Decathlon - pas z bidonami czy plecak?

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie bierz pasa bo idzie oszaleć jak zacznie dyndać. Żeby się w miarę trzymał stabilnie to trzeba go zacisnąć aż prawie tchu brakuje. Plecak albo kamizelka - ja wybrałem plecak bo 1) tańszy (kupiłem ten 8L), 2) kamizelka mi jakoś nie leżała, 3) do kamizelki trzeba by było jeszcze dokupić flaski - patrz punkt 1.
Ale! Trendy idą w stronę kamizelek.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Byłem wczoraj w decathlonie i pani z obsługi sprawdziła, że tych kamizelek nie ma już w żadnym sklepie w Polsce,magazynie centralnym PL i chyba tez we francuskim magazynie sprawdzała.Wszędzie pustki.Wyszedłem z linkowanym wcześniej plecakiem 9-14.po pierwszym biegu jestem bardzo zadowolony(napchałem trochę rzeczy do środka i wcisnąłem jeden bidon).
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pas sie zaklada na biodrach, nie w pasie. Mozna go dowolnie zaciskac i tchu nie brakuje :taktak:
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie nie wiem, jak ja go na biodrach zapnę to po chwili już dynda. Dlatego leży od roku nieużywany, ale na czarną godzinę zostawiłem.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czy dynda i ja bardzo, to zalezy od pasa i zaladunku.

W zasadzie tez wole plecak, ale niedawno udalo mi sie w super cenie dostac
Salomon S-Lab ADV Skin 1, wiec sie skusilem i bede testowal.

Plus pasow taki, ze sie plecy tak nie grzeja jak pod kamizelka, czy plecakiem.
Awatar użytkownika
jumper1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2016, 10:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Ja wolę plecak, bo ten pas jednak trochę dynda :D To też zależy jak go ściśniesz.
Walcz z cellulitem - zniszcz-cellulit.pl/
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Alternatywą są spodenki Trail. Duża kieszeń s tyłu mieszcząca telefon 5,5", po bokach dwie kieszonki mieszczące bidonik 0,33l, z przodu również spora kieszeń -wystarczy na każdy trening. A teraz jeszcze w promocji http://www.decathlon.pl/spodenki-trail- ... 51811.html
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Tak czytam i krótko opisze moje doświadczenia. ZAZNACZAM! W pełni subiektywne, ale mogą komuś pomóc.

Mam 172cm, wzrostu, 69kg wagi. Budowa raczej atletyczna niż typowo biegowa ( szersze barki, ramiona, rozbudowane ciut mocniej plecy). Wybór środka transportu wody itd na treningu trwał u mnie długo. Plecak z Deca ten do biegów trailowych kupiłem, ale przy okazji przetestowałem też inne bajery w tym pas z Deca, wspomniane spodenki ( nie te konkretnie z Deca ale bardzo podobne), pas z Martesu na jeden bidon i te mniejsze plecaki Kalenji.

Ze względu na budowę ciała wśród plecaków tylko ten trail leży mi idealnie,inne zjeżdżają mi po plecach i są strasznie niestabilne. Spodenki i pasy mają jeden mankament wszystkie - przy pełnym załadowaniu podskakują. Dodatkowo ten z Martesu zauważyłem jest bardzo podatny na rozciąganie i popuszczanie - co chwilę musiałem go dociągać. W tym z Deca problemu nie widziałem.

Jeżeli ktoś lubi pas to ok, ale wydaje mi się, że lepiej w miarę symetryczny, na dwa bidony i nie ładować go do pełna.
miniu82
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2016, 23:46
Życiówka na 10k: 46:35
Życiówka w maratonie: 4:12

Nieprzeczytany post

Odświeżam temat, mam pytanie do ludzi korzystających z pasów z bidonami, co możecie polecić z pasów z małymi bidonami i nie dyndającego w kalibrze mniej więcej +/-150ml. kolega pożyczył mi w testy taki pas:
http://www.decathlon.pl/pas-z-2-bidonam ... 12244.html

generalnie dla mnie wszystko ok oprócz beznadziejnych bidonów, nawet po dokręceniu potrafi coś z nich kapnąć do tego smród taniego plastiku nie jest za przyjemny

plecak mam jak coś :P podkreślam, że szukam pasa z bidonami cena im niżej tym lepiej powiedzmy że do 100 zł
Awatar użytkownika
kliniasty
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: B-B

Nieprzeczytany post

mam między innymi ten pas i sobie go najbardziej chwalę ! Bidony musiał mieć jakieś wybrakowane , bo z moich nie uroniła się ani jedna kropelka odkąd używam. Pas jest na tyle stabilny, że zabieram teraz zimą w góry tylko jeden i absolutnie nie powoduje to jakiegoś przesuwania itp. Ja polecam w 100%
PS. fakt jak dłużej postoją bidony zalatują tanim tworzywem...wystarczy przepłukać :hejhej:
Pozdrawiam
Świat jest za duży, żeby być małym...
miniu82
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2016, 23:46
Życiówka na 10k: 46:35
Życiówka w maratonie: 4:12

Nieprzeczytany post

Witam,

Sprawdziłem dzisiaj w sklepie stacjonarnym Decathlon, ze jest nowszy model pasa, w którym w nakretce jest uszczelka, jego kolor jest mleczny, stary model byl caly srebrny.

Jak troche pobiegam to podziele sie opinia, poniewaz postanowilem go zakupic
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Hej,


Pytanie do użytkowników tego plecaka do biegów górskich z Deca - też macie problem z przecieraniem koszulek na wysokości tych pasów na klatkę? Strasznie mi się tam od szwów z pasków koszulki przecierają i zastanawiam się jak sobie z tym poradzić :|

pozdro
kamel89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:28
Życiówka na 10k: 48 min 28 sek
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Nieprzeczytany post

bartochm pisze:Hej,


Pytanie do użytkowników tego plecaka do biegów górskich z Deca - też macie problem z przecieraniem koszulek na wysokości tych pasów na klatkę? Strasznie mi się tam od szwów z pasków koszulki przecierają i zastanawiam się jak sobie z tym poradzić :|

pozdro
O właśnie u mnie też jest ten problem. Mam z Decathlon plecak i załatwił mi już trzy koszulki. Napisałem do nich w raz z zdjęciami to kazali zwrócić plecak i wymienić na nowy albo kasa.
No ale potrzebuje i tak plecaka

Wysłane z mojego Pixel .
Blog http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 10#p630610
Komentarze http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38120

Czasem by móc biec dalej trzeba na chwilę się zatrzymać
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że nowy tu nic nie da ;/ to wada tego modelu - szycia na paskach do zapięcia są bardzo ostre i mocno się odznaczają.
Może Qba Krause mógłby się wypowiedzieć - z tego co wiem biegł w tym plecaku Rzeźnika i może on ma podobne doświadczenia z nim.
kamel89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:28
Życiówka na 10k: 48 min 28 sek
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Nieprzeczytany post

Ja mam plecak quechua i on mi przeciera a koledzy mają ten sam( bo oni mi polecili) nie mają tej wady nic im nie przeciera. Ostatnio biegli sudecka setkę i wszystko ok. Ja po 8 km miałem już masakrę z koszulką

Wysłane z mojego Pixel .
Blog http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 10#p630610
Komentarze http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38120

Czasem by móc biec dalej trzeba na chwilę się zatrzymać
ODPOWIEDZ