Polar M400

Awatar użytkownika
Szybki90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 368
Rejestracja: 23 sty 2014, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRAKÓW

Nieprzeczytany post

Pewno nie wygram no ale kto wie.
NEVER GIVE UP
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
etranoosse
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2015, 13:39
Życiówka na 10k: 1g 07m
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, czy istnieje sposób wgrania języka PL do zegarka jak ten go nie posiada?
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Dzisiaj przyszedł mój biały m400 i od razu potrzebuję pomocy. Naładowałem baterię i usiadłem do kompa żeby sobie zainstalować polar flow i wszystko ustawić.
Niestety po instalacji programu pojawia się komunikat o błędzie połączenia:
"Niepowodzenie uwierzytelniania (niepowodzenie uzgadniania sesji SSL)".
Mieliście z czymś takim do czynienia?
Sprawdziłem wszystko co proponuje polar tzn. godzina i data są ok, zapora systemu jest wyłączona, nawet jak wyłączam całkowicie antywira to i tak dalej ten problem się pojawia.

EDIT: Już wiem, że to problem z komputerem bo na innym ruszyło. Czy jest na sali jakiś informatyk, który wie jak sobie z takim problemem poradzić?
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Awatar użytkownika
Szybki90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 368
Rejestracja: 23 sty 2014, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRAKÓW

Nieprzeczytany post

@szymar - W przeglądarce pogrzeb w opcjach ona blokuje zabezpieczenia SSL tam musisz coś podziałać tak na odległość bynajmniej ja nie umiem pomóc.PS. Sprawdź na innej przeglądarce na tym samym kompie/lapku.
NEVER GIVE UP
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

ok, dzięki. po pracy do tego usiądę.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
tom.krakus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:41
Życiówka na 10k: 47:05
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szybki90 pisze:A co powiecie o POLAR V800 ? Moze warto bardziej dolozyc 2x tyle i kupic v800 niz m400?
V800 jest lepszy jakościowo.
Menu niewiele się rożni, ale tempo chwilowe to w porównaniu do M400 ma o niebo lepsze i zbliżone do rzeczywistości.
Dłużej trzyma bateria.
Jak masz wolne środki bierz V800. Mam oba w domu i doceniam V800.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

tom.krakus pisze: Menu niewiele się rożni, ale tempo chwilowe to w porównaniu do M400 ma o niebo lepsze i zbliżone do rzeczywistości.
Tempo chwilowe zbliżone jest do rzeczywistości tylko jak masz foot poda a wtedy będzie dobrze pokazywać na V800 jak i M400.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
3com
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2014, 19:19

Nieprzeczytany post

Kilka dni temu była aktualizacja flowsync w której w końcu naprawili synchronizację ekranów zegarek polar flow. Zajęło im to prawie rok ale w końcu dali radę.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

No i u mnie złącze USB odmówiło posłuszeństwa :/ W poniedziałek zegarek jedzie do Krakowa do serwisu. Jeszcze jutro chciałbym zrobić mocny trening przed Maratonem Warszawskim tylko nie wiem czy bateria mi na to pozwoli. Pozostało mi tak mniej więcej 1/4 może 1/3 baterii więc chciałbym dopytać jak to jest jak już bateria padnie? Zapisuje trening do momentu zakończenia rejestrowania czy cały trening przepada? W sumie to jak padnie to i tak go pewnie nie zrzucę już do flow, no bo niby jak? W serwisie formatują zegarek czy pozostaje wszystko w pamięci tak jak przed naprawą ?
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bateria nie padnie w trakcie treningu. Najpierw z sygnalizuje Ci że jest słaba i trzeba naładować. Standardowy komunikat przy 10%, następnie po kilkudziesięciu minutach wyskoczy komunikat że bateria zbyt słaba i moduł GPS został wyłączony. Wtedy trzeba zakończyć ręcznie trening, bo czas biegnie dalej, ale nie zapisuje juz śladu. Tu niestety pojawia się problem dla Ciebie. Zostanie kilka procent baterii i nie da się zgrać treningu przez Bluetooth, a przynajmniej ja mam zawsze komunikat że przy słabej baterii nie ma możliwości synchronizacji bezprzewodowej a jedynie przez kompa.
Awatar użytkownika
etranoosse
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2015, 13:39
Życiówka na 10k: 1g 07m
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam! mam problem z synchronizacja m400 po podłączeniu do kompa synchronizacja trwa dobiega do końca i wywala komunikat "Podczas synchronizacji wystąpiły problemy.

- sensor-connections
- btdev"

?
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

@Mario82 dzięki za info. Czyli jak uda się zrobić cały trening to i tak go nie zgram :/ ktoś kto oddawał zegarek do serwisu może napisać czy formatuja zegarek czy wszystkie zapisane treningi pozostają na swoim miejscu?
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

U mnie wszystkie treningi zostały
Dariush
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 23 kwie 2014, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie do użytkowników Polara: czy ktoś bawił się w ręczne ustawianie stref tętna i tempa? Te domyślne zupełnie mi nie pasują. Co takie zmiany niosą za sobą jeżeli chodzi o funkcjonowanie zegarka, sposobu liczenia kalorii, sposobu opisu treningu itd. Ogólnie co mogę popsuć jak sobie sam poustawiam te strefy prędkości czy tętna?
Tu kiedyś był link do bloga i komentarzy :)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dariush pisze:Pytanie do użytkowników Polara: czy ktoś bawił się w ręczne ustawianie stref tętna i tempa? Te domyślne zupełnie mi nie pasują. Co takie zmiany niosą za sobą jeżeli chodzi o funkcjonowanie zegarka, sposobu liczenia kalorii, sposobu opisu treningu itd. Ogólnie co mogę popsuć jak sobie sam poustawiam te strefy prędkości czy tętna?
Ja mam ustawione własne strefy tętna i nie widzę jakichś różnic w porównaniu z bieganiem w automatycznie wyznaczonych strefach. Oczywiście samo tętno ma istotny wpływ na liczbę spalanych kalorii i % tk. tłuszczowej. Im niższe tętno tym mniej spalanych kalorii i większy % udział spalonej tk. tłuszczowej, ale strefa tętna nie ma nic do tego. Tak samo jest ze strefą tempa, to, że sobie ustalisz inne progi nie wpłynie na liczbę spalonych kalorii.
Opis treningu ulegnie zmianie, bo strefy tętna są brane pod uwagę na równi z długością trwania aktywności, tyle tylko, że jest to jakaś tam powtarzająca się formułka przy każdym treningu.
ODPOWIEDZ