Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Daniell pisze: 1. Da się coś takiego zrobić w polarze ? Np. żeby sztywno podać mu zakres tempa a nie strefy ...?
2. Trening dodaje na konkretny dzień i godzinę. A da się dodać trening ogólny który będę klepać co jakiś czas w pętli a nie za każdym razem dodawać na dany dzień ?
3. Głupie pytanie ale rozumiem że zegarek pika jak wypadam z widełek tempa ... ?

Dzięki.
1. Tylko strefy :( czyli lipa.... Możesz próbować dostosować strefy, czasem się udaje.
2. Dodajesz do ulubionych w trakcie edycji (gwiazdka)
3. Pika i wibruje. Niestety jak dasz za ciasne strefy, to będzie pikać praktycznie cały czas, bo tempo chwilowe jest w tym przypadku trochę za mało uśredniane.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba nikt nie podaje przy odczycie GPS zakresu 5:05-5:08, nawet tempomat nie byłby taki dokładny, dlatego domyślne strefy w Polarze 3-4 i 4-5 są do przyjęcia aby nie pikało co chwile a trzymać można tempo sobie znane i zadane, oczywiście można je też indywidualnie dostosować.
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

tomhusky pisze:Chyba nikt nie podaje przy odczycie GPS zakresu 5:05-5:08, nawet tempomat nie byłby taki dokładny, dlatego domyślne strefy w Polarze 3-4 i 4-5 są do przyjęcia aby nie pikało co chwile a trzymać można tempo sobie znane i zadane, oczywiście można je też indywidualnie dostosować.
W garmin jest coś takiego jak tempo okrążenia. Czyli biegnąc z zadanych widełkach zaliczysz kilometr w takim właśnie czasie. Tak biegłem maraton z widełkami na 3 sekundy i to się sprawdziło. Z tego co podpatrzyłem na szybko w polarze to są własnie strefy z widełkami na kilkadziesiąt sekund - nie do przyjęcia dla mnie.

Da się chociaż te strefy samodzielnie zmienić ? (to też jest ułomne, bo musiałbym mieć tyle stref co intensywności treningowych)
Druga sprawa to bieganie na określone tętno, nie znalazłem tego tam również ....
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

grabek pisze:ika i wibruje. Niestety jak dasz za ciasne strefy, to będzie pikać praktycznie cały czas, bo tempo chwilowe jest w tym przypadku trochę za mało uśredniane.
W garminie widełki ustawia nie na tempo chwilowe a tempo bieżącego okrążenia (jesli ustawione na 1 km) tak wtedy działa jak pisałem wyżej.
Nie pika non stop.

edit. przepraszam za double post.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Daniell pisze: Da się chociaż te strefy samodzielnie zmienić ? (to też jest ułomne, bo musiałbym mieć tyle stref co intensywności treningowych)
Druga sprawa to bieganie na określone tętno, nie znalazłem tego tam również ....
Nie da się. Już wcześniej pisałem, że według mnie tę część systemu projektował ktoś, kto nie miał pojęcia o żadnych metodach treningowych.

Co do tętna to ja mam ustawioną strefę 4-tą +/- 2 uderzenia od progu anaerobowego, więc przynajmniej mogę zrobić trening na progu jak potrzebuję.
Strefy 2-3 mam dolną i górną połowę zakresu aerobowego, strefa 1 poniżej aerobowego, strefa 5 zakres anaerobowy. Nieortodoksyjnie i potem w training benefit
pokazują mi się głupoty, ale przynajmniej te zakresy mają sens.

