skarpety

ansz
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam problem odciskami na malych palcach. Przypuszacza o wina szwow w skarpetkach. Jakis pomysl
New Balance but biegowy
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Możliwości masz kilka:
- Zmień skarpetki
- Zmień buty
- Utnij palce
ansz
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bralam pod uwage dwa ostatnie rozwiazania ;) ale w koncu postanowilam was zapytac ,bo moze ktos wyczail skarpty be szwow ?
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie spodziewałem się, że ktoś jeszcze produkuje, a ktoś inny kupuje skarpetki ze szwami a te bez szwów trzeba wyczajać.
Polecam np. te: http://www.e-nessi.pl/pl/c/Bieganie/220
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
wypass
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2077
Rejestracja: 20 kwie 2013, 07:02
Życiówka na 10k: 53min 56s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: radom

Nieprzeczytany post

Biegam w tych i nie narzekam :)

http://www.decathlon.pl/skarpety-do-bie ... #avantages
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ja nie polecam tych co kolego wyżej pokazał, szybko się rozchodzą, słabo trzymają stopy i w niewielkim stopniu chronią stopy.

Za to mam i bardzo sobie chwale
-nessi (modelu nie pamiętam)
-kalenjii run intensive
-Running Raid Frotte + Nanoglide

różnią się miedzy sobą ale każda z nich spełnia swoje zadanie
elter
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 17 sty 2014, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem co i gdzie biegasz ale jesienią kupiłem Inov-8 Mudsoc. Są świetne tyle, że na miacho do żelazek mogą być za grube.
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Robię ostatnio testy skarpetek z górnej półki. I trafiłem na wybitne - to najwyższy model z Nike'a, który znalazłem w ich outlecie w Krakowie. Wykonane z Dri-Fit, krótkie, z mankietem świetnie trzymającym kostkę. Cena 29 zł, więc akceptowalna. Niestety nie ma na nich żadnej nazwy, więc nie bardzo mogę je zidentyfikować.

A jednak je znalazłem - to te: http://www.runnerinn.com/bieganie/nike- ... oCrHDw_wcB
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja biegałem w najtańszych kalenji i z pęcherzami miałem problem... zmieniłem na skarpetki nessi i problem znikł :) Nie trzeba wydawać fortuny na socksy ;)
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Awatar użytkownika
Nessi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:31
Życiówka na 10k: 47,48
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli macie problemy z odciskami, z czystym sumieniem polecamy ten model skarpet. To nowość ale na bazie poprzedniego modelu, gdzie konstrukcja i materiał jest dobrany właśnie pod kątem tego problemu. Idealne na okres wiosna-lato, co prawda ja biegam w nich cały rok bo też testowałem je zimą, ale mi tam jest zawsze gorąco:) W razie pytań jestem do dyspozycji.

https://www.e-nessi.pl/pl/c/Model-RSN-/517
ansz
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zainwestowalam w jakies skarpety do biegowek. podziele sie obserwacjami jak wyprobuje. dzieki za porady.

zawsze mam problemy z odciskami na malych palcach , po zmianie butow z zimowych na wiosenne. Najbardziej denerwujace jest to ze ... Boli i nieda sie lazic:(

wyprobowalam plaster na odciski : Coompeed. u nas drogawy , ale warto zainwestowac. Ma jakies tajne dzialanie i odciski nie bola mimo ze jeszcze sie niepogoily. Polecam. w paczce jest 8 sztuk . na 1 odcisk do wygojenia wystarcza 1 plaster. nie zmienia sie go , mozna w nim nawet na basen lazic.
Jussi24
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2015, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dziewczyny doradźcie, gdzie mogę kupić fajne skarpetki typu stopki tak żeby się noga w nich nie pociła i żeby były wygodne
Awatar użytkownika
Nessi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:31
Życiówka na 10k: 47,48
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jussi24 pisze:dziewczyny doradźcie, gdzie mogę kupić fajne skarpetki typu stopki tak żeby się noga w nich nie pociła i żeby były wygodne
Stopa zawsze się będzie pocić, to naturalny proces naszego organizmu przy wysiłku, można nabyć skarpetki które chłoną wilgoć, lecz takie do biegania nie koniecznie się nadają, lub takie które ta wilgoć bardzo szybko odprowadzają na zewnątrz.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pozwolę sobie skorzystać z wątku, mimo że starszawy. :D

Jakie skarpety polecicie - długie (achilles ma mieć ciepło), oczywiście bez szwów na czubkach palców. No i na zimę, żeby mi czy to przy 0, czy przy -10 nie odpadły palce z mrozu.

Nessi - czy Wasze SKARPETY TERMOAKTYWNE DŁUGIE JONY SREBRA - T2 będą ciepłe? Chodzi mi też, z drugiej strony (może to sprzeczne), żeby skarpeta nie była baaaardzo gruba jak jakieś frotte. A może SD długie będą też ok, a w cenie jednych T2 są dwie pary SD. :D

Oczywiście inne marki też chętnie porównam - cena do 30 pln za parę.
Słwek.GL
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2015, 15:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trzeba trochę dołożyć, ale myślę, że warto: http://www.sklepbiegacza.pl/odziez/skar ... otion_ag_2. Mam, biegam już drugi sezon i można uznać je za solidne. Zakryją Achillesa, są cieplejsze i z jonami srebra. To cóż, że z Czech? :ble:
ODPOWIEDZ