Polar M400

lucpo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 49:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pływamy :lol: tylko nie można używać przycisków pod wodą. HR też nie działa pod wodą.
New Balance but biegowy
frighas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2015, 21:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam problem z polaczniem polara z komputerem. Gdy go podlaczam zegarek sie laduje (wiec niby dziala) ale w polarflow wyswietla sie komunikat "Podłącz produkt Polar". Po kliknieciu synchronizuj pojawia sie blad polaczenia z komunikatem: "Połączenie z produktem Polar zostalo zerwane. Sprawdź, czy kabel USB jest podłączony prawidłowo, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli problem nie został rozwiązany, skontaktuj się z działem obsługi klienta Polar.". Mimo tego, ze zegarek caly czas sie laduje.

Ma ktos taki problem, albo wie jak go rozwiazac?

Pozdrawiam
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Frighas wypnij i jeszcze raz podepnij kabel do zegarka. Czasami to złącze nie styka jak odłożysz zegarek na bok.
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzis pierwszy bieg z zegarkiem , to mój pierwszy zegarek ,do tej pory biegalem z telefonem . Jestem zadowolony , wygoda i te uczucie ..... . Jest latwy w obsludze ale zastanawie mnie test wydolnosciowy ,kiedy taki test sie wykonuje ,zaraz po treningu , z rana ,w dniu nie treningowym ? Jezeli taki test bazuje na tetnie to inny wynik bedzie dwie godziny po treningu inny z rana.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

W instrukcji masz napisane wszystko na ten temat.
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

frighas pisze:Mam problem z polaczniem polara z komputerem. Gdy go podlaczam zegarek sie laduje (wiec niby dziala) ale w polarflow wyswietla sie komunikat "Podłącz produkt Polar". Po kliknieciu synchronizuj pojawia sie blad polaczenia z komunikatem: "Połączenie z produktem Polar zostalo zerwane. Sprawdź, czy kabel USB jest podłączony prawidłowo, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli problem nie został rozwiązany, skontaktuj się z działem obsługi klienta Polar.". Mimo tego, ze zegarek caly czas sie laduje.

Ma ktos taki problem, albo wie jak go rozwiazac?
U mnie to samo zbiegło się z ostatnią aktualizacją softu w zegarku. Synchronizować się nie da za żadne skarby. Poczytałem fora zagraniczne i wątków pełno o tym, okazuje się że prawie zawsze winnym jest kabelek usb od polar, który nie wiadomo dlaczego przestaje działać. Spróbowałem kabel USB od telefonu i zadziałało od razu. Spróbuj bo możliwe że u Ciebie jest to samo.

Swoją drogą coraz bardziej mnie zaczyna ta firma irytować. Kable padają, gniazda USB widząc po innych forach padają równie często, resetujące się ekrany treningowe, niekompatybilność z ogromną grupą telefonów. To tylko z tych większych, a przecież zegarek juz niedługo będzie rok na rynku, skandal żeby tyle czasu nie móc sobie poradzić choćby z problemami w oprogramowaniu.
aryst
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 247
Rejestracja: 16 lip 2011, 20:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

szymar pisze:Też jestem ciekawy porównania m400 i garmina 220. Zastanawiam się nad zakupem i mam trójkę kandydatów: m400, garmin 220 i Suunto Ambit2 R. Obejrzałem i poczytałem już sporo testów. Od początku faworytem był biały m400 bo ma wszystko czego potrzebuję i dodatkowo podoba mi się wizualnie. Najmniej podoba mi się garmin a do tego wciąż pojawiają się informacje o słabym działaniu gps.
miałem polar m400, teraz mam garmina 220.
nie wiem czy nie naraże się osobom wciąż korzystającym z polara, szczególnie ze to jego wątek, ale trudno :ble:

pisząć krótko - przepaść na korzyść garmina oczywiście.
pisząć trochę dłużej...