Ze stref tempa właściwie nie korzystam bo się nie da. Mam coś tam poustawiane mniej więcej, ale jak mam biegać interwał w 4:10 to po prostu patrzę co chwilę na zegarek ile jest.
Ewentualnie robię lapa (tu kolejna lipa bo nie da się wcisnąć lap zanim nie zniknie ekran podsumowania interwału) i patrzę na średnią prędkość z lapa.
Dla mnie było by idealnie, gdyby dało się zastosować funkcję Race pace wewnątrz interwału - tzn. żeby zegarek pokazywał dokładnie to co pokazuje ta funkcja w trakcie interwału.
A więc sekundy straty/zysku do utrzymania określonego tempa i średnie tempo do tej pory w interwale.
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

grabek pisze:Nie da się. Już wcześniej pisałem, że według mnie tę część systemu projektował ktoś, kto nie miał pojęcia o żadnych metodach treningowych.

Co do tętna to ja mam ustawioną strefę 4-tą +/- 2 uderzenia od progu anaerobowego, więc przynajmniej mogę zrobić trening na progu jak potrzebuję.
Strefy 2-3 mam dolną i górną połowę zakresu aerobowego, strefa 1 poniżej aerobowego, strefa 5 zakres anaerobowy. Nieortodoksyjnie i potem w training benefit
pokazują mi się głupoty, ale przynajmniej te zakresy mają sens.
Dla mnie to nieprawdopodobne że tak dobry i kompletny zegarek (już go widziałem na swojej dłoni), ma takie niesamowicie ograniczone możliwości wykorzystania przez Polar Flow.
Bardzo podoba mi się przetwarzanie danych typu FIT ale treningowe możliwości są niedopracowane - odwrotność Garmin.
Nie może być tak, że co chwila należy spoglądać na zegarek i weryfikować tempo ...
Jak to możliwe, że w recenzjach nie pisali o takich kluczowych rzeczach.
Kurde a miałem przejść z garmin na polar ;(

Tak sobie myślę, że trudno realizować było by tu strategie planów Daniellsa, gdzie zmiany temp są bardzo częste, tak samo biegi BNP, co chwila spoglądać na zegarek ...
W sumie to mnie boli najbardziej.
Awatar użytkownika
Matxs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1318
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:11
Życiówka na 10k: 47min 42 s
Życiówka w maratonie: 5h21min
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

No właśnie. To, czego Ci brakuje ma model Polar RS800 i RS 800Cx. Tam zegarkiem sterujesz programem instalowanym na dysk - PolarProTrailer 5. Program cuda robi. Flow przy nim to zabawka. Niestety rs800 to stary model i nie ma funkcji smart. Chciałem przejść na V800 ale nikt nie chciał za rozsądne pieniądze kupic ode mnie ☺ a i potem jak doczytałem o V800 stwierdziłem, że do czasu pożądanych poprawek w Flow przy planowaniu treningu po prostu bym się cofnął. No i wynienna bateria w zegarku i gps do kupienia w kiosku ruchu nawet. A przy V 800 6 lat i po zegarku raczej......
Mój blog
Komentarze do w/w

Życiówki netto:
10 km 0h 47 min 52 sec (06 IV 2015 Nowa Sól), 47min, 32sec (12 VI 2016Wrocław-nieof)
21,097 km 1h 44 min 41 sec (10 XI 2013 Kościan oraz 20 VI 2015 Wrocław)
42, 195 km 4h 21 min 34 sec (15 IX 2013 Wrocław)
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

No polar pro trainer 5 to byl świetny soft

Tapatalk
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Matxs pisze:...A przy V 800 6 lat i po zegarku raczej......
To nie tak :-) Przyjmując 50 tygodni rocznie i ładowanie raz na dwa tygodnie to wychodzi właśnie 6 lat pełnej baterii a do tego Polar jako jedyny uczciwy producent podaje, że po 300 cyklach bateria zaczyna tracić pojemność a to nie oznacza, że przestaje działać tylko, że będzie słabsza czyli tak jak powinno być. Inni producenci tego głośno nie mówią więc o czymś to świadczy, może u konkurencji jest jeszcze gorzej. Bateria w telefonach już po niecałym roku zaczyna tracić pojemność a wskaż 6-letni telefon z baterią jak nówka.
Poza tym kto będzie używał zegarka przez tyle lat jak co kilka miesięcy jesteśmy bombardowani nowymi gadżetami i funkcjami :-)
Awatar użytkownika
Matxs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1318
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:11
Życiówka na 10k: 47min 42 s
Życiówka w maratonie: 5h21min
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

