Suunto Ambit 3

fidox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2015, 09:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

to co piszesz to jedyne racjonalne wytłumaczenie.
Mama nadzieje że będzie tylko lepiej.
Moje zdenerwoanie spowodowane jest tym, że mając taki kombajn... nie da się wielu rzeczy.

Może ktoś zna linka do przetłumaczonej instrukcji programowania Ambita?
New Balance but biegowy
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co masz na myśli mówiąc "programowania" ?
fidox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2015, 09:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

fidox pisze:to:
http://dcjitw11p57ya.cloudfront.net/dow ... Manual.pdf
Chyba nierealne aby to było po nasemu napisane.
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szukam apki jako wirtualny partner. Potrzebuję ustalić sobie dystans i czas w jakim mam przebiec. Chciałbym aby na zegarku była informacja czy jestem przed czy po czasie. Ktoś pomoże po chłopsku wytłumaczyć jak wgrać i jak używać?
fidox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2015, 09:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sprawdź aplikacje w nazwie ghost:
http://www.movescount.com/pl/apps#activity=3&term=ghost

ja mam 2 pytania:

1. jak ustawić aby było nonstop widać czas aktualnego okrążenia i całkowity czas podczas treningu
czyli jak kliknę Lap to pokazuje mi to na kilka sekund - a ja chciałbym aby cały czas pokazywał mi czas aktualnego okrążenia

2. jak ustawiłem sobie trasę to nawigacja prowadzi mnie do punktu A
mimo iż przebiegłem już obok punktu a - nawigacja dalej na niego kieruje
a. jak skasować już ten punkt i aby aplikacja nie wskazywała POI tylko po prostu podążała za trasą?
b. czy muszę coś naciskać aby przejść do kolejnego punktu POI?
c. Czy jeżeli mam ustawioną trasę: "podążaj drogami" to nawigacja wskazuje drogę którą mam biec czy kiedunek na przełaj do punktu PIO (droga wije się niekoniecznie po lini prostej)?
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No nie o to mi chodzi bo tutaj muszę wprowadzić tempo jakim mam biec a ja nie chce się ograniczać tempem. Potrzebuje zadany czas i dystans i wskaźnik czy przybiegnę przed czy po czasie.
fidox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2015, 09:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

to ja znalazłem też taki cooper test
podaj ci ile przebiegniesz dystansu w 12 minut
analizuje przebytą trasę i aktulane tętno
fidox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2015, 09:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam ustawione w danej dyscyplinie sportowej limity tętna
jak wychodzi mi poza zakres to tylko pokazuje strzałką że jest przekroczony limit

ale nie ma sygnału głosowego

używając tej aplikacji:
http://www.ambitintervals.com/#!/
sygnał głosowy jest
maciaz91
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 23 maja 2012, 21:10

Nieprzeczytany post

Nigdzie nie znalazłem takiej informacji - czy można ustawić dokładność tempa chwilowego co 1s?
Hrehor
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 17 lip 2014, 19:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Mam dwa szybkie, banalne pytania dotyczące Ambit 3 sport:

1. Czy podczas treningu można wyświetlić wysokość npm z pomiaru GPS ?

2. Jak skasować treningi po zgraniu do serwisu ? ( w Garminie kasowałem ręcznie, bo pc wykrywał zegarek jak urządzenie masowe USB, w Polarze osuwały się automatycznie po synchronizacji)

Z góry dzięki
fidox
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2015, 09:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

przyłączam się do pytania

mam dodatkowe dotyczące nawigacji od punktu do punktu

stworzyłem trasę około 18 punktów
uruchomiłem program sportowy
przy wyporze trasy zapytał mnie zegarek jaki punkt
miałem do wyboru A lub B

wybrałem A

po dotarciu do punktu zaznaczonego numer jeden pięknie zegarek ustawił punkt 2
ale niestety ten punkt 2 nie był to ten który zaplanowałem

generalnie to jak to poustawiać bo nie mam pojęcia jak przechodzić do kolejnych punktów!
malaga1989
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 07 sie 2015, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich!

Od początku tygodnia jestem posiadaczką SA3 Sport.
Przeczytałam (przed zarejestrowaniem) cały wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na gnębiące mnie pytania, ale nie znalazłam na razie.
1) Czy da się eksportować trening z movescount na endomondo?
Temat ten był poruszany, ale nie został rozwinięty. Chodzi mi o to, czy jak zgra mi ten trening, mapkę i inne dane, to czy mogę te dane jakoś skopiować do endo? Na stravę- widzę, że można, ale nie używam i nie chcę używać. Na endo mam już jakichś znajomych itp., tymczasem w gronie tych znajomych jestem jak na razie jedyną posiadaczką suunto :/ Czy jednak muszę sobie znaleźć nowych znajomych :ble:
2) Aplikacja mobilna
Mój telefon działa na windowsie, więc apka mi tam nie pohula. Ale mam tablet samsunga na andku, więc pomyślałam, że na nim zainstaluję. Wersja andka to 4.4.2, więc powinno działać. A przy próbie zainstalowania pojawia się komunikat, że ta aplikacja nie jest kompatybilna z moim tabletem :echech: Miał ktoś podobny problem?

