODPOWIEDZ