Polar M400

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zazwyczaj wystarczy wymienić same elektrody miękkie za ok. 65 zł.:
http://www.emag.pl/polar-miekkie-elektr ... DYRD27BBM/
lub trochę drożej:
https://www.fitness.shop.pl/polar-pasek ... zarny.html
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Maxxer pisze: Ponad dwa lata z tym samym paskiem i jak dotąd nic się nie działo . Co ciekawe wykresy tętna spoczynkowego są bez zarzutu. Najgorzej, że cena paska to prawie 200 zł.
Ciekawe czy to wina paska czy stricte kostki pulsometru. Najłatwiej byłoby pożyczyć od kogoś do testów kostkę, podpiąć do twojego paska i zrobić jeden trening. Jeśli wszystko będzie ok to znaczy że padła kostka pulsometru. Jeśli na Twoim pasku pożyczony pulsometr też będzie fixował, to znaczy że jest tylko sam pasek do wymiany. Nie masz kumpla używającego paska H7?
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Na 99% pasek. Ja też to miałem. Paski innych producentów też się psują w podobny sposób.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Maxxer pisze:
Yahoo pisze:
Maxxer pisze:Od około tygodnia zaczął mi wariować pasek do monitorowania tętna. Pokazuje jakieś absurdalne odczyty ponad 200 potem spada do 100 i znowu i tak przez cały trening. Przed rozpoczęciem biegu tętno na tym pierwszym ekranie w którym wybiera się rodzaj treningu jest normalne ale gdy zaczynam biec od razu wariuje. Wymieniłem baterię na nową nic nie pomogło. Nie wiem gdzie może być problem, wcześniej wszystko pięknie działało. Ktoś miał podobny problem?
Od dawna smigasz z m400?
Jesli to nowy egzemplarz, to faktycznie moze wadliwy pasek sie trafil.

Wysłane z mojego SM-T113 .
Ponad dwa lata z tym samym paskiem i jak dotąd nic się nie działo . Co ciekawe wykresy tętna spoczynkowego są bez zarzutu. Najgorzej, że cena paska to prawie 200 zł.
Dbanie o czujnik tętna według garmina:
Wskazówki dotyczące nieregularnego odczytu danych tętna

Jeśli dane dotyczące tętna są nieregularne lub nie są wyświetlane, spróbuj wykonać następujące kroki.

Zwilż elektrody i płytki stykowe (jeśli dotyczy).
Zaciśnij mocniej pasek na klatce piersiowej.
Wykonaj rozgrzewkę trwającą 5–10 minut.
Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dbania o urządzenie
Noś koszulkę bawełnianą lub dokładnie zwilż obie strony paska.

Syntetyczne tkaniny, które pocierają lub uderzają o czujnik tętna, mogą powodować zakłócenia w odbieraniu sygnałów z czujnika tętna.
Oddal się od źródeł, które mogą wpływać na działanie czujnika tętna.

Źródłami zakłóceń mogą być silne pola elektromagnetyczne, niektóre czujniki bezprzewodowe 2,4 GHz, linie wysokiego napięcia, silniki elektryczne, piekarniki, kuchenki mikrofalowe, telefony bezprzewodowe 2,4 GHz i punkty dostępowe bezprzewodowej sieci LAN.

Dbanie o czujnik tętna
NOTYFIKACJA! Nagromadzenie się potu i soli na pasku może wpłynąć na zmniejszenie dokładności danych dostarczanych przez czujnik tętna.

Po każdym użyciu opłucz czujnik tętna.
Po siedmiokrotnym użyciu czujnika i po każdym jego kontakcie z wodą basenową umyj go w wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości łagodnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń.
UWAGA: Użycie zbyt dużej ilości detergentu może uszkodzić czujnik.
Nie pierz czujnika w pralce ani nie susz w suszarce.
Podczas suszenia czujnik powinien wisieć lub leżeć na płasko.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Yahoo - ja o pas H7 (miękkie elektrody + kostka) dbam, ale te miękkie elektrody mają skłonność do naciągania się - nie wiem dokładnie jak to określić.
Tak jakby miejscowo puszczały i gumeczki z nich potrafią wychodzić.
Ma to miejsce szczególnie jak mocno naciągniemy pas na klatkę.
Normalnie mocno nie zakładam, ale na basenie niestety już trzeba, bo inaczej woda podnosi pas.

Same elektrody nie są drogie.