Edit.
Na pytanie nr 1 znalazłam odpowiedź w necie. Trochę zabawy z tym jest, jakby komuś było potrzebne to napiszę co i jak:
1) Najpierw w serwisie Movescount wybieramy trening, który chcemy eksportować i eksportujemy go jako. gpx (chyba tcx też zadziała).
2) Wchodzimy w endomondo -> dodaj trening -> importuj z pliku i szukamy.

Niby takie proste, a jednak się głowiłam 3 dni :bum:
Szkoda, że nie da się jakoś automatycznie sparować tych dwóch kont, albo może ja nie wiem o takiej opcji :( Podobno przy takim ręcznym przenoszeniu coś się dzieje z autopauzami i trzeba ręcznie poprawiać czas. Poza tym dane przeniesione trochę się różnią- mi np. wyszło w endomondo trochę wyższe tętno (nie 152 uderzenia, a 159), średnie tempo (nie 8,15 jak w movescount... bez komentarza, dopiero zaczynam biegać, zegarek jest dla mnie na rower, a 8,29 w endomondo) i trochę mniej spalonych kalorii (660 w movescount, w endo 602). Różnice nie są wielkie jak dla mnie i akurat dane w endo są, żeby były, a ja i tak analizuję treningi w movescount.
Awatar użytkownika
sojkin
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 30 lip 2011, 19:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Jestem świeżym posiadaczem Ambit3 Peak. Nie potrafię przesłać treningów ustawionych na telefonie do zegarka. Movescount pisze że zegarek jest zsynchronizowany a planowanych interwałów nie ma w aktywności bieganie. Co może być powodem?
Laskis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:43
Życiówka na 10k: 42'07"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@maciaz91: Wydaje mi się, że nie - 1s dokładność będziesz miał np. przy średnim tempie z okrążenia (co nomen omen warto wrzucić na ekran, mając autolap ustawiony np. na 1km)

@Hrehor: aby podczas treningu mieć info o wysokości barometrycznej (Peak) lub z GPS (Sport, Run), musisz w Movescouncie po podłączeniu zegarka ustawić mu ten parametr na wybranym ekranie. Wyjście z aktywnego trybu EXERCISE spowoduje zakończenie bieżącego treningu. Jeśli chodzi o kasowanie treningów z LOGBOOK - Suunto w odróżnieniu od Garmina nie daje takiej możliwości, zarówno z pułapu zegarka jak i komputera. Jedyną opcją (o jakiej mi wiadomo) na wyczyszczenie pamięci jest aktualizacja softu zegarka/ ponowne jej wgranie - myślę, że jeśli nie ma takiej konieczności (np. sprzedaż), to nie warto kombinować. Nowe treningi będą stopniowo się nadpisywały w momencie zapełnienia pamięci.

@fidox: w aktywnym oknie NAVIGATION po wyborze trasy spróbuj się pobawić funkcjami Track Back i Find Back. Wydaje mi się, że w tej drugiej funkcji tak to u mnie zadziałało.

@malaga1989: podpinając pod movescounta appkę Strava synchronizacja z Endomondo powinna iść automatycznie. Bez tego "łącznika" najlepiej w sposób przez Ciebie opisany (chyba, że się ma wiele treningów do wyeksportowania, to wtedy warto zainwestować w pełną wersję MXActivityMover, który się synchronizuje z Movescountem. Możesz eksportować pliki w formacie .gpx, ale Endo najprawdopodobniej nie będzie wtedy widzieć zapisu z paska HRM (to format kartograficzny). Sugeruję wybierać .tcx (komplet info w jednym pliku), które serwisy typu Endo najczęściej łykają.

Z apką mobilną Wam nie pomogę, bo z niej nie korzystam. Póki co wersja BETA mnie mocno zniechęca. Póki jej nie poprawią, to wolę sobie oszczędzić nerwów. Pamiętajcie tylko, że nie wszystkie aplikacje pisane na smartfony muszą się otwierać na tabletach. Mimo, iż w obu wersjach siedzi np. Android, to jeszcze niczego nie dowodzi ;)

Serdecznie,
Michał
ODPOWIEDZ