Suuto Ambit 3 Vertical

Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to ja nie rozumiem polityki cenowej Suunto. To są fajne zegarki, ale nie rozumiem ich marketingu. Za to widać jedną zasadniczą różnicę, garmin stawia na triatlonistów i biegaczy... a suunto jako że wiadomo do kogo należy marka, stawia na biegi górskie i ultra.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
New Balance but biegowy
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zoltar, nie do końca masz rację z tym Garminem (choć mają ogromną ofertę) - epix jest praktycznie dla każdego kto wychodzi z domu coś porobić w terenie ->> mapy w kolorze, w tym topo jeśli sobie je wgrasz lub mieszkasz w USA, to jest funkcja typowo dla ludzi aktywnych w terenie, górach (pewnie też i robiących ultra, szczególnie samotnie lub biegi na orientację - o ile w takich imprezach wolno gps z mapami używać).

Ładowanie na nadgarstku to kolejne udogodnienie pod ultra lub biegi przygodowe itp.

Powiadomienia z telefonu - bzdurka, ale jak już się przyzwyczaisz to całkiem przydatna funkcja, szczególnie podczas wielogodzinnego biegania gdzie czasami warto mieć kontrolę nad tym co się w telefonie dzieje.

Moim zdaniem, zegarek z mapami jest bardzo przydatnym gadżetem - nie tylko do biegania.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

zoltar, wejdź na stronę suunto, zobacz w jaki sposób sa prezentowane zegarki - mam wrażenie, że Suunto próbuje je pozycjonowac trochę wyżej, niż Garmin i inni konkurenci. oczywiście nie podejmuję się wyrokować, czy np. można to usprawiedliwić designem czy np. wyższą jakością użytych materiałów.

co do pytania o A3 vs F3 - Garmin ma więcej funkcji, więcej bajerów i więcej można ustawić w samym zegarku. Suunto MOIM OSOBISTYM zdaniem jest stabilniejsze, dokładniejsze i ładniejsze. Dlatego nie zdecydowałem się na Fenixa - nie wykorzystywałbym jego przewag :)

Oba zegarki są bardzo, bardzo dobre i - podobnie jak z butami - w osobistym wyborze wszystko sprowadza się do duperelków - jak bardzo potrzebujesz wibracji, który układ przycisków bardziej się tobie podoba itd.

Vertical mi bardzo ładnie wczoraj zmierzył kros podczas znakowania Forest Runu.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Taki offtop. Byłeś w niebieskiej koszulce finiszera lavaredo? :-)
Mógłbyś udostępnic mi w tcx albo jakims portalu jak mygpsfiles slad? Porównał bym sobie z epixem :-)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

KAMIZELCE, A NIE KOSZULCE!

:D

pewka. może pokusiłbyś się o porównanie?

http://www.movescount.com/moves/move92609266
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Heh stalismy kolo siebie na starcie (rozmawiales z dwoma osobami). Mialem zielona buffke na łbie :) Zastanawialem sie jaka jest szansa ze to Ty ;P

Jak tylko na dluzej do kompjutora to wrzuce, jeszcze jakis FR210 by sie znalazl do porownania ;P


edit: nunu nie wiem jak to z movescounta wyeksportowac ;P
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a podaj mi maila na priv
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

http://www.mygpsfiles.com/app/#Di0qF5Ta

Widac offset Epixa przy zapisie wysokosci. Jest tak od poczatku, Garmin o tym wie. Nie wiem czy F3 tak ma bo nie mam aktualnie porownania, ale chyba nie. Niemniej sumy podejsc/zejsc sie zgadzaja.
Slady obu zegarkow maja babole w roznych miejscach, ale imho oba wystarczaja zeby sie nie zgubic.


edit: dodałem do mygpsfiles 310xt
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 07:47 przez MikeSpy, łącznie zmieniany 1 raz.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:zoltar, wejdź na stronę suunto, zobacz w jaki sposób sa prezentowane zegarki - mam wrażenie, że Suunto próbuje je pozycjonowac trochę wyżej, niż Garmin i inni konkurenci.
Może dlatego, że na tych Suunto z linii Ambit to cały czas stoi napisane Made in Finland. A np. na Suunto Quest było napisane Designed in Finland ale Made in China ;)

