Komentarz do artykułu Kalę, Kalen, Kalałżi? - test kolekcji trailowej Kalenji

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

K-a-l-e-n-j-i wciąż żywe ;-) Tudzież Kalenije!
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Jedyne co posiadam ze wspomnianej grupy to plecak i muszę przyznać rację - jest świetny.

Co prawda nie biegłem tak długiego dystansu, ale biegam z nim często na trailowych wybieganiach. Bardzo dobrze wykonany, przemyślany, świetnie mi leży mimo mojej dość atletycznej budowy ( szerokie ramiona, szersza klatka; przez co obawiałem się, że będą problemy ). Cena/jakość na 6.

W moim odczuciu kilka lat temu Decathlon dzięki swoim cenom pomógł polakom dźwignąć tyłki z kanap, a teraz pozwala na osiąganie kolejnych poziomów bez obrzydliwie dużych wydatków
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Plecak quecha 0-10L https://www.decathlon.pl/plecak-sad-ext ... 00703.html zrobil juz ze mna ze 2000km. Biegalem z nim do 9h. Przezył dwa camele (teraz siedzi w nim 2,5L camelbak na lato ;) ) Ciagle trzymam kase na salomona adv skin 12 i ciagle nie moge kupic bo ten jeszcze dziala dobrze i nie moge mu nic zarzucic. Co prawda przy pierwszych samotnych 50K po Puszczy gdzie było dosc ciepło i miałem 2,5L wody + 500ml w softflaskach vitargo + troche szpeju i patyczki fizan compact przytroczone, troche zaczynał latać na plecach, ale do czasu az upiłem litr płynu :) Jak sie decathlon postara to potrafi dobry sprzet zrobic (np stary triban 500). Szkoda ze nie poszli w kierunku takiego lekkiego siatkowego plecako kamizelkowego tworu. Te kolejne plecaki sa bardziej zabudowane i juz mi nie przypadly do gustu.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
prorok
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 359
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Mam opisane w teście spodenki, przebiegłem w nich BRz Ultra i sprawdziły się genialnie.
Szkoda, że cały czas niedostępne są bidony flask z wiosennej kolekcji, cena świetna, ponad dwa razy tańsze od Salomona.
michu77
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Luboń k/Poznania

Nieprzeczytany post

Też zgubiłem tą nasadkę na rurkę od bukłaka... widać dość powszechna sprawa. Poza tym musiałem dokupić bukłak, bo zaczął przeciekać podczas treningu. No, ale w zasadzie na plecak nie narzekam...
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ale Qba schudłeś. Gratulacje!
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

bardzo dziękuję :) starałem się :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegam w XT6, biegałem w XT5. Zaliczyły górskie maratony, półmaratony, 64 km w Krynicy i długie wybiegania. Bardzo fajne buty, można biegać długie dystanse praktycznie po przywiezieniu ze sklepu. Dobrze trzymają stopę, są stabilne, nie obcierają. Trochę może na początku denerwować miękki zapiętek. To faktycznie takie "kanapowce" z dużą amortyzacją i izolacją od podłoża. To plusy, są też niestety minusy. W poprzednim modelu szybko przecierała się cholewka, poprawiono to w XT6. W XT5 po Chojniku puściło łączenie cholewki z podeszwą w tegorocznym nitka na otoku. Niby drobiazgi, ale trochę psują ogólne dobre wrażenie. Na szczęście działa system reklamacji Decathlon i wymieniono buty na nowe. Ogólnie jestem zadowolony z ubrań i akcesoriów Kalenji. Kilka rzeczy mam już parę lat i wygodnie się w nich biega.
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba, co do Kipraceów Trail 3, producent na stronie podaje wagę 270 g dla rozmiaru 43, w tekście piszesz o około 250, ważyłeś czy takie dostałeś info? (nie czepiam się, pytam z ciekawości ;)).

Muszę tego buta pomacać, bo "na papierze" prezentuje się bardzo fajnie, co prawda nie zamierzam startować w ultra, ale wygląda na fajny sprzęt do szybkich treningów w terenie czy zawodów typu GP CityTrail.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

zważę w domu i napiszę dokładnie :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Mi w ofercie Kalenji brakuje jednej rzeczy. Lekkich, elastycznych butów z małym dropem i małą amortyzacją na asfalt. Ogólnie Kalenji pokazuje, że kawałek materiału i plastiku ma normalną cenę i nie kosztuje tyle ile dobrej klasy smartfon jak to jest u adidasa czy asicsa
5km-16:48
10km - 35:46
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

bjj pisze:Mi w produktach Kalenji brakuje jednej rzeczy. Lekkich, elastycznych butów z małym dropem i małą amortyzacją na asfalt. Ogólnie Kalenji pokazuje, że kawałek materiału i plastiku ma normalną cenę a nie kosztuje tyle ile dobrej klasy smartfon jak to jest u adidasa czy asicsa
A Kalenji Eliorun? Może nie mają aż tak małej amortyzacji, ale drop 6mm i waga 235g (rozmiar 43) to chyba trochę się wpisuje w twoje kryteria? :)
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O w mordeczkię :ble: Ja też szukałem czegoś lekkiego z niedużym dropem i to mi pasuje! :taktak:
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

LukeDNB pisze:
bjj pisze:Mi w produktach Kalenji brakuje jednej rzeczy. Lekkich, elastycznych butów z małym dropem i małą amortyzacją na asfalt. Ogólnie Kalenji pokazuje, że kawałek materiału i plastiku ma normalną cenę a nie kosztuje tyle ile dobrej klasy smartfon jak to jest u adidasa czy asicsa
A Kalenji Eliorun? Może nie mają aż tak małej amortyzacji, ale drop 6mm i waga 235g (rozmiar 43) to chyba trochę się wpisuje w twoje kryteria? :)
Ooo faktycznie. Ta nowa wersja Eliorun powinna spełnić oczekiwania. Musze się wybrać do sklepu i obejrzeć
5km-16:48
10km - 35:46
ODPOWIEDZ