w czym garmin jest lepszy?
1. Dużo szybciej łapie gpsa (właściwie w polarze nie było mowy o tym, żeby łapać sygnał idąc, trzeba stać jak słupi, tu bez problemu i to szybciej)
2. kompatybilność z telefonami (w polarze nie udało mi się połączyć z niektórymi, a tymi co udało to trochę trwało. Garmin łaczy z tym co polar nie potrafi i to szybciej)
3. Prostota w nazewnictwie W polarze do samego końca chyba nie odgadłem które z wyswietlanych temp jest tempem chwilowym, ktore na LAP, a które na cały dystans i jak mieć podgląd do tempa aktualnego okrążenia bez wymuszania tego kliknięciem. W garminie w ogóle nie trzeba się zastanawiać, tempa są zrozumiałe same przez sie:)
4. Tworzenie i przesył trenigów. (też na plus dla garmina). W ogóle nie mozna sobie ustawić w polarze jakich się chce predkości do treningu tylko 'strefy prędkości', a nie jest to be znacznia jak ustawia się tempa w treningach pod danielsa np. W garminie możesz mieć, jakie chcesz.
5. bateria (w polarze była całkiem niezła, trzeba przyznać, ale w garminie jeszcze lepsza :ble: ) no i właściwie przez większość czasu w polarze wyswietlało 100% a potem nagle... jeb, pokazywało połowe albo końcówkę paska ładowania. w garminie płynnie.
6. Płynność zmiany wyswietlanego tempa podczas treningu Sr.tempo odcinka, gdy zmieniało sie podczas treningu w polarze to skokami, w garminie płynnie.
7. zmiana ekranów garmin vs polar to jak zmiana ekranów (iphone vs tel na androidzie:)
8. garmin connect czytelneijszy i bardziej funkcjonalny niż polarflow
9. możliwość od razu przesyłu danych do run-loga bez zabawy eksport import (to akurat dla mnie było mega ważne, wiem ze nie każdy z tego korzysta)
10. wibracja i głośny sygnał dźwiękowy (garmin) vs polar (słaby sygnał, brak wibracji)

pewnie jeszcze paru rzeczy zapomniałem, ale garmin 220 miażdy polara m400.

aha i co ciekawe jak się dobrze poszuka to znajdzie się w tej samej cenie:)
PB: 10 km - 39:50; 21,097m -01:29:39; 42,195m- 3:22:12
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

A możesz zdradzić gdzie można kupić nowego Garmina 220 za 500zł czy to jakaś tajemnica ?
5km-16:48
10km - 35:46
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

aryst pisze:1. Dużo szybciej łapie gpsa (właściwie w polarze nie było mowy o tym, żeby łapać sygnał idąc, trzeba stać jak słupi, tu bez problemu i to szybciej)
Mi łapie sygnał jadać na rowerze bez problemu, w biegu, czy maszerując, w zalesionym lesie, czy między dużymi budynkami chodząc. Po nowej aktualizacji to jeszcze szybciej łapie satelity niż wcześniej.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
3com
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2014, 19:19

Nieprzeczytany post

Potwierdzam. Sygnał GPS łapie bardzo szybko oraz nie gubi go. Zarówno przy zachmurzonym niebie czy też pomiędzy wieżowcami. Używam go kilka razy w tygodniu więc jest to efekt powtarzalny.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

większość tych bolączek została poprawiona, jedynie pozostaje bak wibry i wolne łapanie tempa chwilowego (bez footpoda). Teraz fixa łapie kilka sekund po ostatniej aktualizacji a zegarek można już dostać poniżej 500zł jak się dobrze poszuka
aryst
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 247
Rejestracja: 16 lip 2011, 20:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

bjj pisze:A możesz zdradzić gdzie można kupić nowego Garmina 220 za 500zł czy to jakaś tajemnica ?
polecam na forum dział "kupie, sprzadam, zamienie" :hej:
kupiłem garmina 220 HR!! od forumowicza za 500zł. Miesięczny, 2 treningi zrobione, stan idealny:)
czasem mozna złapać okazję.
PB: 10 km - 39:50; 21,097m -01:29:39; 42,195m- 3:22:12
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Gruba aktualizacja. Naprawili w końcu te widoki treningowe? :P Mi się już nie chce testować, bo jak się dobrze synchronizują, a raz nie. Giną ustawienia dotyczące autolapa.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Wracając do porównania polara i garmina (ew suunto) - to czy warto dopłacać (zakładając zakup nowego sprzętu) te co najmniej 200-300 zł do garmina? Zastanawiam się nadal po przeczytaniu Waszych uwag. Polar ogólnie ma dość dobre opinie a decydując się na ten zegarek w portfelu zostaje jeszcze kasa np na zakup nowych butów.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam trzy treningu za sobą z polar m400 , biegam po lesie czasami gestym i zegarek sie sprawdza . Tez mialem dylemat m400 czy garmin 220 ale przekonal mnie znajomy uzywajacy garmina 220 twierdzac ze to wcale nie jest idealny zegarek a wrecz przez jakis czas miał problemy z gps , a na rynku jest dluzej od polara , a wyglad na rece to juz nawet nie ma co porównywać. Blad jaki zrobilem to ze kupilem bez paska hr myslac ze ten z biedronki dziala z m400 , dziala ale odczyty i wykresy tetna nie sa stabilne i nie mają wiele z rzeczywistością, do kupiłem oryginalny polara i wszystko w porzadku.
A z doradzaniem bedzie tak jak z butami kazdy chwali co ma, ilu biegaczy tyle opini i musisz sam sie przekonac czy dokonales dobrego wyboru. Teraz jak nam Polara m400 chcialo by sie v800 niestety moje mozliwosci finansowe sa na tym poziomie i jestem zadowolony z tego co mam.
ODPOWIEDZ