Polar M400

rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mondpas to nie cwaniactwo tylko normalne podejście do życia . Są testerzy , którzy patrzą na produkt realnie i widzą jego wady oraz o tym piszą...Większość zegarków na rynku ma wady i powszechnie o tym wiadomo - jedynie zaślepieni posiadaniem cudownego gadżetu nabywcy tego nie widzą...Wystarczy przed zakupem stwierdzić jakich funkcji oczekuje i czy ten sprzęt je ma - nigdzie nie wyczytałem po premierze , żeby m400 posiadał te parametry które zostały nazwane wadami. Dlatego nie widzę powodu nazywać producenta oszustem i płakać jaki to kiepski sprzęt . Mogę zrobić recenzję Garmina 10 wymieniając więcej wad niż w jakimkolwiek zegarku i co z tego?Jest grono osób , którym wystarcza start stop i to wszystko. Oczywiście producent powinien brać pod uwagę potrzeby użytkownika i przy projektowaniu urządzenia dopasować funkcje i parametry jak najlepiej potrafi. Tylko w takim wypadku czym by się różniły produkty jeśli wszystkie miały by takie same parametry? Zauważmy , że m400 kosztuje około 560zł bez pasa , a można kupić znacznie taniej - jak to porównać np do Fenixa , który kosztował nie małe pieniądze , a praktycznie posiadał więcej błędów niż jakikolwiek zegarek. Pomijając już najważniejszy parametr czyli dokładność GPS. Wstrzymał bym się od wielkiego biadolenia i cierpliwie zgłaszał problemy do producenta , a jak nie będzie poprawy wtedy wylewał swoje żale. Faktem jest , że występują braki dla niektórych istotne , ale chyba Ci nie przestudiowali dokładnie instrukcji przed zakupem .
New Balance but biegowy
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zrobiłem to za Was :) , sory za mój very kulawy angielski :taktak:
Why m400 have bug and when autolap is on , dont show last 1km avg tempo but show avg tempo all route. Do you fix this bug? Give beta app for android


Polar Hi, we're working on this. //Anna
pehop
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 14 sie 2012, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post

W 100% zgadzam się z kolegą rudnickir.
A teraz od siebie - śledzę ten wątek, chociaż sam mam V800 (i nie - nie chwalę się), bo traktuję go jako poniekąd wątek rodzinny do V800. Dawno juz doszedłem do wniosku, że większość ludzi korzystających z zegarków chciałaby mieć ciastko i je zjeść. Producenci po to wprowadzają różne modele, żeby każdy mógł sobie wybrać ten, który mu pasuje. Mi zależało na footpodzie (tak naprawdę to sam za bardzo nie wiem po co, ale mam taką fanaberię) i pływaniu, więc mój FR210 przestał mi wystarczać mimo, że kupiłem sobie footpoda do niego. M400 automatycznie odpadł, bo obie moje zachcianki nie były obsługiwane. Nie bardzo rozumiem płacze w tym wątku o brak obsługi footpoda. Nie było tego od początku i producent nigdzie tego nie obiecywał - może chip w zegarku na to nie pozwala, może jest jakiś babol w firmwarze, który nie pozwala na pracę więcej niż jednego podłączonego urządzenia, a może to jest po prostu różnicowanie produktu przez producenta.
Większość ludzi dyskutujących w dziale techno nie bardzo orientuje się w procesie produkcji elektroniki i softwaru oraz tego jak są podejmowane decyzje, które funkcjonalności mają być dostępne w jakim modelu. Chciejstwo użytkowników jest jest tylko jednym elementem, ale niezbyt istotnym w tym procesie, niezależnie od tego co użytkownikom mediów społecznościowych się wydaje.
"Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, każdy ma niezbywalne prawo spieprzyć swoje życie tak, jak uważa to za stosowne" - by mój ojciec
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mondpas pisze:Polar nie musi nikomu odpowiadać na FB.
Ma poczuć presję jaką wywierają obecni użytkownicy sprzętu. Producent musi dostrzec, że to całe zamieszanie i narzekanie na ich sprzęt psuje im wizerunek i odstrasza od zakupu kolejnych klientów.
Opluwanie sprzętu na forum nie wiele daje. Nikt, kto ma coś do powiedzenia w kwestii funkcjonalności sprzętu tutaj nie zagląda.
Ale zagląda tu dystrybutor i przekazuje opinie klientów bezpośrednio do centrali.

