Tani pulsometr-Kalenji CW 100

tomekstm
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03

Nieprzeczytany post

Witam, planuje zakup pulsometru, myślałem o Kalenji CW 100 http://www.decathlon.com.pl/PL/cw-kalen ... 175297134/
wiem że to tania zabawka ale jako studenta nie stać mnie na garmina :hej: i tutaj jest pytanie, czy ktoś korzystał z niego i czy warto pakować w to pieniądze :)
Obrazek
New Balance but biegowy
tomekstm
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03

Nieprzeczytany post

nikt nie miał do czynienia z Kalenji CW 100 ? :echech:
Obrazek
Awatar użytkownika
noyle
Wyga
Wyga
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2006, 00:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Cz.Dunajec / KRK
Kontakt:

Nieprzeczytany post

znam CW 300 i jak na początek całkiem dobrze się sprawdza
Obrazek
Awatar użytkownika
smopi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 221
Rejestracja: 16 wrz 2010, 08:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Ja używałem - ma bardzo podstawowe funkcje, można ustawić 1 strefę. Sygnalizuje dźwiękiem wyjście ze strefy. Do tego stoper z jednym (chyba - nie pamiętam dokładnie) międzyczasem. Mój egzemplarz bardzo szybko łapał sygnał z opaski i go nie gubił. Wykonanie też nie najgorsze. Co do minusów: sygnał nie jest kodowany.
tomekstm
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03

Nieprzeczytany post

fakt, minusem jest niekodowany sygnał, choć z drugiej strony w mojej okolicy mało osób biega więc chyba nie powinienem mieć problemu z łapaniem sygnału z innego pulsometra.
smopi powiedz mi jak jest z wyjściem ze strefy, jeżeli dajmy na to ustawie strefę 150-160 uderzeń, a pobiegnę na np. 140 uderzeń pulsometr też mi to zasygnalizuję? Czy daje sygnał tylko wtedy jak wyjdę poza górną granicę tętna?
Obrazek
Awatar użytkownika
smopi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 221
Rejestracja: 16 wrz 2010, 08:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

tomekstm pisze:smopi powiedz mi jak jest z wyjściem ze strefy, jeżeli dajmy na to ustawie strefę 150-160 uderzeń, a pobiegnę na np. 140 uderzeń pulsometr też mi to zasygnalizuję? Czy daje sygnał tylko wtedy jak wyjdę poza górną granicę tętna?
Sygnalizuje dźwiękowo zarówno fakt bycia poniżej jak i powyżej strefy.
tomekstm
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03

Nieprzeczytany post

kupiłem pulsometr Kalenji CW 100, uczucia mam mieszane, często szaleje on z tętnem, raz pokazuje (po 30 min biegu) 85 bpm by po chwili pokazać 170 bpm... dodam że ustawiłem sobie strefę 160-166 uderzeń. Co może być przyczyną "szalejących" pomiarów tętna?
Obrazek
bba
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 29 cze 2010, 07:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zmocz nadajnik przed biegiem.
tomekstm
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03

Nieprzeczytany post

nadajnik przed biegiem zmoczyłem, tak jak było w instrukcji napisane, jutro mocniej go ścisnę i zobaczymy, może za mało przylegał.
Obrazek
Awatar użytkownika
smopi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 221
Rejestracja: 16 wrz 2010, 08:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Z moim egzemplarzem nie było takich problemów. Poeksperymentuj z opaską: załóż ją minimalnie wyżej lub niżej ewentualnie pobaw się jej długością. Nie biegasz w pobliżu linii energetycznych lub jakichś nadajników? Mogą zakłócać transmisję.
tomekstm
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03

Nieprzeczytany post

powiem szczerze że czasem mijam linie energetyczne, ale nawet bez nich pulsometr szaleje, jutro pokombinuje z paskiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
SkoreK
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 23:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kluczbork / Opole

Nieprzeczytany post

Trochę późno, ale dodam swoje 3 grosze. Miałem podobnie, jak moja bateria w pasku była słaba, może miałeś pecha i zakupiłeś pulsometr ze słabą baterią? Kup nową i wymień, mi pomogło przy moim CW300 coded, a pokazywał wartości od 30 do 260 :D hehe
Podjęte wyzwanie: zrzucić parę cm, czerpiąc przyjemność z biegania :)

http://www.endomondo.com/profile/1387496
ODPOWIEDZ