Fizan Compact czy Fizan Essential?

Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Chce kupić moje pierwsze kijki, do biegania (po górach), żeby spróbować pobawić się kijami.

Mój wybór:
Fizan Compact - za 165 zł
czy
Fizan Essential - za 230 zł
????

Waga identyczna, Essentail nieco dłuższe ( złożone, +4cm) i niby bardziej pod biegi zrobione (inna rączka), ale nie jestem w stanie tego ocenić.

Co i dlaczego brać? ;)
Dzięki za pomoc.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Compacty mam i chwalę. Rękojeść klasyczna ale wygodna.
Essential wyglądają na nowszy model ale ta rękojeść jakoś do mnie nie przemawia.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

kuczi pisze:Compacty mam i chwalę. Rękojeść klasyczna ale wygodna.
Essential wyglądają na nowszy model ale ta rękojeść jakoś do mnie nie przemawia.
Będę dociekliwy - dlaczego nie przemawia?
Oglądałem typowo biegowe modele innych marek ( znacznie droższe) i prawie wszystkie mają takie przedłużenie rączki, z tym, że tam jest normalny uchwyt - tak jak w Compact, i do tego dodatkowo przedłużenie, a w Essential jest jeden dłuższy uchwyt.

Albo zapytam inaczej - jest to przedłużenie uchwytu w ogóle potrzebne - w sytuacji gdy chcę szybko zmienić 'aktywną' długość kijka?
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie wiem,nie biegałem z kijkami o takiej konstrukcji ( przedłużona rękojeść ) i nie przychodzi mi do głowy po co to tak jest to zrobione. Może chodzi o wygodę i możliwośc złapania kijka na różnej wysokości. Dłoni w paski nie wkładam z powodu bezpieczeństwa.
Jeżeli chodzi o składanie to czy będziesz je składał podczas biegu ? Ja też tak mówiłem a ani razu nie złożyłem ;)
ODPOWIEDZ