Jeśli chodzi o powyższą dyskusję to chciałbym wyprostować następujące kilka rzeczy:
1. Automatyczne okrążenia są na dzień dzisiejszy oddzielone od "normalnych" okrążeń. To znaczy, że funkcja informuje np. co 1 km w jakim czasie się go pokonało, ale nie wpływa na średnie tempo okrążenia. Po treningu dostępne jest podsumowanie "normalnych" okrążeń oraz podsumowanie automatycznych okrążeń.
Funkcja mogłaby działać inaczej (dla niektórych lepiej), gdyby były one traktowane jak normalne okrążenia. Uważam jednak, że w takiej sytuacji osoba, która chce mierzyć swoje własne okrążenia (odcinki) i równocześnie korzystać z funkcji autolap, nie miałaby takiej możliwości. Najlepszym byłoby danie wyboru użytkownikowi, czy automatyczne okrążenia mają wpływać na średnie tempo okrążenia czy nie, aczkolwiek nie wiem czy z tym zgadza się dział rozwoju produktów Polar.
2. Brak możliwości analizy poszczególnych faz treningów po jego zakończeniu jest może utrudnieniem lub niedoskonałością zegarka M400, aczkolwiek nie wpływa na brak możliwości wykonania tego typu treningów. Uważamy, że jest to błąd lub niedopatrzenie, a nie celowe działanie i mamy nadzieję, że producent udostępni taką możliwość, jakkolwiek na dzień dzisiejszy taka funkcjonalność nie jest deklarowana.
3. Wielokrotnie informowałem p. Maćka (mateoB), z czym jak widzę zgadzają się koledzy powyżej, że jako dystrybutor jedyne co możemy zrobić to informować producenta o błędach lub pomysłach użytkowników, które w ich opinii zwiększyłyby funkcjonalność produktów Polar. I tak też robimy. Nie mamy żadnej możliwości przeprogramować samodzielnie zegarków, nawet jeśli chcielibyśmy to zrobić.

Pozdrawiam wszystkich
Krzysztof Lewicki
pracownik firmy Sport Konsulting
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mi to się marzy, aby ta aplikacja na androida miała możliwość informować mnie w słuchawkach (coś ala endomondo)o przebiegu treningu (cel, dystans, tempo odcinka, średnie tempo oraz czas). Dla mnie to by była najfajniejsza funkcja, Sportconsulting możecie złożyć to jako propozycje :)
mateoB
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czuję się wezwany do tablicy. Ja też wielokrotnie próbowałem tłumaczyć p.Krzysztofowi, że nie ma żadnego konfliktu pomiędzy autolapami a lapami manualnymi, wystarczy dać priorytet na lapy ręczne. Zawsze kiedy mamy ustawione lapy automatyczne a dodatkowo chcemy używać lapy ręczne to naturalne jest, że priorytet mają wtedy we wskazaniach bieżących lapy manualne. W niczym to by nie przeszkadzało.
Wystarczy ustawić z Timerów interwał na 1km i sprawdzić, że może to wszystko pięknie działać razem z ręcznymi lapami. Proszę więc nie wprowadzać w błąd, że nie było by możliwości równocześnie korzystania z autolapów i lapów manualnych.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polar odpowiedział mi że pracują nad tym problemem z autolapami i pokazywaniem tempa średniego z odcinka
Hrehor
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 17 lip 2014, 19:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Takie banalne pytanie od początkującego Polarowca.
jest gdzieś jakiś samouczek do Polar Flow ?
Ładną instrukcję do samego zegarka można znaleść w sieci za uprzejmością sklepu E**O
Jac0ek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2014, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pierwszy test m400 zrobiony, potwierdzam uwagi poprzedników, ale sam GPS sprawuje się całkiem nieźle, przynajmniej track jest bliski temu co przebiegłem, na pewno jest dużo lepiej niż z endomondo w Noki C7 :)


