Kiedy kupować buty - początki wyprzedaży.

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć. Szukałem trochę po forum - nie znalazłem konkretów. Chodzi mi o prozaiczną rzecz - kiedy opłaca się kupować buty i ogólnie sprzęt biegowy? Wiadomo, są okresy wyprzedaży, wymiany starych kolekcji na nowe. Kiedy to się rozpoczyna? Wczesną wiosną (luty/marzec) czy już zimą czy może teraz (październik/listopad)? Widziałem już jakieś ogłoszenia -20% ale ceny i tak kosmos (np. z 500 zł przecena -20% wiele nie daje).
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Największe obniżki schodzących kolekcji sa kiedy wchodzi nowy sezon, ale rozmiarów jest już mało.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli by wychodziło, że za nowymi butami opłaca się rozglądać w okolicach stycznia. W marcu/kwietniu pewnie by się zaczynały nowe kolekcje na sezon letni a od początku roku zaczęłoby się sprzątanie magazynów. Dobrze rozumuję?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Niby tak, ale sklepy maja rożną politykę rabatową. Im dłużej but leży w magazynie tym teoretycznie powinien być tańszy, ale znam sklepy które nadal mają buty sprzed 3 lat i ceny nie obniżają.
Awatar użytkownika
Ginger
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 190
Rejestracja: 02 wrz 2013, 10:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Czyli by wychodziło, że za nowymi butami opłaca się rozglądać w okolicach stycznia. W marcu/kwietniu pewnie by się zaczynały nowe kolekcje na sezon letni a od początku roku zaczęłoby się sprzątanie magazynów. Dobrze rozumuję?
Ja ostatnio kupowałam właśnie w styczniu, ale dla kobiet generalnie jest mniej butów, promocji i w ogóle wszystkiego.
Patryck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 392
Rejestracja: 08 lip 2010, 14:00
Życiówka na 10k: 35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na dziś najtansze NIKE znajdziesz tutaj: http://www.forpro.pl/sklep-dla-biegaczy ... nia-meskie
Zegarki i akcesoria Garmin, FootPody oraz Telefony Kom. -> http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=33684688
Patryck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 392
Rejestracja: 08 lip 2010, 14:00
Życiówka na 10k: 35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

http://www.intersport.pl/
-40 % na buty od ceny pierwotnej do 22 listopada

ja kupiłem Pegasusy 32 za 270, szału nie ma, ale pewnie w lutym bym wyrwał za ~240
Zegarki i akcesoria Garmin, FootPody oraz Telefony Kom. -> http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=33684688
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:39:35
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W zasadzie to w dzisiejszych czasach na obniżki możesz trafić cały rok. Kupowałem buty różnych firm, w różnych sklepach, o różnej porze roku i zawsze po przecenie. W fajnej cenie można czasem kupić np wave rider w deca (200-230), runnersclub też potrafi dać dobrą cenę w stosunku do pierwotnej (absurdalnej).
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sporo wyprzedaży jest też w sportsdirect, tylko trzeba korzystać z angielskiej wersji strony, bo polskiego tłumaczenia nie da się zrozumieć za Chiny Ludowe.
bocian813
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 12 mar 2009, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

obecnie Sklep Biegowy ma fajną ofertę wyprzedażową. Przejrzyj sobie a na pewno coś dla siebie znajdziesz http://sklepbiegowy.com/?md=products&id ... daz&menu=1
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja odpowiem troche przewrotnie - kupowac wtedy, kiedy sie nie potrzebuje, bo wtedy wlasnie trafia sie na super okazje :) a jak sie potrzebuje to wiadomo - akurat nigdzie zadnej nie ma ;)
Awatar użytkownika
Jupiter
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 05 paź 2006, 23:03
Życiówka na 10k: 44:16
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wyoming teraz Greentown :-)
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:ja odpowiem troche przewrotnie - kupowac wtedy, kiedy sie nie potrzebuje, bo wtedy wlasnie trafia sie na super okazje :) a jak sie potrzebuje to wiadomo - akurat nigdzie zadnej nie ma ;)
kamyka99 pisze:kupować wtedy kiedy się nie potrzebuje, ciekawa koncepcja :D
działa?
musze wykonać test
Potwierdzam :hahaha: w przeciągu roku kiedy nie potrzebowałem nowej pary w outlecie kupiłem 3 w atrakcyjnej cenie . Ostatni weekend kiedy czegoś szukam , no to klopss.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:ja odpowiem troche przewrotnie - kupowac wtedy, kiedy sie nie potrzebuje, bo wtedy wlasnie trafia sie na super okazje :) a jak sie potrzebuje to wiadomo - akurat nigdzie zadnej nie ma ;)
Dokładnie tak. Co jakiś czas przeglądać sklepy internetowe, a przy okazji wizyt w galeriach odwiedzać sklepy i patrzeć na promocje/wyprzedaże. Można niezłe modele kupić wtedy tanio, bo na przestrzeni np. 3-4 miesięcy na pewno na jakąś (i to nie jedną) wyprzedaż się trafi w tym czy inny sklepie. A jak potrzebujemy butów, bo za tydzień zawody na dychę, a tu rozbiegać trzeba - no to się może okazać, że akurat w ten weekend promocji nie ma albo rozmiaru nie ma :)
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do tego polecam Giełdę biegową na fb. Ilość sprzętu jaką ludzie wprowadzają w obrót, nierzadko nowe rzeczy, albo buty bez śladów użytkowania (napisane że np. po 30 km przebiegu ale to wiadomo, ryzyko) jest naprawdę wielka. I to za śmieszne czasami pieniądze. Dzisiaj koleś oddał za darmo dwie pary butów, z odbiorem osobistym we Wrocławiu bodajże.
Bros
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 30 lip 2005, 15:30

Nieprzeczytany post

W tym roku miałem wątpliwa przyjemność przebywania w dużych galeriach handlowych w okresie świątecznym oraz w ostatnich kilku dniach. Duzym zaskoczeniem były dla mnie ceny butów w sklepach producentów. Roznily się (delikatnie) między galeriami ale i tak były dość okazyjnie. I tak przykładowo:

W okresie świątecznym:
Adidas supernova glide 7 - 299zl
Nike Pegasus 32 - 249zl

Obecnie:
Adidas Supernova Glide 7 - 249zl
Salomon Speedcross 3 - 319zl

Wygląda na to, że obecnie buty można dostać jeszcze taniej niż pod koniec ubiegłego roku, chociaż wybór jest zapewne mniejszy.

W grudniu bez problemu można było dostać większość modeli w cenie min 30% niższej, praktycznie bez względu na miejsce zakupu. Intersport miał dobre ceny, ale najlepiej wypadały sklepy firmowe danego producenta. W decathlonie można było trafić na dobra okazje ale różnie to bywało z dostępnością. "Najlepsze" promocję widziałem w decathlonie XS - np. Nimbusy 17 w cenie 190zl. Haczyk był taki, że mieli tylko duze rozmiary.

Galerie handlowe o których wspominałem to Silesia City Center oraz Galeria Katowicka.
ODPOWIEDZ