Mam za dużo kasy na koncie i chętnie rozwalę ją na zegarek

weird
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2015, 23:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć :)

tytuł to typowy clickbait, aż tak dobrze w moim życiu jeszcze nie jest :D

Ale skoro już przyciągnąłem uwagę, to będę potrzebował pomocy. Poszukuję zegarka, który:
- zmierzy mi puls
- zapamięta pokonaną trasę
- sprawdzi się też w jeździe na rowerze
- będzie wygodny
- połączy ze słuchawkami i będzie miał wgrany odtwarzacz muzyki (chętnie dowiem się jak dużo zegarków ma tę cechę)
- zgra dane treningowe bez większego problemu na komputer (lub gdziekolwiek indziej)

Wygląd nie ma aż takiego znaczenia, ale na pewno będzie wzięty w końcowym rozrachunku pod uwagę. Na co dzień chodzę w zegarku bardziej casual, ten byłby tylko stricte do treningów. Nie musi mierzyć mi ilości kroków czy faz snu.

Zależy mi na tym, żeby w miarę zbliżania się okresu letniego odłożyć telefon. Przyzwyczaiłem się trenować z moim uzależnieniem na ramieniu, jednak chciałbym nieco sprofesjonalizować dalej swoje podejście. Ciężko mi się biega bez muzyki (najłatwiej byłby ją odstawić), więc konfiguracja zegarek + słuchawki bezprzewodowe wydaje się być najlepsza.

Budżet - właściwie, bez znaczenia. Im taniej, tym lepiej, ale jestem gotowy wydać do 1,5k PLN. Docelowo planowałem w okolicach 1k, jednak wiadomo jak to bywa z gadżetami - dopłać 100zł i będziesz miał wodotrysk :)

póki co znalazłem jeden sensowny:
TomTom Runner 3 Cardio+Music


Będę bardzo wdzięczny za pomoc, na kazde pytanie pomocnicze odpowiem możliwe szybko.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To jeśli bierzesz pod uwagę te kwestie "muzyczne" to obecnie tylko TomTom
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 786
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:To jeśli bierzesz pod uwagę te kwestie "muzyczne" to obecnie tylko TomTom
i polar M600
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
weird
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2015, 23:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedzi.

Jak bardzo różni się tomtom2 a tomtom3 w wersjach cardio + music?

Skoro już w tym temacie, jakie są Wasze opinie na temat słuchawek tomtoma? nie mam aktualnie żadnych bezprzewodowych, cena 350zł (nie ma nigdzie w zestaiwe) wydaje się dość spora i podejrzewam, że można znaleźć lepszy jakościowo zamiennik w tej cenie (podobny w niższej cenie)

ewentualnie wchodziłaby opcja słuchawki z odtwarzaczem muzyki + zegarek. Sumarycznie też musiałoby się mieścić w 1500zł :) są tu jacyś fani muzyki, którzy nie potrafią się poruszać bez muzyki i coś doradzą? :D
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Nie czai sie i bierz Garmin Fenix 5.
Nie wiem co tam widzisz w muzyce w zegarku, po co?

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
magicslim
Wyga
Wyga
Posty: 107
Rejestracja: 29 lis 2015, 10:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weird pisze:[...]są tu jacyś fani muzyki, którzy nie potrafią się poruszać bez muzyki i coś doradzą? :D
Jestem fanem muzyki i słucham naprawdę dużo i towarzyszy mi praktycznie wszędzie. Ale bieganie z muzyką zupełnie do mnie nie przemawia. Mam większą frajdę i relaks z samego biegania.
Mój zegarek to Garmin Forerunner 235 HR. Wydaje mi się, że na lata. Nic więcej póki co nie potrzebuję.
Slawrumia
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:28

Nieprzeczytany post

Są słuchawki z microsd co odtwarzają od razu mp3, nie ma też problemu podłączenia sansa clip do każdych słuchawek przewodowych.