czerwony - polar
zielony - endo
niebieski - trasa przebiegnięta
Obrazek
semeai
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie.
Opis działania polarflow możesz znależć u DCrainmakera przy okazji recenzji M400 (dla mnie wystarczająco obszerny).
Ogólnie polecam wszystkim zainteresowanym recenzję DCRainmakera (oczywiście z komentarzami użykowników - ok 1000 w tym momencie...). Sam DCR ma wg mnie odpowiednie (praktyczne) podejście do tematu. Wydaje się, że również społeczność jest bardziej skupiona na komentowaniu działania M400 ;)
Między innymi możemy się dowiedzieć:
-jak działają autolap
-jak w obecnej sytuacji można rozwiązać autolapowe braki M400
-brakuje info autolapów przy imporcie do TCX
-dlaczego sposób testowania fellnira nie jest dobry
-POLAR nad kadencją pracuje
-POLAR zastanawia się nad możliwością zaimplementowania płatnych funkcjonalności
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

semeai pisze: -POLAR zastanawia się nad możliwością zaimplementowania płatnych funkcjonalności
Tak samo jako było z endomondo. Najpierw aplikacja edno, potem wprowadzili wersję free i pro... by nie tak dawno dodać jeszcze Premium czyli dostęp do rozszerzonych statystyk na stronie.

Myślę, że jeśli Polar poszedł by na takie coś to strzeliłby sobie w kolano.... gorzej jak za jego przykładem pójdą takie firmy jak Garmin, Suunto
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tylko, że Garmin, Suunto, Polar zarabiają na sprzęcie a Endomondo ?
Jedyne na czym może zarabiać to płatne funkcje w aplikacji.

Dlatego jeśli na coś takiego wpładłyby powyższe firmy to mogę im doradzić tylko jedno:

Garminie, Suunto, Polarze i psie Sabo, nie idźcie tą drogą :hejhej:
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No endomondo zarabiało na wersji PRO.

z 2 lata temu kupiłem Endo PRO i wszystko fajnie, a bodajże w zeszłym roku okazało się, że jak chcę mieć dostęp do pewnych rzeczy muszę jeszcze wykupić konto Premium za ok 120zł/rok

Tak samo możę być z firmami zegarkowymi

Kupisz zegarek, a potem okaże się np że jak chcesz mieć dostęp do zaawansowanych statystyk to wykup konto Premium....
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

semeai pisze:Witam serdecznie.

-jak w obecnej sytuacji można rozwiązać autolapowe braki M400

Może ktoś to wyjaśnić, bo u mnie z angielskim niestety slabo
semeai
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

spens pisze:
semeai pisze: -POLAR zastanawia się nad możliwością zaimplementowania płatnych funkcjonalności
Tak samo jako było z endomondo. Najpierw aplikacja edno, potem wprowadzili wersję free i pro... by nie tak dawno dodać jeszcze Premium czyli dostęp do rozszerzonych statystyk na stronie.

Myślę, że jeśli Polar poszedł by na takie coś to strzeliłby sobie w kolano.... gorzej jak za jego przykładem pójdą takie firmy jak Garmin, Suunto
Z tego co zrozumiałem to:
-chodzi o dodatkowe funkcje zegarka np. obsługę pływania , dane nt. czasu potrzebnego do odnowy po treningu itd
-zastanawiają się czy i jak wprowadzić taki sposób dodawania funkcjonalności.
Wg. mnie jest to dobre rozwiązanie idące z duchem czasu. Dostajesz darmochę / taniochę - dopłacasz jak chcesz więcej. Mamy bardzo tani pulsometr za 700zł, (roczny gf220 z 'legendarnie mocnym' gps kosztuje 1000+zł). Nie oczekujmy, że POLAR nagle wrzuci wiekszość funkcji z zegarka za 1500...
ODPOWIEDZ