No ja bym się chciał przywiązać na stałe. Muszę brać odwyk od technicznych nowinek ☺
Mój blog
Komentarze do w/w

Życiówki netto:
10 km 0h 47 min 52 sec (06 IV 2015 Nowa Sól), 47min, 32sec (12 VI 2016Wrocław-nieof)
21,097 km 1h 44 min 41 sec (10 XI 2013 Kościan oraz 20 VI 2015 Wrocław)
42, 195 km 4h 21 min 34 sec (15 IX 2013 Wrocław)
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Daniell pisze: Jak to możliwe, że w recenzjach nie pisali o takich kluczowych rzeczach.
Kurde a miałem przejść z garmin na polar ;(
To proste. Większość "recenzji" to teksty sponsorowane. A pozostałe to opisy osób, które miały możliwość pobawić się sprzętem raptem przez kilka dni i testowały wszystko pobieżnie.
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

grabek pisze:
Daniell pisze: Jak to możliwe, że w recenzjach nie pisali o takich kluczowych rzeczach.
Kurde a miałem przejść z garmin na polar ;(
To proste. Większość "recenzji" to teksty sponsorowane. A pozostałe to opisy osób, które miały możliwość pobawić się sprzętem raptem przez kilka dni i testowały wszystko pobieżnie.
Na prawdę strasznie żałuje że go nie kupie. Zastanawiałem się między garminem 920XT, wstępnie wygrał V800, po przeczytaniu forum dzięki Wam decyzja się zmieni.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiesz, z Garminami też nie jest tak różowo. W szczególności ostatnie serie mają dużo problemów z GPS-em. Ostatnio niby jest lepiej bo
część błędów poprawili. Ale jeszcze ludzie narzekają więc trzeba by to sprawdzać. Dla mnie jakość GPS to jedyny powód dla którego jeszcze nie pozbyłem się V800.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

MikeSpy pisze:No polar pro trainer 5 to byl świetny soft

Tapatalk
Czemu napisałeś 'był', to jest świetny program dalej.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:
grabek pisze:Nie da się. Już wcześniej pisałem, że według mnie tę część systemu projektował ktoś, kto nie miał pojęcia o żadnych metodach treningowych.

Co do tętna to ja mam ustawioną strefę 4-tą +/- 2 uderzenia od progu anaerobowego, więc przynajmniej mogę zrobić trening na progu jak potrzebuję.
Strefy 2-3 mam dolną i górną połowę zakresu aerobowego, strefa 1 poniżej aerobowego, strefa 5 zakres anaerobowy. Nieortodoksyjnie i potem w training benefit
pokazują mi się głupoty, ale przynajmniej te zakresy mają sens.
Dla mnie to nieprawdopodobne że tak dobry i kompletny zegarek (już go widziałem na swojej dłoni), ma takie niesamowicie ograniczone możliwości wykorzystania przez Polar Flow.
Bardzo podoba mi się przetwarzanie danych typu FIT ale treningowe możliwości są niedopracowane - odwrotność Garmin.
Nie może być tak, że co chwila należy spoglądać na zegarek i weryfikować tempo ...
Jak to możliwe, że w recenzjach nie pisali o takich kluczowych rzeczach.
Kurde a miałem przejść z garmin na polar ;(

Tak sobie myślę, że trudno realizować było by tu strategie planów Daniellsa, gdzie zmiany temp są bardzo częste, tak samo biegi BNP, co chwila spoglądać na zegarek ...
W sumie to mnie boli najbardziej.
A ręcznie cięzko tobie klikAc na lap? Tak masz wszystko pod kontrola i jesteś świadomy tego co aktualnie robisz

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