Polar też określa w instrukcji jak dbać o pas H7:
http://support.polar.com/e_manuals/V800 ... e%7C_____1
Kostka: Po każdym użyciu odłącz kostkę od paska i osusz ją miękką ściereczką. Jeśli zajdzie taka potrzeba, przemyj kostkę słabym roztworem mydła. Nigdy nie używaj alkoholu ani materiałów o właściwościach ściernych (np. wełny stalowej lub detergentów).

Pasek: Po każdym użyciu opłucz pasek pod bieżącą wodą i powieś, aby mógł wyschnąć. Jeśli zajdzie taka potrzeba, delikatnie przemyj pasek słabym roztworem mydła. Nie używaj mydeł nawilżających, ponieważ mogą one pozostawić osad na pasku. Unikaj namaczania, prasowania, prania chemicznego lub wybielania paska. Unikaj rozciągania paska i zginania elektrod.
Jak ktoś ma sprzęt na gwarancji, to może pas też reklamować w Sport Konsulting.
Ja już raz reklamowałem i dostałem nowy. Teraz mam miękkie elektrody zniszczone z mojej winy - jak pisałem naciągałem zbyt mocno, więc kupię je sam.
Chcę i tak je zmienić bo cały pas H7 sprzedam koledze (już się dogadaliśmy) a sobie kupię nowy pas H10.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie do posiadaczy tego zegarka z paskiem do pomiaru pulsu z klatki piersiowej. Jak się biega z takim paskiem? Czy jest on na tyle elastyczny, że przy ciężkim biegu nie uciska klatki piersiowej i nie utrudnia oddychania, a zarazem nie spada podczas treningu?
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Mam pytanie do posiadaczy tego zegarka z paskiem do pomiaru pulsu z klatki piersiowej. Jak się biega z takim paskiem? Czy jest on na tyle elastyczny, że przy ciężkim biegu nie uciska klatki piersiowej i nie utrudnia oddychania, a zarazem nie spada podczas treningu?
Mimo usilnych starań od pasa w górę jestem suchelcem :jatylko: i nigdy mi pasek nie spadł. Dodatkowo mam mostek wklęsły na spojeniu po operacji i pomimo tego pulsometr mierzy idealnie puls. Jeśli nie masz blizn/bliznowców w obszarze założenia paska to nie powinien Ci zrobić krzywdy, nawet jeśli jest bardzo gorąco i pływasz w pocie. Pasek jest bardzo miękki i ta guma/tworzywo w żaden sposób nie ociera skóry. Trzeba sobie tylko ustalić odpowiednią długość paska do swojego obwodu klatki piersiowej - nie może być za bardzo obcisły bo guma może popękać i może Cię obetrzeć.
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Czy ktoś może przerabiał kupno akumulatora do zegarka? Rozbebeszyłem obudowę i da się go wyjąć
bez problemu, ale ma fikuśne przyłącze zasilające i może być problem z dorobieniem tego
w domowych warunkach...
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

Za 60 zł Ci wymienią w serwisie
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Za drogo, taki akumulatorek kosztuje max. 2 dychy :P
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lisciasty pisze:Za drogo, taki akumulatorek kosztuje max. 2 dychy :P
Ja pierdziele... to popsuj zegarek za oszczędność tych 40 zł...
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

A dlaczego mam psuć? Zdemontowałem bransoletkę, odkręciłem dekielek i akumulator jest do wyjęcia,
to banalna czynność serwisowa nie mająca nic wspólnego z psuciem :>
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Jak już rozłożyłeś to samemu i ogarniasz takie małe akumulatory to podziel się z nami informacją, czy istnieje na rynku jakiś większy pojemnościowo akumulator, który można by było wcisnąć do m400 i mieć tym sposobem bardziej wytrzymały sprzęt. :) Jak pamiętam z lektury internetu, ze starymi garminami tak robiono.
balalika
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2016, 09:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No dokładnie, mógłbyś się podzielić informacjami.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Jak już rozłożyłeś to samemu i ogarniasz takie małe akumulatory to podziel się z nami informacją, czy istnieje na rynku jakiś większy pojemnościowo akumulator, który można by było wcisnąć do m400 i mieć tym sposobem bardziej wytrzymały sprzęt. :) Jak pamiętam z lektury internetu, ze starymi garminami tak robiono.
W gamrminie 305 jak bateria padnie całkowicie to mozna ja wymontowac. I zmienic na nowa.
Na biegajznami kilka lat temu ktos to zademonstrował ze zdjeciami.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