Garmin Forerunner 230, 235 i 630 Oficjalnie

Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

ad 2. wciśnij start - strzałka w górę "aktywność" - szukasz na liście zakładki "aplikacje" - wchodzisz, wciskasz "start" i masz listę zaciągniętych IQ appek
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
New Balance but biegowy
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:ad 2. wciśnij start - strzałka w górę "aktywność" - szukasz na liście zakładki "aplikacje" - wchodzisz, wciskasz "start" i masz listę zaciągniętych IQ appek
dzieki, to menu u Garmina jest bardzo pokrętne :)
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

mareko pisze: dzieki, to menu u Garmina jest bardzo pokrętne :)
Kwestia przyzwyczajenia. Co do pierwszego pytania to w przypadku żonowego FR230 nie ma najmniejszego problemu z synchronizacją via BT (HTC 620, LG Spirit) - był problem przy sparowaniu zegarka z HTC 620, wcześniej w przypadku parowania z LG Spirit obyło się bez niespodzianek. Jeśli chodzi o Fenixa 3 to również nie mam problemu z synchronizacją BT/Wi-Fi (Samsung Galaxy A5 2016).
Może spróbuj odłączyć zegarek i sparować go ponownie.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:
mareko pisze: dzieki, to menu u Garmina jest bardzo pokrętne :)
Kwestia przyzwyczajenia. Co do pierwszego pytania to w przypadku żonowego FR230 nie ma najmniejszego problemu z synchronizacją via BT (HTC 620, LG Spirit) - był problem przy sparowaniu zegarka z HTC 620, wcześniej w przypadku parowania z LG Spirit obyło się bez niespodzianek. Jeśli chodzi o Fenixa 3 to również nie mam problemu z synchronizacją BT/Wi-Fi (Samsung Galaxy A5 2016).
Może spróbuj odłączyć zegarek i sparować go ponownie.
W Polarze M400 jest tak, że z telefonem sie synchr. przez BT a tutaj nie wiedzieć dlaczego potrzeba jeszcze WIFI.
Wczoraj sie jakoś zsynchronizowal a dzisiaj mimo moich usilnych prób, restartów itp nic nie chce sie synchr. chociaż sklep IQ dziala dobrze i sciagaja sie widgety, tarcze, da sie je konfigurowac przez Connect Mobile.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:w przypadku żonowego FR230 nie ma najmniejszego problemu z synchronizacją via BT
Mógłbyś napisać jak i co robisz ze sie synchronizuje po BT?
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

W zasadzie po sparowaniu z telefonem nic nie muszę robić. Jeśli telefon i zegarek mają włączone BT to zegarek co jakiś czas automatycznie synchronizuje się z aplikacją Garmina. Jeśli zależy mi na szybkim przerzuceniu treningu do GC to albo otwieram w telefonie aplikację Garmin Mobile i wtedy kilka sekund po jej odpaleniu zegarek synchronizuje się z aplikacją albo odpalam w zegarku synchronizację z palca. Wszystko.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
mlodyabc
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 09 maja 2007, 19:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Mam sparowane Garmin Connect z Endomondo, który wyniki z biegania wrzuca mi także do endo. 230 ma krokomierz jednak po całym dniu kroków nie wrzuca mi do endomondo. Da się to zmienić, żeby kroki też były przesyłane do endomondo?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

endo nie zbiera takich informacji
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
mlodyabc
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 09 maja 2007, 19:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Nie wiem z czego znajomi korzystają ale ich kroki są wrzucane na koniec dnia do endo.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

zapytaj zatem u źródła
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:W zasadzie po sparowaniu z telefonem nic nie muszę robić. Jeśli telefon i zegarek mają włączone BT to zegarek co jakiś czas automatycznie synchronizuje się z aplikacją Garmina. Jeśli zależy mi na szybkim przerzuceniu treningu do GC to albo otwieram w telefonie aplikację Garmin Mobile i wtedy kilka sekund po jej odpaleniu zegarek synchronizuje się z aplikacją albo odpalam w zegarku synchronizację z palca. Wszystko.
A u mnie działa tylko synchronizacja po kabelku. Moze to kwestia jakichś ustawień? BT w zegarku mam włączone, nie widze nic innego co by mogło jeszcze wpływać na brak sync. po BT.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
mlodyabc
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 09 maja 2007, 19:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

U mnie też automatycznie się synchronizuje. A spróbuj w kolejności najpier BT w zegarku a pożniej dopiero pakiet danych i BT w telefonie. Dodatkowo jak wejdziesz w apke GC, urządzenia Garmin to też jest synchronizacja.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

próbowałeś tak jak pisałem wyżej odłączyć zegarek od telefonu i sparować go od nowa raz jeszcze? Powiadomienia z telefonu rozumiem dochodzą, brak tylko synchronizacji treningu? Aplikacja GC Mobile w najnowszej wersji? Soft w zegarku też aktualny?
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:próbowałeś tak jak pisałem wyżej odłączyć zegarek od telefonu i sparować go od nowa raz jeszcze? Powiadomienia z telefonu rozumiem dochodzą, brak tylko synchronizacji treningu? Aplikacja GC Mobile w najnowszej wersji? Soft w zegarku też aktualny?

Nic z powyzszych czynnosci nie pomaga.

Po jedynie 30 minutach oczekiwania na serwis Garmina przemiła Pani udzieliła mi 2 bardzo fachowe porady, na które nigdy sam bym nie wpadł.
Porada numer jeden: Po 10 sekundach rozmowy Pani zaproponowała odesłanie zegarka do serwisu i wymienią od ręki na nowy.
Ponieważ wytłumaczyłem, że w sumie to nie jest aż tak poważny problem, żeby odsyłać do serwisu i może znajdzie sie jakieś mniej drastyczne rozwiązanie Pani zaproponowała ... przywrócić ustawienia fabryczne zegarka.

...pozostawiam to bez komentarza.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Zadzwoń na infolinię serwisu telefonu to też Ci będę kazać przywrócić fabryczne ustawienia telefonu. Dlaczego? Bo w większości przypadków pomaga na takie bolączki związane z elektroniką.

S7 Edge by Tapatalk
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
ODPOWIEDZ