Wysłane z mojego HTC 10 .
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

taki zegarek z muzą w środku to ci na baterii za długo nie pociągnie.... myślę że max z 4-5h :)
Wszyscy tak piszą, że nie chcą biegać z telefonem a ja właśnie go zabieram by odtwarzać z niego muzę ale bardziej po to że jakby mi się coś stało czy coś to mogę zadzwonić po pomoc :)
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
weird
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2015, 23:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jestem fanem muzyki i słucham naprawdę dużo i towarzyszy mi praktycznie wszędzie. Ale bieganie z muzyką zupełnie do mnie nie przemawia. Mam większą frajdę i relaks z samego biegania.
Mój zegarek to Garmin Forerunner 235 HR. Wydaje mi się, że na lata. Nic więcej póki co nie potrzebuję.
mnie muzyka bardzo pozytywnie nastraja, więc lubię z nią biegać - to kwestia osobista czy ktos lubi czynie :)
ten garmin był na moim celowniku i na pewno będę go rozważał, jeśli odpuszczę walory muzyczne.


Są słuchawki z microsd co odtwarzają od razu mp3, nie ma też problemu podłączenia sansa clip do każdych słuchawek przewodowych.
potrzebuję wymienić słuchawki - te moje do biegania są już mocno wysłużone, prawa słuchawka działa na 20% mocy, w dodatku w lecie nie były najwygodniejsze.
Pomysł z Sansa Clip jest dla mnie spoko, rozważę tez na pewno.
taki zegarek z muzą w środku to ci na baterii za długo nie pociągnie.... myślę że max z 4-5h :)
Wszyscy tak piszą, że nie chcą biegać z telefonem a ja właśnie go zabieram by odtwarzać z niego muzę ale bardziej po to że jakby mi się coś stało czy coś to mogę zadzwonić po pomoc :)
4-5h powinno być dla mnie wystarczające. Dłuższych biegów nie planuję, jedynie na rower czasem się wybiore w tych okolicach - ale to mogę powerbankiem podratowac, a telefon i tak zawsze biore na rower. Ładowarke mam zawsze gdzies obok :)
Ja też od początku biegam z telefonem, jednak w lecie staje się bardziej uciążliwy niż zimą. Dlatego chciałbym znaleźć coś wygodniejszego :)

szukam dalej i rozważam, jak na razie opcje które do mnie przemawiają najbardziej:
tomtom3 cardio+music + słuchawki
zegarek + sansa clip + słuchawki

Chętnie rozpatrzę każdą propozycję, lubię mieć jak najwięcej możliwości z których można coś wybrać :)
Slawrumia
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:28

Nieprzeczytany post

Ostatnio na ibood.com był Obrazek

Wysłane z mojego HTC 10 .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam Polara RS200, czerownego z opaską na klatę. Prawie wszystkie znaki na wyświetlaczu działają, może będzie trzeba tylko wymienić baterie (ale będzie trzymała kilka lat bez ładowania).
Za dużą kasę chętnie się go pozbędę.
weird
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2015, 23:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wow, jakbym zobaczył tę ofertę na ibood teraz to bym się sekundy nie zastanawiał :D

a jest tu w ogóle ktokolwiek, któ używa tego tomtoma i mógłby coś więcej powiedzieć?

Mam Polara RS200, czerownego z opaską na klatę. Prawie wszystkie znaki na wyświetlaczu działają, może będzie trzeba tylko wymienić baterie (ale będzie trzymała kilka lat bez ładowania).
Za dużą kasę chętnie się go pozbędę.
Obrazek
weird
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2015, 23:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

aktualnie, po głębszym zastanowieniu wygrywa opcja:

garmin Forerunner 235 - 1188zł - czy to dobry wybór w tej cenie?
Sony NWZ-W273 - 199zł - nie wypadają z uszu?

rozważam:
anker soundbuds - 30$ ~ 130zł - raczej na testy, jak się sprawdzą to chętnie będę myślał co dalej w tym temacie

czyli zostaje mi do kupienia sansa clip + słuchawki przewodowe :) wiem, że sprawa dopasowania słuchawek jest bardzo indywidualna, ale może ktos poleci coś do 200zl? :)
ygrene
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2017, 20:38
Życiówka na 10k: 49:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Też chciałem kupić combo, ale padło ostatecznie na Garmin 735XT, a telefon i tak zawsze zabieram ze sobą, więc muzyka również jest.
Slawrumia
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:28

Nieprzeczytany post

To mój sprzęt do biegania, słuchawki wokółuszne z sansa clip plus vivoactive używany za 350zl z allegro ObrazekObrazek

Wysłane z mojego HTC 10 .
ODPOWIEDZ