Suunto po sukcesie jakim niewątpliwie było wprowadzenie Suunto Ambit... którym rozepchał się na rynku zegarków sportowych z GPS robiąc sobie trochę miejsca... obecnie skazuje się na bycie dostawcą produktów niszowych dla "indywidualistów". I chociaż Suunto miało ambicje być dostarczycielem wyrafinowanych zegarków multisportowych, to jednak wygląda na to, że walkę tę jednak wyraźnie przegrywa z konkurencją i pozostaje mu eksplorowanie nisz.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:I chociaż Suunto miało ambicje być dostarczycielem wyrafinowanych zegarków multisportowych, to jednak wygląda na to, że walkę tę jednak wyraźnie przegrywa z konkurencją i pozostaje mu eksplorowanie nisz.
Możesz to uzasadnić? Chyba, że za niszę uważasz biegi ultra.
Zadałem takie pytanie ponieważ będąc użytkownikiem V800 mam podobne odczucia odnośnie Polara, w sumie kiedyś użytkownicy Garmina tak samo mówili o F3 :-) Polar rynek zdobywa genialnym w swojej cenie M400, do tego jakieś wagi do odchudzania, etc. i to bym właśnie nazwał niszowym rynkiem, a profesjonalności w topowym modelu coraz mniej i z coraz większą ciekawością patrzę na zbliżającą się 4 generację Suunto, a tu taki post :-)
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

dodałem do porownania FR 310xt na sprawdzonym czipie :)

http://www.mygpsfiles.com/app/#Di0qF5Ta
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

chciałem tylko zauważyć, że babole na śładzie verticala wynikają w dużej częsci z faktu, że ja się czzęsto zatrzymywałem - bo nie biegłem na zawodach tylko znakowałem trase przed.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

No no, oczywiscie ze ma to jakis wplyw, choc znakow na jeziorku na 21km nie widzialem ;P Tak samo miedzy 19 a 20 wyjechales poza trase biegu. Na 4km wpadles na chwile na droge po cos? :) Generalnie dla mnie nie jest to jakas dyskwalifikacja. Odleglosc jest prawie ta sama mimo troche pozniej zatrzymales zegarek + kreciles sie przy znakowaniu. Do nawgacji po szlaku zupelnie ok. Podejrzewam ze jeszcze sie dokladnosc verticala poprawi bo to nowosc jest i pewnie maja jakies tam pole do zmian :)
Jeszcze bym dodal, ze zeby moc cos wiecej powiedziec to trzeba by po 3-4 kolka zrobic z tym sprzetem po tej samej trasie :)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tomhusky pisze: Możesz to uzasadnić? Chyba, że za niszę uważasz biegi ultra.
Absolutnie to nisza. Zrobiła się na to moda, ale aby pobiec taki bieg na odpowiednim poziomie to trzeba być wytrenowanym i mieć do takich biegów predyspozycje.

Polar nie jest zegarkiem niszowym... była to marka niszowa jak nie miał sensownego zegarka z GPS.
Od czasu V800 i M400, który ma najlepszy na rynku stosunek jakości do ceny i do tego wspaniały dezajn, Polar zyskał dużą popularność. V800 z kolei to zegarek, który używają zarówno biegacze jak i triathloniści. Mocno w tym względzie konkuruje z bardzo popularnym wśród triathlonistów Garminem 910xt.
tomhusky pisze:a profesjonalności w topowym modelu coraz mniej i z coraz większą ciekawością patrzę na zbliżającą się 4 generację Suunto, a tu taki post :-)
A kto to są profesjonaliści? Nie wiem kogo masz na myśli. Może chodziło ci o wyczynowców?
Ja znam tylko jednego wyczynowego biegacza górskiego i on faktycznie używa Suunto ale to nie tylko kwestia sympatii do Suunto, ale również, a może przede wszystkim, więzi ze sponsorem :D
Ale abyśmy się dobrze zrozumieli, mi się bardzo podobają te nowe zegarki Suunto, które nie mają już tej wystającej anteny. Natomiast uważam, że masowo to one się sprzedawać nie będą, bo konkurencja w podobnej cenie oferuje nowocześniejsze produkty. Ale ktoś komu nie zależy na superwodotryskach i nie musi stale przestawiać wszystkiego w zegarku, może być suunto zachwyconym.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

zoltar, pozwolę sobie tylko zauważyć, ze nowoczesniejsze to nie jest chyba najodpowiedniejsze słowo.

a, kolejna róznica - niby kosmetyczna, a jednak od razu zauważyłem - w prównaniu do ambita Peak i innych wcześniejszych wersji Vertical ma podniesioną szybkę - tzn. szybka ekranu nie jest już tak mocno opuszczona w stosunku do pierścienia koperty. wygląda to naprawdę ładnie.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